Drugie auto - około 10k - pomoc w szukaniu konkretnych ogłoszeń

02 Cze 2018, 13:23

Cześć,

Tak jak w temacie szukam drugiego samochodu, do koło 10k. Zdaje sobie sprawę, że takich tematów było sporo, ale swoje typy już mniej więcej mam, chodzi mi o pomoc w znalezieniu interesujących ogłoszeń.

Jestem z podkarpacia, myślę, że nie byłoby problemem podjechać ponad 200 km (licząc od okolic Krosna).

Co do użytkowania, to auto będę używał zarówno w mieście jak i na trasie. W tygodniu do pracy 10 km w jedną stronę (trochę ponad połowa trasy to miasto), w weekend jakieś trasy około 80 km w jedną stronę, ale chciałbym, żeby jazda w trasę była trochę mniej nieprzyjemna niż moim obecnym Puntem.

Jeśli chodzi o preferencje to na starcie odrzucam diesla i kombi. Nie chciałbym też VW i Audi (bez hejtu :)). W gre wchodzą hatchbacki, coupe i sedany. Najbardziej praktycznym wydawałby się dla mnie jakiś kompakt, choć wygląd coupe trochę kusi, jednak waham się ze względu na praktyczność. Chciałbym również, żeby auto było względnie dynamicznie, wiem, że za wiele wymagać nie mogę w tym budżecie więc trzeba iść na kompromisy i poniżej 10s do 100 będzie już satysfakcjonujące dla mnie w tej cenie. W grę wchodzą benzyniaki i benzyniaki z LPG, docelowo chciałbym wsadzić LPG jeśli by nie było. Chciałbym pojeździć kilka lat (pewnie około 4) więc powinno się zwrócić.

Moje typy:

- Peugot 307 z 2.0 (wydaje mi się całkiem fajnym typem w tych pieniądzach biorąc pod uwagę osiągi i wyposażenie, tylko kwestia, żeby znaleźć fajny egzemplarz)
- Focus I ST 170KM - jak wyżej, z tym, że troche lepsze osiągi
- Astra Bertone z Z18XE (podoba mi się i ma zadowalające dla mnie osiągi, ale zastanawiam się czy nie będzie miała za mało miejsca)

Myślałem też nad takimi ale sobie chyba je odpuszcze:
- Peugot 406 coupe - zarówno 2.0 i 2.2 mają dość słabe osiągi jak na coupe, a sam wygląd to za mało
- Leon I z 1.8t - tu wydaje mi się, że ciężko może być znaleźć sensowny egzemplarz, jeśli by się udało jakiś ładny to bym nie pogardził

Jeszcze do tego pytanie co myślicie o Fiacie Stilo 2.4? Ciężko mi było znaleźć w sieci spójne opinie, każdy miał swoją, z tego co widziałem to jest się czego obawiać jeśli chodzi o skrzynie.

Saaba 9-3 II chyba nie kupię do tej kwoty?

Samych linków do ogłoszeń nie wrzucam, bo nie udało mi się znaleźć nic ciekawego, a jak już znalazłem to albo było nieaktualne, albo po zadzwonieniu coś było nie tak. Więc prosiłbym o pomoc w szukaniu konkretnych ogłoszeń. Z góry dziękuję za pomoc.

ps. Oczywiście jestem otwarty na propozycje innych aut niż wymienione.
UnnamedV
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

02 Cze 2018, 21:49

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co myślicie o tych?
UnnamedV
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV
    RX 450h to duży luksusowy SUV o długości 4,89 m z napędem hybrydowym o mocy 313 KM, który przyspiesza do setki w 7,7 s. Zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 7,6 l/100 KM. Testerzy Consumer Reports uzyskali średni wynik ...
    Mazda3 hatchback
    Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała 26 czerwca równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych ...