Czy kupić Citroena C4 czy Toyote Corrole?

Re: Czy kupić Citroena C4 czy Toyote Corrole?

17 Sty 2019, 15:01

Zatem czeka mnie piękna zabawa, na szczęście auto stoi w garażu to może nie pourywam klamek:P
Tak, czy siak ja tam C4 nie mam za wiele do zarzucenia, po roku jeżdżenia były 3 usterki elektryczne, które ogarnąłem bez kosztów.
hektor
Początkujący

Auto: Poszukuję <help>

17 Sty 2019, 17:02

C4 jest strasznie tandetny w środku (plastiki, tapicerka, chyba że welur/plusz w droższych odmianach wyposażenia, wtedy jest ok). Tak jak zostało wyżej napisane, coś zawsze się ułamie, no i ciekawostka - miałem do czynienia z kilkunastoma c4, w którym w żadnym w pełni nie działały ograniczniki drzwi (to ustrojstwo, dzięki którym samoczynnie się nie zamykają przy otwarciu). W każdym co najmniej nie działał jeden, a nie były to stare gruzy :ok: wnętrze Toyoty jest... "japońskie" :mrgreen: więc też trzeba się do niektórych rzeczy przyzwyczaić, ale nie psuje się w niej tyle pierdół co w c4. Problem może być z bagażnikiem, bo w hatchbacku jest z tego co pamiętam 290l, czyli bez szału.

Za 12k można pomyśleć o Focusie mk2, Astrze H, Civic VII, no i oczywiście wszelkiego rodzaju VAGi zbudowane na Golfie (choć w tym przypadku może znów być problem znaleźć coś nie zeszczurzonego za normalne pieniądze)
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

17 Sty 2019, 17:34

Autorko nie ma się co załamywać, na rynku aut używanych jest sporo badziewia, jednak z doświadczenia wiem że jest szansa na przyzwoity samochód.
Postaw na prostotę konstrukcji, w przypadku Citroena potencjalnie narażasz się na wadliwą elektronikę/elektrykę - a komu to potrzebne.

Ja bym postawił na Hondę Civic VII lub Hondę Jazz - obydwa modele nie mają raczej typowych bolączek poza blachą, jeżeli stan blacharski będzie w porządku to warto się zainteresować.
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... BCmCf.html? - drugi właściciel, salon polska.

https://www.olx.pl/oferta/honda-jazz-CI ... f5df894cc2 - to samo

https://www.olx.pl/oferta/samochod-hond ... 28bbaf16e3 - od 10 lat u jednego właściciela
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

17 Sty 2019, 17:59

3d dla rodziny 2+2 :ok:
Jazz IMO najlepszy z tych trzech, bo drugi Civic po przygodach i sprzedawany przez (małopolskiego) centusia - jakoś nie trawię ludzi, którzy wystawiają auto na felgach/oponach X, zastrzegając, że one nie należą do zestawu, aby... wystawić je na oddzielnej aukcji :?
mike
Moderator
Awatar użytkownika

17 Sty 2019, 18:08

mike napisał(a):3d dla rodziny 2+2

faktycznie, mój błąd, bije się w pierś.

Co do tego od felg, samochód sam w sobie może być w porządku.
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 14 04 2012
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Skrzynia biegów: Automatyczna

17 Sty 2019, 20:59

Może i w porządku, ale ja staram się unikać jakichkolwiek transakcji z dziwakami i Januszami biznesu :D
mike
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...
    Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku? Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku?
    Drony już wkrótce mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Polsce i na świecie testowane są różne zastosowania dla tych urządzeń. Dzięki nim policja ma szansę stwierdzić, czy uczestnicy ...

• Re: Czy kupić Citroena C4 czy Toyote Corrole?

18 Sty 2019, 09:39

Dziękuję za konkretne ogłoszenia :D poprzeglądaliśmy je i mąż preferuje Civica a ja Jezz :wink:
    Choć szczerze to C4 najlepiej się prezentuje jeśli chodzi o wygląd :twisted: :twisted: Ale jestem kobietą więc wygląd jest dla mnie ważny choć nienajważniejszy :yes:
    wiolus187
    Nowicjusz

18 Sty 2019, 10:44

Dla rodziny, może być ciężko z c4 (chodzi o w/w usterkowość) dla emeryta, który dużo nie jeździ to nie są one tak częste. Ładny, wnętrze sympatycznie i dobrze się jeździ, ale też ma spory jak na takiego malucha promień skrętu, 1.6 daje radę.
    Civic ma twarde zawieszenie i specyficzną pozycję za kółkiem (nisko się siedzi)
    hektor
    Początkujący

Auto: Poszukuję <help>

18 Sty 2019, 10:48

Awaryjność Civica VII i Jazz niby mała , ale jak już się coś konkretnego zepsuje to nieźle może naderwać kieszeń.. z tego co czytałam, bo części są dość drogie...

Zastanawiam się czy z kolei w Jazzie się pomieścimy :naughty: Czy auto nadaje się dla rodziny 2+2?
    wiolus187
    Nowicjusz

18 Sty 2019, 10:54

w C4 też mogą się zepsuć droższe rzeczy i naderwać mocno kieszeń, a do tego gdy będziesz miała pecha to będzie co chwile stał w warsztacie. Jak np u moje kolegi - średnio co tydzień :D
    duzy90
    Początkujący

Prawo jazdy od: 03 01 2000
    Auto: Audi S4 B8
    Silnik: 3.0TFSI 450km
    Paliwo: Benzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2009

18 Sty 2019, 11:41

W takim razie nie pozostaje nic innego jak rozstać się z myślą o zakupie citroena C4, a szkoda.. bo prezentuje się pięknie.
    Na tapetę wchodzi Honda tylko teraz pytanie czy Jazz czy Sivic VII.. Ford Focus odpada bo mąż nie lubi Fordów , jeszcze zostaje Skoda Fabia czy jest warta zainteresowania?
    https://www.olx.pl/oferta/skoda-fabia-i ... yek90.html
    wiolus187
    Nowicjusz

18 Sty 2019, 20:46

Skoda Fabia to segment niżej, ciasne auto. Jak już to kombi
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

19 Sty 2019, 17:24

Pomożecie jeszcze w jednej kwestii? Byliśmy dziś w kilku komisach żeby pooglądać jeszcze autka i znaleźć jakąś aleternatywą dla tych ww modeli i spodobał nam się Seat Leon II motor 1,6 lub 2,0 .. budżet się trochę zwiększył do 14 tys. Zł Co myślicie??? Pomóżcie !
    wiolus187
    Nowicjusz

19 Sty 2019, 17:46

Według mnie Seat Leon to dobra opcja , też bym się nad nim zastanowił gdyby dało się znaleść z klasycznym automatem a nie dsg.
    Ale Citroena C4 też bym całkowicie nie skreslal, sam zastanawiam się nad kupnem, czytałem dużo o tym samochodzie , gadałem z dwoma zaprzyjaznionymi mechanikami i generalnie elektryka może się psuć w tym modelu , ale nie aż tak bardzo jak wiele osób twierdzi i nie na tyle by dyskwalifikowało ten model. W zamian ma dobrą blachę i dobre silniki ( przed liftem).
    Ja generalnie szukam compacta w automacie już z miesiąc i mogę Ci podać moje typy.
    Opel Astra H
    Ford Focus ( u mnie odpada bo slabo z lpg)
    Kia Ceed ( u mnie odpada bo slabo z lpg
    Mazda 3 ( tez srednio z lpg i możliwa rdza)
    Golf V , Audi A3 ( jeden stary sensowny silnik )
    Honda Civic ( dla mnie za nisko się siedzi )
    BMW Seria 1 ( ponoć drogo w eksploatacji i butla do lpg zajmuje pol bagaznika )
    Więc jeśli nie chcesz montować gazu to wybór masz spory. Ja mam ciężej bo tak naprawdę na chwilę obecną rozwazam tylko Astre albo C4.
    Z tym że Astry w automacie nie od handlarza właściwie nie ma żadnej w ogłoszeniach.
    szymon0791
    Nowicjusz