Czy warto kupić Daihatsu Sirion?

18 Wrz 2008, 18:02

Jak w temacie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat tego autka. Jak u niego z awaryjnością. Interesuje mnie ze względu na wygląd i silnik. 1.0 l mało pali i są od niego małe opłaty. Dodatkowa podoba mi się jego wygląd.
zenek1988
Początkujący
 
Posty: 151
Miejscowość: Zendek
Prawo jazdy: 08 06 2006
Auto: seat ibiza 6l1
Silnik: 1.2 69 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Wrz 2008, 08:26

Tylko powiedz która generacja Siriona. Wtedy postaram się pomóc.
Woj3k
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

20 Wrz 2008, 14:16

Chodzi mi o te z granicy 2000 roku. Dla przykładu dam linka z allegro:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
zenek1988
Początkujący
 
Posty: 151
Miejscowość: Zendek
Prawo jazdy: 08 06 2006
Auto: seat ibiza 6l1
Silnik: 1.2 69 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Wrz 2008, 21:45

powiem tak: nawet się nie zastanawiaj - kupuj. jeżeli był bezwypadkowy, odpowiednio serwisowany - auto igła. domyslam się, że auto było sprowadzane z niemiec ? tamtejsi właściciele daihatsu dokonują napraw tylko w autoryzowanych serwisach, używając wyłącznie oryginalnych części.

co do awaryjności - zero problemów. nie było jeszcze awaryjnego daihatsu.
lejesz tylko benzynę. jeżeli jakaś część już się zużyje, bo tam części się nie psują, jedziesz do pierwszego lepszego mechanika, który zamowi czesci (bo z nimi nie ma problemu, czesci sa do kazdego auta) i to tyle.

ja jeżdżę 15-letnim daihatsu applause. zero problemów. tak samo będzie z tym. zresztą znajomy ma wspomnianego przez ciebie daihatsu sirion, ta sama generacja. tak samo jak ja, nie robi nic. poza tym auto jest niebrzydkie, więc w razie odsprzedazy w komisie, nie powinno byc problemow :)

tak wiec jak najbardziej polecam ;)
pozdraiwam
pasek888
Nowicjusz
 
Posty: 2

21 Wrz 2008, 09:52

Ja bym nie kupował - marka praktrycznie nie istnieje na rynku polskim. Ostatecznie rozejrzyj się najpierw za częściami i ich ceną, bo się okaże, że tylko oryginalne dostaniesz i problem będzie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

21 Wrz 2008, 18:55

jiGsaw napisał(a):Ja bym nie kupował - marka praktrycznie nie istnieje na rynku polskim. Ostatecznie rozejrzyj się najpierw za częściami i ich ceną, bo się okaże, że tylko oryginalne dostaniesz i problem będzie.


z częściami nie ma żadnych problemów i nie sa drogie. więc o to się nie martw. to, ze marka nie istnieje, nie znaczy, ze nie powinno sie auta kupowac. wiec tak jak mowie, o czesci nie trzeba sie martwic;)
pasek888
Nowicjusz
 
Posty: 2

21 Wrz 2008, 19:14

Samochód jest nietuzinkowy i z tego co się orientuję, to niezbyt łatwo kupić części do siriona na wolnym rynku. Już znacznie lepiej jest z częściami do innych modeli daihatsu, np. applause i charade. Ja osobiście tego auta bym nie brał
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice