Domontowanie trzeciego rzędu - czy możliwe?

05 Cze 2017, 22:23

Witajcie!
Czy ktoś orientuje się, czy da się w samochodzie 5 osobowym domontować fotele/kanapę 3rzędu? Głównie chodzi mi o Fiata Doblo. Czy jest coś takiego możliwe? Jest bardzo duży wybór w wersji 5-osobowej i bardzo mały w 7-os, więc zastanawiam się, czy nie warto kupić 5 i przerobić...
gbywalec
Początkujący
 
Posty: 53
Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.6, 115KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Cze 2017, 23:54

Oczywiście że można przerobić ale jakbyś chciał to zrobić także formalnie to długa drogą i się nie opłaca. O który model Doblo konkretnie Ci chodzi?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16234
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Cze 2017, 10:03

Dokładnie tak jak pisze @Kao wyjdzie ci taka przeróbka dużo drożej niż kupno auta już siedmioosobowego.

Podaj jeszcze jakie lata produkcji Cię interesują jeżeli chodzi o ten model.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Cze 2017, 10:42

Tylko tych 7os w benzynie jest jak na lekarstwo... znalazłem cały jeden :/ A póki co wystarczy mi 5 os, ale w perspektywie 3, 4 lat kolejne miejsca będą potrzebne... Chodzi raczej o roczniki 2006 w górę. Podobnie sprawa się ma ewentualnie z Partnerem i Berlingo. Faktycznie się nie opłaca przerabiać?
gbywalec
Początkujący
 
Posty: 53
Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.6, 115KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Cze 2017, 11:05

gbywalec napisał(a):Tylko tych 7os w benzynie jest jak na lekarstwo...
Tak, bo to jest wersja Family. Z tego co wiem Doblo Family ma inną podłogę niż Doblo 5 osobowe w którym też nie masz przewidzianego miejsca na zakotwiczenie pasów bezpieczeństwa trzeciego rzędu. Tak więc przeróbka taka pewnie nie wchodzi w grę bo nikt ci na to nie wystawi homologacji nawet jak przerobisz. Zadzwoń do ASO Fiata i zapytaj będziesz miał odpowiedź czy jest w ogóle szansa na taką przeróbkę. Może są wersje 5 osobowe na płycie Family (tego nie wiem) ale trzeba wtedy wiedzieć na co zwracać uwagę przy kupnie.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...