Czy ten zderzak da się naprawić? Polo 6n2 2001

17 Kwi 2013, 14:52

Miałem małą stłuczkę. Udało mi się zahamować przed ledwo co oświetloną koparką w nocy, ale za to auto z tyłu mnie stuknęło (nie wiem co kierowca robił z żoną bo był jakieś 3 razy dalej ode mnie niż ja przed koparką przed którą wyhamowałem). Była to moja pierwsza stłuczka, taki mały szok był wtedy i wziąłem tylko 200 zł :angry:
Da się coś zrobić z tym zderzakiem czy kupić jakiś używany? W zderzaku jest wgniecienie, uciska troche na rure wydechową. Ale na zdjęciu też widać że jest chyba połamany (oderwany) - to takie pośrodku - da się to "przyspawać"? To chyba plastik jest ale nie jestem pewien.
Jeszcze w dodatku drzwi od strony stuknięcia teraz nie pasują i się ich nie da normalnie zamknąć :angry:
No ale czy ze zderzakiem jakiś blacharz dałby radę?
Byłem u jednego mechanika który się też blacharstwem zajmuje, mówił że to wzgniecenie nawet sam bym mógł sobie wypchać na słońcu jak będzie ciepło. Tylko że tam widzę że dolna część zderzaka od górnej jest odłamana. Da się ten zderzak jakoś "skleić" i (?)wzmocnić?
Zderzak wygląda tak:
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
hehe
Początkujący
 
Posty: 104
Prawo jazdy: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

18 Kwi 2013, 21:16

Samo wgniecenie dasz radę zrobić sam - podgrzać i wypchnąć. Natomiast z tym pęknięciem to powinien sobie poradzić gość, który spawa zderzaki. Tylko nie wiem, czy się opłaci spawać, czy taniej nie wyjdzie kupić zderzak w tym samym kolorze. Musisz pojechać do gościa, co spawa zderzaki i mu to pokazać. Ale powiem tak - 200 zł to raczej mało ci dał winowajca, ponieważ jeżeli zderzak będzie trzeba pomalować, to sam koszt malowania to około 300 zł. Spawanie około 100-200 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Maj 2013, 14:05

Witam!
Myślę,że to wgniccenie spokojnie jest możliwe do naprawienia :)
Jednak widzac to pęknięcie myślę,że lepiej jednak było by kupić używany zderzak niż go kleić aczykolwiek klejenie może wachać się w granicach 50-80zł max 100 :)

Wgniecenie wyciągniesz tym sposobem co napisał MotoAlbercik albo poprostu jeśli masz możliwość
wystaw ten zderzak po prostu na słońce i on sam do siebie "dojdzie" możesz pod koniec dnia np spróbować nogą go odkształcić heh
Sposób troche prymitywny ale kolega próbował i działa :)
pozdrawiam.
Bądz otwarty na krytke,nie wiesz wszystkiego o samochodach :)
rsstock
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Miejscowość: kraków
Prawo jazdy: 09 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Golf 3
Silnik: 1.8 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997