TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach

TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach

25 Cze 2019, 13:59

Małe samochody o długości do 3,5 metra, z niewielkim promieniem zawracania i małymi silnikami o mocy ok. 70 KM. To właśnie one najlepiej nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane zarówno przez nabywców indywidualnych, jak i do firmowych flot. Ich największe zalety to niski koszt zakupu i eksploatacji, łatwość parkowania i zdolność do sprawnego pokonywania miejskiej przestrzeni.

Dla firm najbardziej liczy się ekonomia transportu. Dla nabywców indywidualnych, także uniwersalność i praktyczność. Stąd spory popyt na najmniejsze auta. Zwłaszcza w tej klasie wyraźnie widać postęp w projektowaniu samochodów. Z każdą generacją coraz lepiej udaje się wykorzystać wnętrza, wygospodarowując w nich maksimum przestrzeni.
TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach Na podstawie danych z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR za I kwartał 2019 roku, wyłoniliśmy liderów w segmencie A w Polsce. Statystyki potwierdzają, że w tej klasie zwycięzcami są nie tylko auta dysponujące bogatym wyposażeniem i odpowiednią ilością miejsca dla pasażerów oraz na ich bagaż. Kluczem do sukcesu są tu szerokie możliwości personalizacji i atrakcyjna stylistyka nadwozia oraz wnętrza. Stąd obecność na liście samochodów o niebanalnym wyglądzie, pozwalających wyróżniać się w mieście. Poznajmy pięciu mistrzów.

Miejsce 5. Kia Picanto
Na ostatnim miejscu w pierwszej piątce liderów w segmencie A w Polsce jest Kia Picanto, z wynikiem 536 samochodów, zarejestrowanych od stycznia do kwietnia 2019 roku, do której - według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, należy nieco ponad 9 proc. rynku. Produkowany od 2003 roku, mały „Koreańczyk” doczekał się trzech generacji. Najnowszą wprowadzono w 2017 roku.

Samochód do miasta Kia Picanto

Miejsce 4. Volkswagen up!
Około 12 proc. rynku należy w tym roku do Volkswagena up!. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 682 egzemplarze. To najmniejszy samochód osobowy niemieckiego koncernu. Powstaje od 2011 roku w Bratysławie, wraz z bliźniaczymi modelami: Skodą Citigo i Seatem Mii. Model up! jest zwrotny, łatwy i przewidywalny w prowadzeniu, a także ma przejrzyste nadwozie.

Samochód do miasta Volkswagen up!

Miejsce 3. Fiat 500
Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają się w mieście. Choć od chwili reaktywacji kultowego modelu minęło już 12 lat, samochód wciąż przyciąga wzrok na ulicach.

Samochód do miasta Fiat 500

Miejsce 2. Skoda Citigo
Do miejskiego malucha z Czech należy około 17 proc. rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 961 egzemplarzy. To najmniejszy samochód czeskiej marki, produkowany od 2011 roku w Bratysławie, razem z VW up! i Seatem Mii.

Samochód do miasta Skoda Citigo

Miejsce 1. Toyota Aygo
Z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że pod względem liczby rejestracji model Aygo jest niekwestionowanym liderem rynku w klasie A. Od stycznia do kwietnia 2019 roku nabywców znalazło aż 1 721 egzemplarzy, co daje Aygo prawie 30-procentowy udział w segmencie. Mała Toyota jest bezpośrednią konkurentką "trojaczków Volkswagena" z Bratysławy.

Samochód do miasta Toyota Aygo

źródło: Redakcja, Producenci, complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2970
Zdjęcia: 11285
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy Lexus IS oraz IS F w 2021 roku? Nowy Lexus IS oraz IS F w 2021 roku?
    Wiele wskazuje na to, że Lexus IS w najbliższych latach doczeka się następcy. Najnowsze informacje wskazują, że auto czekają spore zmiany - zostanie oparte na platformie TNGA, otrzyma nową turbodoładowaną jednostkę benzynową ...
    Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym? Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
    Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...

  •