Czy można mieszać dodatki do paliwa?

21 Gru 2021, 15:24

Dolałem do paliwa TEC 200 diesel. Zatankowałem do pełna. Wyraźnie poprawiła się kultura pracy i dlatego chcę zabieg powtórzyć przy kolejnym tankowaniu. Ale jest jeszcze połowa baku z domieszką Tec2000, a w pobliskim sklepie mają tylko Liqui Molly. Stąd pytanie : czy te dodatki można mieszać ?
Dziadekw42
Początkujący
 
Posty: 62
  • 21 Gru 2021, 15:35

    Takich dodatków nie powinno się używać cały czas. Ja używam co kilka tyś km, czyli raz na 5/6 pełnych tankowań.
    Gość114260
     

    21 Gru 2021, 15:37

    Na opakowaniu masz informację na ile wystarcza. Najczęściej jest to około 2000km. Tak wiec dolewanie innego dodatku jak masz jeszcze połowę baku po wlaniu poprzedniego nie ma sensu.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    21 Gru 2021, 17:22

    Pewnie masz rację. Ale ja chcę przed Świętami znów zatankować do pełna (wyjazd) , no i wtedy dodatek się dwukrotnie rozcieńczy. A samochòd ma 10 lat i zaczął się brzydko zavhowywać, a ja (stara skleroza) dopiero w tym momencie uświadomiłem sobie, że nigdy nie zawalczyłem z wodą , która ZAWSZE zbiera się w baku. ZAPOMNIAŁEM ! No i chciałbym z opóźnieniem, ale porządnie to "wysprzątać". Nie wydaje mi się, aby to już nastąpiło. Stąd pomysł o dolewce dodatku.
    Dziadekw42
    Początkujący
     
    Posty: 62

    21 Gru 2021, 17:30

    Możesz zrobić jeszcze taki myk, że kup nowy filtr paliwa lub zalej obecny dodatkiem i taki podłącz. Wtryskom nie stanie się nic złego, bo te dodatki smarują.
    Gość114260
     

    21 Gru 2021, 18:51

    Filtr paliwa wymieniony 2 miesiące temu. I to jest ta głupota - najpierw wymiana filtra, potem "pac" w łeb "a woda w baku ?". No i teraz co ? Znów wymienjać filtr ? Całe życie jeźdxiłem wolnossącymi benzyniakami , a to jest mój pierwszy diesel i nie "czuję" technologii.
    Dziadekw42
    Początkujący
     
    Posty: 62

    21 Gru 2021, 20:33

    Woda problemem jest jak dostanie się dalej. W zeszłym roku zalepiło mi filtr paliwa, parafina(od tego czasu wymieniam częściej, co 2x wymianę oleju). W sklepie pewnie mają lm 2666, taki właśnie używam i jestem zadowolony, takie dodatki mają właściwości depresatorów, więc nie powinno być problemów. Dodatkowo warto tankować do pełna i paliwa premium(W czwartki na shell i bp jest w cenie normalnego).

    Znalazłem tą tabelkę kiedyś na jakimś forum, źródła brak, więc wnioski pozostaną subiektywne. :)
    Zdjęcie
    Gość114260
     

    21 Gru 2021, 22:06

    Dlatego pytałem o możliwość mieszania. Bo skoro mam w tej chwili pół baku z dodatkiem TEC 2000, to nie wiem czy po dodaniu jakiegoś innego dodatki się nie "pogryzą". A TEC znikł.
    Dziadekw42
    Początkujący
     
    Posty: 62

    21 Gru 2021, 22:22

    Porównaj składy, ale w większości to jest zapewne to samo, nafta + jakieś tam środki w małych ilościach.

    Poza tym nie ma sensu znowu dolewać, możesz wlać 10 puszek ale to nie spowoduje że zadziała 10x lepiej. Co kilka tysięcy kilometrów można robić, nie częściej.

    Do tego tankuj paliwa premium to takie środki nie będą zbytnio potrzebne.
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    21 Gru 2021, 23:25

    Chyba nie zrozumiałeś. Jeśli doleję drugie tyle paliwa, to stężenie chemikaliów spadnie o połowę. Stąd pomysł o dolewce. Proporcjonalnie do ilości tankowanego paliwa. Żeby przedłużyć działanie mieszanki o tym samym, zalecanym, stężeniu. OK, dzięki za porady.
    Dziadekw42
    Początkujący
     
    Posty: 62

    22 Gru 2021, 01:13

    Dziadekw42 napisał(a):Jeśli doleję drugie tyle paliwa, to stężenie chemikaliów spadnie o połowę

    Przerwy też są wskazane, można je zastąpić paliwem premium. :yes:
    Gość114260
     

    24 Gru 2021, 09:29

    Wytłumaczę inaczej, środek ten wystarcza średnio na 50-60l paliwa, jeżeli te stężenie zwiększasz dolewając kolejny to nie jest wskazana praca na podniesionych obrotach, trasę kolejna zrób na czystym paliwie a potem dolej jeszcze raz preparatu.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16239
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4