Duży diesel hatchback/kombi 25 - 30 tys.

01 Lut 2015, 23:57

Witam serdecznie, w związku z powiększeniem rodziny planuję zakup większego samochodu, i tu pojawiają się schody. Podobają mi się Opel Vectra C 1,9 CTDI 150KM w hatchbacku, oraz ford mondeo MK4 kombi 2.0 TDCi 140KM. Wiem że to dwie zupełnie inne klasy, i oczywiście wybrałbym MK4 tyle że nie wiem czy 30 tys. to wystarczająca kwota. Może macie inne pomysły?
Hugo82
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: nie mam

02 Lut 2015, 01:07

mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2015, 10:40

Poprawiam temat
- Budżet: jak w temacie,
- Rejon: preferowany to woj. opolskie i ościenne tj. śląskie, łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie,
- Użytkowanie: samochód ma służyć głównie do dojazdu do pracy, 70 km. dziennie, 2-3 razy w roku wypad 1000 km, oraz okazjonalnie, narty, morze, wyjazdy zagraniczne.
Co do samochodów już wspomnianych, wiem że silnik w Vectrze C jest udaną fiatowską produkcją, a za tą kaskę można już kupić jakiś zadbany egzemplarz. Natomiast co do MK4 mam obawy że górna granica kwoty to za mało na coś dobrego. Napiszcie proszę jak jest z awaryjnością, dostępnością części i czego można się spodziewać po tych dwóch modelach zarówno w dobrym jak i złym sensie. Jeżeli macie jakieś inne typy chętnie zobaczę.
Hugo82
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: nie mam

02 Lut 2015, 11:03

Twoje obawy odnośnie mk4 są słuszne. W tym budżecie szukałbym Vectry C 1.9 CDTI 150KM, bardzo udane auto, obszerne w środku, awaryjność raczej nieduża (chociaż to też zależy od konkretnego egzemplarza), części powszechnie dostępne i tanie.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2019 - Odjazdowy weekend z motoryzacją
    Ryk silników, pisk opon, błysk karoserii, nowości prezentowane przez dealerów, zapierające dech w piersi pokazy, goście specjalni oraz najpiękniejsze moto emocje - już 13 i 14 kwietnia w Targach Lublin! Moto ...