Problem z usługą LIVE (TomTom Carminat)

22 Lip 2011, 19:26

Witajcie. Mam problem z podłączeniem nawigacji do usługi LIVE. Jest to nawigacja TomTom Carminat znajdująca się w samochodzie Renault Scenic III 2011. Po próbie połączenia się z usługą, w "stanie połączenia" pokazuje mi sygnał z anteny nadawczej ale status nie podłączono ( rejon Gdańsk ). Dziękuję za pomoc. A propos przepraszam adminów gdybym stworzył temat w złym dziale i prosiłbym o przeniesienie go do odpowiedniej części forum. Dziękuje.
OskarN
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: XXX

04 Sie 2011, 05:41

Witam.
Znam cały problem Carminata Live. Walczę z Renault od kilku miesięcy.Jeżeli interesuje Ciebie zagadnienie odezwij się mnie na adres [email widoczny po zalogowaniu], a ja opiszę o co chodzi.
W skrócie :
Usługa Live nie działa dla Carminata na terenie Polski i na razie działać nie będzie. Nie aktualizuj map, bo utracisz bezpowrotnie bazę fotoradarów, a nowej nie kupisz z ani nie dostaniesz, ponieważ nie ma wsparcia technicznego dla Carmonata Live w TomTom - mówimy o Polsce.
Pozdrawiam
robkon66
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Renault Clio 1.2 TCE 20 th

04 Sty 2012, 19:47

Podaję sposób wykupienie usługi TomTom Live dla nawigacji w samochodach Renault: Po zainstalowaniu programu TomTom Home zmieniamy w narzędziach/ustawienia państwo na Niemcy i teraz pięknie pokazuje sie nam mozliwośc wykupienia LIVE, płacimy, czekamy ok 24-36 h na uruchomieni, w navi wpisujemy swoje dane i juz działa pieknie !!! pozdrawiam!!
Ps. nie pytajcie o to w Reno bo mówią że w Posce nie działa (kłamią !!??)!!
ppowski
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 29 04 1985
Auto: Koleos

26 Lut 2013, 13:02

Witam dołączam dodatkowe uwagi związane z uruchamianiem usługi LIVE w Polsce. Sposób podany przez ppowski u mnie nie zadziałał. Serwis tomtoma nie pozwalał mi dokonać zakupu. Napisałem więc do niemieckiego TOMTOMa z prośbą o pomoc w tej sytuacji. Odpowiedziała mi po polsku :) konsultantka p. Justyna Bednarz i z jej pomocą udało się to zrobić. Wymagało to jednak więcej zachodu. Najpierw moje urządzenie zostało "odpięte " od polskiego konta, następnie zarejestrowałem się w tomtomie z innym adresem jako użytkownik niemiecki i urządzenie zostało podpięte do tego konta wtedy mogłem dokonać zakupu usługi LIVE następnie zostało odpięte od niemieckiego tomtoma i ponownie przypięte do polskiego. Po wpłynięciu kasy na konto tomtoma usługa została uruchomiona poprzez restart urządzenia w samochodzie do ustawień fabrycznych i działa. Jest prostszy sposób - trzeba się zgłosić do Renault w Warszawie na Al Jerozolimskich tam jest pan którego nazwiska nie pamiętam i który uruchomi zdalnie tę usługę ale nie za 59 euro (koszt w tomtomie) tylko za równowartość 100 euro (400 PLN). Mnie Renault wkurzyło monopolistycznym podejściem i znalazłem takie obejście systemu pozdrawiam
PW
Dharm64
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 15 03 1981
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 2,0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2011

23 Cze 2014, 13:32

Mam też podobny problem
Napisz proszę na e-mail [email widoczny po zalogowaniu] ten kontakt do p. Bednarz i czy nie miała problemów że to polak itd
Temat interesujący - do serwisu dzwoniłem cena nie uległa zmianie 400zł
pawelgd1
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 0- 0-1978
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: grand scenic
Silnik: 1,6dci
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

28 Lip 2014, 10:11

Witam serdecznie!
Od grudnia 2012 jestem posiadaczem Renault Megane III z nawigacją Carmiant Live TomTom, która z Mapą Europy, działała super przez około 2-3 miesiące. Później zaczął się problem z aktualizacją. Postanowiłem w czerwcu 2013 kupić nową mapę tym razem Polski z 4 krotną aktualizacją. Tak się stało. Zainstalowałem i jakież było moje zdziwienie że faktycznie zniknęła mi baza fotoradarów. Co jakiś czas wyjmowałem kartę z auta i aktualizowałem przez komputer, lecz brak fotoradarów nadal istniał. Czytając różne fora i stronę TomTom doszedłem do wniosku, że aby to działało muszę oprócz nowej mapy Polski wykupić usługę LIVE i usługę Fotoradary. Na dzień dzisiejszy to Mapa 179,95, Usługa LIVE 199,95, Usługa Fotoradary 82, RAZEM wychodzi 461,90. MASAKRA, szczególnie gdy czytam i się dowiaduję że Live w Polsce może nie działać. Kontakt z Renault w Gdyni - my się na tym nie znamy. Kontakt do TomTom ograniczony, od ponad tygodnia oczekuję na odpowiedź na email. Planuję w sierpniu trochę pojeździć w czasie urlopu po Polsce i chciałbym zaktualizować swoją Mapę i uzupełnić ją o Fotoradary. Jako kierowca, jednak nie specjalista komputerowy, proszę więc i ja o pomoc i poradę co zrobić, jak zrobić żeby wszystko z nawigacją działało i było OK.
Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.
bogblasz
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1,4 TCE 130KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tatra – nietypowa czeska ciężarówka
    Tatra – czeski producent samochodów ciężarowych słynie z niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych, a jego pojazdy są synonimem mobilności w najtrudniejszych warunkach terenowych. Korzystając z zaproszenia, ...

07 Lip 2015, 17:02

W Nawigacji Tomtom Carminat Live w Lagunie III mojego ojca ikona Live Traffic jest aktywna jak i ikona minimalizuj opóźnienia ale funkcja Live Traffic w ogóle nie pokazuje korków.
Mapy były aktualizowane w Październiku zeszłego roku .W kwietniu tego roku jak się zaplanowywało trasę i wciskaskało ikonę Live Traffic to pokazywał się komunikat z,którego wynikało ,że albo trzeba aktualizować funcję Live Traffic albo ,że subskrybcja tej funkcji wygasła i trzeba subskrybować na nowo,dokładnie nie pamiętam.

Mimo ,że od tamtego czasu nie było nic aktualizowane to W ostatnią sobotę gdy zaplanowywaliśmy trasę i wcisnęliśmy Live Traffic to funkcja się normalnie wczytała ale w ogóle nie pokazywała korków i pisała ,że nie ma żadnych utrudnień mimo ,że na stronie routes.tomtom.com wyświetlały się wtedy korki na mapie.
Vernim
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: _