Dostawczak do 3,5T o dużej nośności. Izoterma/Skrzynia z windą.

Dostawczak do 3,5T o dużej nośności. Izoterma/Skrzynia z windą.

11 Lis 2017, 19:11

Witam Was bardzo serdecznie jako nowy użytkownik forum.

Nie będę się rozpisywał zbyt dużo bo i nie ma po co.
Chcę kupić nowe auto dostawcze typu skrzynia/izoterma do 3.5 tony.
To czego oczekuję od tego samochodu to możliwie jak największa ładowność, a wiem że z tym jest dość duży problem. Na razie byłem i oglądałem Fiata Ducato. Powiedzieli mi w salonie że jeśli zależy mi na tego typu aucie muszę liczyć się z tym, że na towar zostanie mi maksymalnie 900 kg. Auto + paka + winda to już podobno 2600 kg. Zapewniali że obojętnie jaką markę bym nie wybrał to będzie tak samo. Radzili ponadto żebym zastanowił się nad długim furgonem gdyż ładowność jest o wiele większa bo do 1500 kg - ALE TO NIE WCHODZI W GRĘ.
Proszę o poradę czy z tą ładownością jest tak jak powiedzieli w salonie Fiata? Czy wśród innych producentów jak Iveco, Peugeot, Citroen nie ma aut gdzie będę mógł wozić coś więcej? Bardzo często będę jeździł do Niemiec, a wiecie jak tam drogówka trzepie polskich kierowców, a wyrzucanie towaru na poboczu mi się nie uśmiecha jak wezmą na wagę.
Za pomoc z góry dzięki!
Piterrr
Obserwowany

Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: honda

Re: Dostawczak do 3,5T o dużej nośności. Izoterma/Skrzynia z windą.

11 Lis 2017, 19:37

Piterrr napisał(a):Zapewniali że obojętnie jaką markę bym nie wybrał to będzie tak samo.

Bo tak niestety będzie.
Np. starsze sprintery z kontenerem i winda miały 750kg
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Dostawczak do 3,5T o dużej nośności. Izoterma/Skrzynia z windą.

13 Lis 2017, 13:57

To 900kg z windą to bardzo optymistyczny wynik. Raczej obstawiał bym bliżej 700kg i to przy dobrych wiatrach. Ludzi z Fiata nie ma za bardzo co słuchać, bo oni znają jedynie wagę homologacyjną, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Może bez windy i z lekką zabudową uda się osiągnąć około tony ładowności.
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36,Audi A4 B8/80 B4/A6 C6
Silnik: 328i/2.0TFSi/2.6/3.0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Zbyt zmęczony, żeby wracać! Zbyt zmęczony, żeby wracać!
    Przed nami ostatnie dni wakacji i nieuniknione powroty do domów. To, jak będzie przebiegała podróż, zależy w dużej mierze od naszego przygotowania. Powroty z wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się problematyczne, ...

•  
    • Mapa nawigacyjna wysokiej rozdzielczości w Audi
      BMW E30 PickUp, drift, 5
      Master Truck
      Mercedes-Benz 190 fintail, 1970