Diesel - czy warto kupić?

27 Maj 2023, 22:46

Witam.
Potrzebuje porady, bo sama już nie wiem czy kombinuje w dobrym kierunku.
Chce zmienić auto z benzyniaka na diesla- zależy mi przede wszystkim na mniejszym spalaniu i niezbyt awaryjnym silniku.
Konkretnie patrzę na auto Kia Cee'd pierwszej generacji z silnikiem 1,6 crdi moc 90 lub 115.
Patrzę za egzemplarzami, które nie mają koła dwumasowego i filtra cząstek stałych.
Codziennie jeżdżę około 20-30 km. (Praca) Od czasu do czasu w dalsze trasy, w tygodniu max 300 km.
Czy przy takich odległościach warto kupić diesla?
Nie chcę benzyniaka z gazem. Wiem, że są autka typu Toyota Aygo, które mało palą, ale chce coś co lepiej trzyma się trasy, nie takiego malucha.
Może coś poradzicie? :(
Kia Cee'd za 20 tys będzie autem wartym uwagi? A może polecicie jakieś inne autko?
BlueGirl
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Maj 2023, 08:19

BlueGirl napisał(a):Czy przy takich odległościach warto kupić diesla?

jak najbardziej, nie ma przeciwskazań
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Maj 2023, 09:20

BlueGirl napisał(a):tygodniu max 300 km
Robisz niewielkie przebiegi bo 1200km miesięcznie to nie dużo.

BlueGirl napisał(a):zależy mi przede wszystkim na mniejszym spalaniu i niezbyt awaryjnym silniku
Pamiętaj, że nawet w "bezawaryjnych silnikach" mogą wystąpić usterki.

BlueGirl napisał(a):Konkretnie patrzę na auto Kia Cee'd pierwszej generacji z silnikiem 1,6 crdi moc 90 lub 115.
Ten samochód ma silnik mało wymagający i jeżeli naprawdę ma być ten diesel to postaraj się dokładnie sprawdzić auto przed zakupem bo pewnie przebieg będzie słuszny. Zerknij sobie jeszcze na hyundai i30 bo tam będzie ten sam silnik.

BlueGirl napisał(a):Patrzę za egzemplarzami, które nie mają koła dwumasowego i filtra cząstek stałych.
Tu nadal są rzeczy które mogą się popsuć ale oczywiście jest ich mniej :wink:

Jeżeli chodzi o jakieś inne auto z dieslem które mało pali i powinno być w miarę bezproblemowe to Ja bym tu jeszcze wziął pod uwagę silnik diesla 1.4 D4D w Toyocie był on w Yarisach i Aurisach np. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FxGLO.html
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Maj 2023, 18:25

Dziękuję, przyjrze się im.
Przeglądając małe diesle znalazłam jeszcze Hyundai i10 z dieslem
https://www.otomoto.pl/osobowe/hyundai/ ... %5D=diesel

Tylko, że tych aut jest baaaardzo malo, a te co sa, to korodują :?
BlueGirl
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Maj 2023, 18:28

Żadne i10, jeśli chcesz dobre auto to i30/Ceed z 1.6 CRDi. Nie kombinuj.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Maj 2023, 18:38

Ok, to skupie się na tych, które wskazaliscie.
Dziękuję :)
BlueGirl
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy G
    Luksusowy Mercedes Klasy G także ma wojskowe korzenie. Prace nad niemiecką terenówką rozpoczęto w 1972 roku. Początkowo samochód trafił między innymi do armii Niemiec, Szwajcarii, Argentyny oraz Iranu. Dostępna ...

28 Maj 2023, 18:59

To o jeszcze jedno zapytam. Rzetelne raporty o stanie auta, skąd brać? Cepik czy coś innego?
BlueGirl
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Maj 2023, 19:03

Cepik Cepikiem

Ale jak auto było sprowadzone z za granicy to już tam nic nie sprawdzsz co było Przed.
Ewentualnie możesz skorzysztać z portalu AutoDNA,
W zależności od kraju z którego jest samochód są też darmowe strony, np. jeżeli auto jest ze szwecji czy danii to wszystko sprawdzić na zagranicznych stronach za free.
W innym wypadku mozna wykupić płatny raport.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Maj 2023, 19:26

Ok, będę sprawdzać autka.
Bardzo dziękuję za pomoc :D
BlueGirl
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Maj 2023, 08:07

toyman40 napisał(a):możesz skorzysztać z portalu AutoDNA
Dokładnie nawet przez forum w zakładce sprawdź VIN tu też otrzymujesz raport z AutoDNA. Jak coś znajdziesz co Ciebie zainteresuje to wrzucaj do tego tematu na forum My też postaramy się zerknąć i coś podpowiedzieć :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

01 Cze 2023, 12:27

Oczywiście, że nie warto, obecnie kupuje się tylko samochody elektryczne, musimy przestać się w końcu truć! Tym bardziej, że budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych jest szybka i stosunkowo prosta.
Ostatnio edytowany przez ArteK 01 Cze 2023, 12:44, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
janedoeee
Nowicjusz
 
Posty: 6

01 Cze 2023, 12:50

janedoeee napisał(a):Oczywiście, że nie warto
Dlaczego? Jeżeli ktoś jeździ tylko w trasy to taki auto może wyjść dla niego najekonomiczniej.
janedoeee napisał(a):obecnie kupuje się tylko samochody elektryczne, musimy przestać się w końcu truć!
Żartujesz sobie? Elektryk to dzisiaj tylko dla bogatych, raz że drogi w zakupie, dwa że prąd z ładowarek jest bardzo drogi, a trzy jak nie masz fotowoltaiki na dachu to raczej się nie opłaca po przeliczeniu kosztów i ograniczeń.

janedoeee napisał(a):Tym bardziej, że budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych jest szybka i stosunkowo prosta.
A co przeciętnego kierowcę interesuje i le trwa budowa takiej stacji przecież on sobie jej nie będzie stawiał :mrgreen:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34