Dobry, szybki sedan

27 Lis 2012, 22:11

Witam,
Posiadam VW Golfa IV z silnikiem 1.4 z gazem. Samochód sam w sobie dobry choć bardzo awaryjny egzemplarz mi się trafił. Czas jednak przesiaść się na coś większego i mocniejszego.
Samochód będzie jeździł codziennie rano krótkie odcinki ok 6km i dziennie przejeżdżał ok 50-100km. Rocznie robię od 20 do 30tyś km. Diesla mógłbym odliczyć podatek VAT od paliwa więc było by sporo tańsze. Trasy minimum raz w miesiącu po 100 - 300 km + wypady wakacyjne itp.
Moje główne kryteria to:
Sedan, liftback lub coupe
w miare ekonomiczny tzn. 6l ropy po mieście lub 10l gazu,
Rocznik 2002-2003 najstarszy.
wypsażenie jak najlepsze :P
Pieniądze jakie zamierzam przeznaczyć na zakup samochodu to +/- 18 tyś.
Silnik - byle miał jakieś normalne spalanie i przy 120 nie wył, tylko dało się nim z taka prędkością komfortowo przemieszczać. Myślę że 105-110 koni to jest minimum.
Dobrze by było gdyby miał dośc dobry moment obrotowy z tego względu że więcej będzie jeździł w mieście.

Moje typy to:
Alfa Romeo 156 FL - odstrasza mnie jedynie mit awaryjności
Ford Mondeo mk3 - słaby system audio, niewiem czemu, jakoś brak mi dużego komputerka pokładowego
Kia Cerato - mało popularna, no i ... Kia
Rover 75 - drogie części zamienne (podobno)

Teraz do moich typów doszedł jeszcze Lexsus is200. rocznikowo może być 2000-2001 ale wtedy z navi i pełnym wyposazeniem.

Bardzo proszę o wypowiedzi na temat tych samochodów oraz podanie swoich typów.
grupa VAG troche mnie do siebie zraziła poprzez mój obecny egzemplarz, dopiero gdy zrobiłem już przy nim dosłownie wszystko miałem spokój z usterkami.
Mam nadzieje że o niczym nie zapomniałem :)
Rafalek7
Początkujący
 
Posty: 58
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Prawo jazdy: 23 08 2010
Auto: VW GOLF IV

27 Lis 2012, 22:59

Musiałeś trafić na felerny egzemplarz z tym Golfem. Powiem Ci szczerze, że w takich kryteriach to nic nie znajdziesz, bo albo spali wiecej albo slabe albo drogie albo stare...

Jak ma byc w miare dynamiczne i spalic 6 w miescie to stary dobry AFN 1.9 TDI 110 km + chip na te 140 koni albo nieco ponad. :)

Alfe i Rovera bym odpuscil - wynalazki dla cierpliwych i majsterkowiczow.

Mondeo Mk3 - fajne auto, ale diesel'e srednio udane, a benzyna spali te minimum 11 - 12 lpg w miescie.

Stare koreance - korozja.

Ja bym polecal od siebie E46 z silnikiem 4 cylindry w gazie albo Skode Superb/Passata z 1.9 TDI AFN. Te drugie maja zawiasy wielowahaczowe dosc wrazliwe na polskie drogi. Nie wiem tez, czy z rocznikiem sie zmiescisz w tej kwocie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Lis 2012, 23:10

Wsumie Golf teraz pali mi 10 l gazu czasami więc myślę że te 12-13l jest spokojnie dopuszczalne.
Rafalek7
Początkujący
 
Posty: 58
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Prawo jazdy: 23 08 2010
Auto: VW GOLF IV

27 Lis 2012, 23:33

W tej cenie zatem możesz rozejrzeć się za Mondeo Mk3, najlepiej silnik 2.0 145 km. Uważaj na korozję w egzemplarzach przed liftem.

Druga opcja to BMW E46 i tutaj już nawet mógłbyś się pokusić o silnik R6, byle nie 2.0 150 koni. Najlepiej 323i. Ewentualnie jak znajdziesz to 320i 170 koni. Jednak nie wiem jak tam z rocznikiem będzie w tym budżecie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Lis 2012, 08:11

Tak jak jiGsaw wspomniał Alfe i Rovera sobie odpuść,Kie tak samo ponieważ potem może być problem z odsprzedażą.

Moje propozycje
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] plus jakaś sekwencja do niego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lis 2012, 11:22

Toledo odpada, nie szukam niczego z grupy VAG,
Grande Punto - kiedyś się nad nim zastanawiałem ale jeździłem nim i średnio przypadł mi do gustu.
Peugeot 307 - dośc dobra opcja, szukam jednak sedana/coupe coś wezmę go pod uwagę bo za dobre pieniądze można mieć w miare młody rocznik żwawy silnik bo myśle że przy tej masie samochodu 110KM wystarczy.

teraz jeszcze zacząłem się zastanawiać nad BMW e46 tak jak podsunął mi go
jiGsaw. Kiedyś marzyło mi sie to BMW, jednak w tym roczniku którego szukam ciężko jest znaleźć coś wartego uwagi.

Teraz jednak przyjmuję pewne kompromisy stąd spory dylemat co kupić :D

Dziękuje za propozycje i czekam na dalsze.
Rafalek7
Początkujący
 
Posty: 58
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Prawo jazdy: 23 08 2010
Auto: VW GOLF IV
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo 900 - samochód do driftu
    Volvo pożegnało się już z napędem na tył, ale kiedyś sprawy miały się zupełnie inaczej. A modele z serii 200, 700 i 900 wychowały wielu skandynawskich rajdowców i drifterów, którzy za ich kierownicą ćwiczyli ...
    Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie
    Kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni zapewnił sobie najwyższe wyróżnienie w kategorii "Excellent Product Design – Transportation". "Audi Q2 zaskakuje niezależną stylistyką. To nie jest tylko mniejsza ...

28 Lis 2012, 12:01

A może coś z japonców?
[link do oferty na Allegro wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lis 2012, 13:16

Jak E46 to i może E39? 18tys.zł napewno wystarczy na 12latka.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lis 2012, 14:28

A ja w tej cenie bardziej skłaniałbym się do Forda Mondeo mk3- swego czasu miałem i nie zawiódł mnie,także jeśli planujesz założyć instalację LPG,nie powinno być problemu.ich silniki dobrze znoszą gaz,a co do komfortu jazdy jak i ilości miejsca- będziesz zadowolony.
WiecejOpon
Początkujący
 
Posty: 60
Auto: Seat Leon I

28 Lis 2012, 16:56

No chyba nie do końca lubią gaz,trzeba wiedzieć jaka instalacje wsadzić bo nie każda sie sprawdza (najczęstszym powodem są wypalane gniazda zaworów).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Lis 2012, 13:12

Niespodziewanie moje poszukiwania skupiły sie teraz głównie na Oplu Astra Bertone 2.0 T Rocznik 2001/02. Jakieś rady odnośnie tego samochodu ? na okuu mam 2 egzemplarze z polski i 3 z Niemczech. W przyszłym tygodniu znajomy ma jechać do niemczech właśnie po samochody więc mógłby się też za taką Bertone rozejrzeć.
Rafalek7
Początkujący
 
Posty: 58
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Prawo jazdy: 23 08 2010
Auto: VW GOLF IV