Czy warto kupic to TOLEDO?

25 Lut 2012, 19:30

Witam.
Byłem dzisiaj obejrzeć auto

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Auto od lipca 2011 w kraju. W listopadzie wymienione wszystkie filtry, olej i kompletny rorząd wraz z pompą wody.
Po sprawdzeniu miernikiem grubości lakieru wyszło tylko że maska 2 razy malowana (o czym właściciel mówił przez tel, wymieniony zderzak i jedna lampa) atak reszta auta wg miernika ok, spasowanie elementów organoleptycznie również ok.
Vagiem sprawdzałem też parametry (przepływka,turbina)-ok.Silnik nie kopci, nie dymi, pali na ciepło i na zimno od strzała. Po jeździe próbnej wrażenie pozytywne, ciągnie dobrze, biegi wchodzą precyzyjnie, nie ściąga.

Teraz to co mnie niepokoi:
- dymek z pod koka wlewu oleju i po wyciągnięciu bagnetu (choć podobno ten typ tak ma)
-nieudokumentowany przebieg 167000km(sprzedający-osoba prywatna ma tylko <niby> kartę pojazdu i dowód rejestracyjny) Może i na ten rok wiarygodny ale gałka zmiany biegów zużyta (czy to normalne przy takim przebiegu?) a kierownica obszyta skóra co wszystko widać nawet na jednym ze zdjęć. Po tapicerce i boczkch nie widac jakiś wielkich śladów zużycia.

Jak sądzicie czy warto pchać się w kupowanie tego auta :?:
Bo chciałbym (choć nie wiem czy jest sens) a właściciel się zgodził, podjechać na stację diagnostyczną sprawdzić geometrie, zawiedzenie, hamulce, może ciśnienie w cylindrach i nie wiem co jeszcze (doradźcie ewentualnie)

Z góry dzięki za porady, opinie pomoc.
lukasslr
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2002

25 Lut 2012, 19:53

nie lepiej dołożyć z 5k i mieć Toledo III ?
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

25 Lut 2012, 20:04

Może i lepiej ale trzeba mieć jeszcze te dodatkowe 5k
lukasslr
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2002

25 Lut 2012, 20:30

Nie brałbym na twoim miejscu go. Jak na taką cenę to wydaje mi się że powinien być przebieg udokumentowany bo tak to nie wiesz co kupujesz.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

25 Lut 2012, 23:11

Ja też bym go sobie odpuścił.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Lut 2012, 09:47

za 24,5k już w 1.9 TDI stoją , więc śmiało możesz coś potargować i będziesz miał III ;)
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

26 Lut 2012, 10:06

No tak ale jak autor tematu nie ma więcej funduszy to jak ma kupić Toledo III?
Moim zdaniem poszukaj tańszego Toledo a reszte kasy przeznacz na ewentualnie naprawy i pakiet startowy.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Lut 2012, 10:11

Zawsze można te 2-3k pożyczyć od rodziny , niech wypowie się sam autor postu.
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

26 Lut 2012, 10:58

nie wiem ile takie kosztują w D , czy kupować ? czemu nie ? ,przebieg wg.mnie sporo odbiega od prawdy ale to nie wszystko co powinno decydować o kupnie auta ,co naprawiono w tym aucie to widać na fotkach chyba jeszcze tylne lewe drzwi miały coś robione ale to też jest problem i nie :D ,sprawdziłeś tyle to jedź do ASO sprawdź resztę ,dokładnie pod spodem czy nie złożony z dwóch ,sprawdź geometrie itd. jak wszystko będzie ok to masz dobre auto a że przebieg większy niż deklarowany to tym bym się nie przejmował bo takich aut jest większość ,ważne jest to że wszystko jest ok i działa prawidłowo a jak będą wątpliwości to odpuść sobie i szukaj dalej .
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Lut 2012, 14:03

Po głębszym zastanowieniu odpuszczę sobie to autko jednak. Co do tych drzwi to musiały być raczej wymieniane jak coś bo miernik nic nie pokazał. Ale dzięki za opinie i zainteresowanie :)

Co do Toledo III to ma paskudny tył :shock:
lukasslr
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2002

26 Lut 2012, 14:21

Dla Ciebie może jest paskudny :P jest całkiem inny niż reszta :D, bynajmniej satysfakcją jest zobaczyć 1-2 takie auta/100km niż resztę tych samych aut(ople,fordy,renówy itp itd) :), a może Altea by Cie usatysfakcjonowała?
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

26 Lut 2012, 14:33

Altea jest nawet fajna ale ja poszukuje raczej coś bardziej kompaktowego np. leon a nie minivana :wink:
lukasslr
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2002

26 Lut 2012, 14:40

Porównywalne auta , przy 140-170KM nie widać różnicy między tą 2jką , proponuje Ci altee NP: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] gdyż jest odrobinę większa mianowicie:bagażnik 500 litrów , miejsca tyle samo + deska rozdzielcza jest pod lekkim katem a nie prostopadle jak w Leonie(mowie tu o leonie 2 ) ;), chyba że szukasz Leona 1 też mógłbyś coś wyrwać , ale nie lepiej dołożyć te 2-3k i mieć coś młodszego :)? Chyba , że preferujesz swoje wybory to powodzonka ;)
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

26 Lut 2012, 14:49

Wiadomo że lepiej mieć coś nowszego ale ze względu na kasę jaką mogę wydać i upodobania będzie to jednak Leon I lub Tolek II :D
lukasslr
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2002

26 Lut 2012, 15:08

No tutaj to ciężki wybór obydwa są bardzo ładne jednak jeżeli do szybkiej jazdy to wybrałbym Leona :) , jeżeli jesteś 30+ tolka Sedan jest ładny dla starszych osob :)
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III