Czy można zamienić ciężarówkę z silnikiem Diesla na LPG?

10 Wrz 2020, 15:39

Krótko mówiąc, rząd kraju, w którym mieszkam (Korea Południowa), ma zamiar wprowadzić nową politykę, zgodnie z którą niektóre samochody będą karane grzywną w wysokości 100 dolarów dziennie, jeśli jeden z niezliczonych kamer przyłapie Cię na jeździe po drogach.

Dla każdego typu samochodu istnieje system klasyfikacji, który jest najbardziej rygorystyczny w przypadku samochodów z silnikiem Diesla. Moja ciężarówka ledwo osiąga roczną granicę (wszystko, co zostało wyprodukowane przed 2005/6 r., Automatycznie ma ocenę 5, a ty jesteś automatycznie załatwiony), ale może istnieć dodatkowe kryterium dotyczące emisji spalin, którego jeszcze nie rozumiem.

W każdym razie jeżdżę SSangyong Actyon Sports z 2006 roku. To pickup i zastanawiam się, czy to możliwe i jaki byłby koszt przerobienia go na LPG, dzięki.
FlemiJackson
Obserwowany
 
Posty: 2

11 Wrz 2020, 08:03

Przerobić się da ale musisz pamiętać że to nie jest tak jak w przypadku silnika benzynowego gdzie pracuje on wyłącznie na LPG. W dieslu będzie zużywał jedynie około 20% LPG i 80% Oleju napędowego. Myślę, że taka zmiana nie rozwiąże twojego problemu i w tym przypadku chyba najtańszą opcja będzie zmiana samochodu na taki który będzie spełniał odpowiednie normy.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 1935
Zdjęcia: 5

16 Paź 2020, 12:52

Jest to z pewnością możliwe, ale nie jest tak łatwe, jak przeróbka silnika gazowego. Musiałbyś obniżyć stopień sprężania (wymaga co najmniej nowych tłoków) i potrzebujesz zapłonu iskrowego. Taniej byłoby kupić inny pojazd lub dokonać wymiany silnika, jeśli taka jest opcja.
FlemiJackson
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Picie i jedzenie za kierownicą - to niebezpieczne!
    W związku z obowiązującym zakazem spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych wiele osób kupuje dania na wynos. Nie powinno to jednak skłaniać kierowców do jedzenia (nawet frytek) czy picia podczas ...
    Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team
    Zespół Renault Sport Formula One zaprosił do Londynu przedstawicieli międzynarodowych mediów i swoich partnerów na premierę bolidu R.S.17, w którym kierowcy zespołu będą ścigać się w nadchodzącym ...

  •