[Gdańsk] Usługa odpalenia samochodu (prostownik rozruchowy)

23 Sty 2019, 11:41

Toyota Avensis 2.0D. Stała 10 dni. Nie odpaliła na mrozie. Słaby akumulator. Czy ktoś w Gdańsku oferuje usługę przyjechania z prostownikiem rozruchowym i odpalenie auta? Sprawa nie jest zbyt pilna, więc się nie spieszy.
aGradory
 
  • 23 Sty 2019, 11:49

    Skoro sprawa nie jest pilna proponuję wyjąć akumulator i zabrać do naładowania takie rozwiązanie najlepiej zrobi akumulatorowi i będzie bezpieczniejsze niż odpalanie samochodu po takim czasie w sposób który opisałeś.

    Jak nie masz prostownika to na pewno możesz w każdym warsztacie poprosić o naładowanie akumulatora, możesz też go pożyczyć i podładować sam.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    23 Sty 2019, 12:30

    Chyba tak zrobię.
    Jeszcze inna sprawa, że 2.0 to dziś duża pojemność. Wszyscy mają mniejszej pojemności auta i benzyniaki. Nie bardzo można przez kable rozruchowe odpalać silnik 2.0 z samochodu z silnikiem o połowę mniejszej pojemności.
    aGradory
     

    23 Sty 2019, 13:07

    Gradory napisał(a):Nie bardzo można przez kable rozruchowe odpalać silnik 2.0 z samochodu z silnikiem o połowę mniejszej pojemności.
    Tu nie chodzi o pojemność silnika tylko o akumulator który zazwyczaj przy mniejszych pojemnościach jest słabszy ma mniejszą moc rozruchową itd. Przy całkowicie rozładowanym akumulatorze w samochodzie który odpalamy powinniśmy dać mu chwilę po podłączeniu żeby zaczął się ładować.

    Dlatego uważam że takie rozwiązanie jak zaproponowałem będzie najbezpieczniejsze :ok:
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    23 Sty 2019, 21:26

    Cichy77 napisał(a):Tu nie chodzi o pojemność silnika tylko o akumulator który zazwyczaj przy mniejszych pojemnościach jest słabszy ma mniejszą moc rozruchową itd.

    No właśnie o akumulator chodzi. Clio 0.9 nie może odpalać TIR-a.
    aGradory
     

    24 Sty 2019, 00:17

    Gradory napisał(a):No właśnie o akumulator chodzi. Clio 0.9 nie może odpalać TIR-a.
    No tak w przenośni zgadza się :) Być może udało by się takie odpalenie ale jest to nie zdrowe zarówno dla dawcy jak i biorcy.

    Daj znać jak naładujesz akumulator czy samochód bez problemu odpali.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    24 Sty 2019, 12:14

    Cichy77 napisał(a):Daj znać jak naładujesz akumulator czy samochód bez problemu odpali.

    Pewnie nastąpi to na wiosnę. :naughty:
    aGradory
     

    03 Lut 2019, 01:19

    Zadzwoniłem po taxi. Przyjechał taksówkarz, odpalił przez kable, wziął 30 zł i fura jeździ. 8)
    aGradory
     

    13 Lut 2019, 14:53

    Gradory napisał(a):Zadzwoniłem po taxi. Przyjechał taksówkarz, odpalił przez kable, wziął 30 zł i fura jeździ.
    Spoko, ale jeżdżąc samochodem szybko nie doładujesz akumulatora do pełna. Warto o tym pamiętać.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    13 Lut 2019, 22:50

    Akumulator i tak jest do wymiany, bo ledwo kręci rozrusznikiem. Do pełna ładuje się prostownikiem bardzo szybko, bo ma już znikomą pojemność. Postoi dwa dni i ledwo odpala.
    aGradory
     

    14 Lut 2019, 12:07

    No to faktycznie będziesz musiał go wymienić niebawem. Oby nie odmówił posłuszeństwa kiedy będzie najbardziej potrzebne odpalenie auta :ok:
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    14 Lut 2019, 13:51

    Pewnie już się nie wymieni, bo auto będzie na sprzedaż.
    aGradory