Usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach

Usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach

12 Kwi 2016, 17:23

Działająca w ramach SkyCash usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach. W ostatnich dniach płatności przy użyciu aplikacji uruchomiono w Rzeszowie i Koninie. Rozwiązanie obejmuje swoim zasięgiem ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w kraju i oferuje funkcję płacenia za faktyczny czas parkowania, z której obecnie korzysta większość użytkowników systemu.

SkyCash rozwija sieć mobilnych płatności za parkowanie od końca 2011 roku, zapewniając kierowcom wygodną formę regulowania należności przy użyciu telefonów komórkowych. System eliminuje takie uciążliwe czynności, jak przewidywanie czasu postoju, szukanie parkomatu czy wracanie do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy. Aplikacja mobilna daje dostęp do trzech metod parkowania: na czas, za kwotę (jak w klasycznych parkomatach) oraz Start/Stop, którą wybiera blisko 80 proc użytkowników mobiParking. Decyduje o tym przede wszystkim wygoda oraz możliwość płacenia wyłącznie za faktyczny czas postoju, z dokładnością, co do minuty. Wystarczy wysiadając z auta uruchomić aplikację w telefonie i rozpocząć parkowanie, a powrocie zatrzymać naliczanie opłaty jednym dotknięciem ekranu.
Usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach
Usługa mobiParking jest dostępna w 40 miastach i pokrywa ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w Polsce. Można z niej korzystać w największych aglomeracjach kraju, np. Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie, jak i w wielu mniejszych miejscowościach. Ostatnio rozwiązania zaczęły używać Bytom, Opole, Siedlce, Rzeszów i Konin.

"SkyCash pozwala płacić za realny czas parkowania dzięki funkcji Start/Stop, którą wybiera zdecydowana większość naszych użytkowników" mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. "Takiej funkcji nie oferują parkomaty, w których kierowcy muszą z góry zakładać ile czasu zajmie im postój i w razie potrzeby wracać do samochodu, żeby wykupić dodatkowe minuty" dodaje Krajewski.

Od samego początku mobiParking łączy w sobie kilka różnych technologii płatności: aplikację mobilną, szybkie kody (USSD i IVR) oraz wiadomości SMS. W ten sposób z rozwiązania mogą korzystać wszyscy użytkownicy komórek, bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Obecnie największą popularnością wśród kierowców cieszy się aplikacja mobilna, która jest regularnie wzbogacana o dodatkowe funkcje. Pozwala m.in. szybko przedłużyć parkowanie, sprawdzić ile pieniędzy zostało wydanych od chwil momentu rozpoczęcia postoju i zapoznać się z opłatami, które obowiązują w danym mieście.

Poza użytkownikami prywatnymi z mobiParking korzystają też firmy dysponujące flotami pojazdów. Po aktywacji konta mogą zdefiniować auta, których kierowcy będą uprawnieni do regulowania opłat parkingowych poprzez komórkę. System daje stały dostęp do informacji na temat kosztów postoju i pozwala działom księgowości zbiorczo rozliczać parkowanie wszystkich służbowych samochodów.

źródło: SkyCash
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3150
Zdjęcia: 11741
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach

27 Wrz 2017, 23:34

Mam od kilku tygodni zainstalowaną! Na plus zdecydowanie wychodzi oszczędność czasu przy zakupie biletu z automatu, stanie w kolejce i szukanie drobnych. Watro sobie zainstalować SkyCash, polecam.
Arktyczny
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 04 04 1977
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach

31 Lip 2019, 12:19

Również posiadam od paru ładnych dni, naprawdę ułatwia poruszanie się po wysoce zaludnionych miastach, jak i tych mniejszych, ponadto fajnie buduje komunikacje między kierowcami.
Jagon
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Subaru Crosstrek Subaru Crosstrek
    Crosstrek w wersji benzynowej również znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu Consumer Reports. Silnik 2,0 l typu bokser ma moc 153 KM. W testach największej organizacji konsumenckiej w USA samochód uzyskał ...
    Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...

  •