Czy kupić Citroena C4 czy Toyote Corrole?

17 Sty 2019, 15:01

Zatem czeka mnie piękna zabawa, na szczęście auto stoi w garażu to może nie pourywam klamek:P
Tak, czy siak ja tam C4 nie mam za wiele do zarzucenia, po roku jeżdżenia były 3 usterki elektryczne, które ogarnąłem bez kosztów.
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

17 Sty 2019, 17:02

C4 jest strasznie tandetny w środku (plastiki, tapicerka, chyba że welur/plusz w droższych odmianach wyposażenia, wtedy jest ok). Tak jak zostało wyżej napisane, coś zawsze się ułamie, no i ciekawostka - miałem do czynienia z kilkunastoma c4, w którym w żadnym w pełni nie działały ograniczniki drzwi (to ustrojstwo, dzięki którym samoczynnie się nie zamykają przy otwarciu). W każdym co najmniej nie działał jeden, a nie były to stare gruzy :ok: wnętrze Toyoty jest... "japońskie" :mrgreen: więc też trzeba się do niektórych rzeczy przyzwyczaić, ale nie psuje się w niej tyle pierdół co w c4. Problem może być z bagażnikiem, bo w hatchbacku jest z tego co pamiętam 290l, czyli bez szału.

Za 12k można pomyśleć o Focusie mk2, Astrze H, Civic VII, no i oczywiście wszelkiego rodzaju VAGi zbudowane na Golfie (choć w tym przypadku może znów być problem znaleźć coś nie zeszczurzonego za normalne pieniądze)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Sty 2019, 17:34

Autorko nie ma się co załamywać, na rynku aut używanych jest sporo badziewia, jednak z doświadczenia wiem że jest szansa na przyzwoity samochód.
Postaw na prostotę konstrukcji, w przypadku Citroena potencjalnie narażasz się na wadliwą elektronikę/elektrykę - a komu to potrzebne.

Ja bym postawił na Hondę Civic VII lub Hondę Jazz - obydwa modele nie mają raczej typowych bolączek poza blachą, jeżeli stan blacharski będzie w porządku to warto się zainteresować.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? - drugi właściciel, salon polska.

[link do oferty na Olx wygasł] - to samo

[link do oferty na Olx wygasł] - od 10 lat u jednego właściciela
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

17 Sty 2019, 17:59

3d dla rodziny 2+2 :ok:
Jazz IMO najlepszy z tych trzech, bo drugi Civic po przygodach i sprzedawany przez (małopolskiego) centusia - jakoś nie trawię ludzi, którzy wystawiają auto na felgach/oponach X, zastrzegając, że one nie należą do zestawu, aby... wystawić je na oddzielnej aukcji :?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Sty 2019, 18:08

mike napisał(a):3d dla rodziny 2+2

faktycznie, mój błąd, bije się w pierś.

Co do tego od felg, samochód sam w sobie może być w porządku.
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

17 Sty 2019, 20:59

Może i w porządku, ale ja staram się unikać jakichkolwiek transakcji z dziwakami i Januszami biznesu :D
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować auto do wyjazdu na wakacyjny urlop?
    Na początku roku 2022 większość (56%) dorosłych Polaków zadeklarowała, iż w bieżącym roku zamierza wyjechać w celach wypoczynkowych lub turystycznych na co najmniej 2 dni – wynika z danych CBOS. Wielu respondentów ...

18 Sty 2019, 09:39

Dziękuję za konkretne ogłoszenia :D poprzeglądaliśmy je i mąż preferuje Civica a ja Jezz :wink:
Choć szczerze to C4 najlepiej się prezentuje jeśli chodzi o wygląd :twisted: :twisted: Ale jestem kobietą więc wygląd jest dla mnie ważny choć nienajważniejszy :yes:
wiolus187
Nowicjusz
 
Posty: 10

18 Sty 2019, 10:44

Dla rodziny, może być ciężko z c4 (chodzi o w/w usterkowość) dla emeryta, który dużo nie jeździ to nie są one tak częste. Ładny, wnętrze sympatycznie i dobrze się jeździ, ale też ma spory jak na takiego malucha promień skrętu, 1.6 daje radę.
Civic ma twarde zawieszenie i specyficzną pozycję za kółkiem (nisko się siedzi)
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

18 Sty 2019, 10:48

Awaryjność Civica VII i Jazz niby mała , ale jak już się coś konkretnego zepsuje to nieźle może naderwać kieszeń.. z tego co czytałam, bo części są dość drogie...

Zastanawiam się czy z kolei w Jazzie się pomieścimy :naughty: Czy auto nadaje się dla rodziny 2+2?
wiolus187
Nowicjusz
 
Posty: 10

18 Sty 2019, 10:54

w C4 też mogą się zepsuć droższe rzeczy i naderwać mocno kieszeń, a do tego gdy będziesz miała pecha to będzie co chwile stał w warsztacie. Jak np u moje kolegi - średnio co tydzień :D
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Sty 2019, 11:41

W takim razie nie pozostaje nic innego jak rozstać się z myślą o zakupie citroena C4, a szkoda.. bo prezentuje się pięknie.
Na tapetę wchodzi Honda tylko teraz pytanie czy Jazz czy Sivic VII.. Ford Focus odpada bo mąż nie lubi Fordów , jeszcze zostaje Skoda Fabia czy jest warta zainteresowania?
[link do oferty na Olx wygasł]
wiolus187
Nowicjusz
 
Posty: 10

18 Sty 2019, 20:46

Skoda Fabia to segment niżej, ciasne auto. Jak już to kombi
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Sty 2019, 17:24

Pomożecie jeszcze w jednej kwestii? Byliśmy dziś w kilku komisach żeby pooglądać jeszcze autka i znaleźć jakąś aleternatywą dla tych ww modeli i spodobał nam się Seat Leon II motor 1,6 lub 2,0 .. budżet się trochę zwiększył do 14 tys. Zł Co myślicie??? Pomóżcie !
wiolus187
Nowicjusz
 
Posty: 10

19 Sty 2019, 17:46

Według mnie Seat Leon to dobra opcja , też bym się nad nim zastanowił gdyby dało się znaleść z klasycznym automatem a nie dsg.
Ale Citroena C4 też bym całkowicie nie skreslal, sam zastanawiam się nad kupnem, czytałem dużo o tym samochodzie , gadałem z dwoma zaprzyjaznionymi mechanikami i generalnie elektryka może się psuć w tym modelu , ale nie aż tak bardzo jak wiele osób twierdzi i nie na tyle by dyskwalifikowało ten model. W zamian ma dobrą blachę i dobre silniki ( przed liftem).
Ja generalnie szukam compacta w automacie już z miesiąc i mogę Ci podać moje typy.
Opel Astra H
Ford Focus ( u mnie odpada bo slabo z lpg)
Kia Ceed ( u mnie odpada bo slabo z lpg
Mazda 3 ( tez srednio z lpg i możliwa rdza)
Golf V , Audi A3 ( jeden stary sensowny silnik )
Honda Civic ( dla mnie za nisko się siedzi )
BMW Seria 1 ( ponoć drogo w eksploatacji i butla do lpg zajmuje pol bagaznika )
Więc jeśli nie chcesz montować gazu to wybór masz spory. Ja mam ciężej bo tak naprawdę na chwilę obecną rozwazam tylko Astre albo C4.
Z tym że Astry w automacie nie od handlarza właściwie nie ma żadnej w ogłoszeniach.
szymon0791
Nowicjusz
 
Posty: 7