Dzida szuka auta - konkretna analiza aut za +/- 30 tys. zł

21 Mar 2018, 15:31

łysy napisał(a):Jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń po np. pół roku użytkowania takiego auta.

będzie temat analogiczny do ISowego

galakty napisał(a):Kolorem nie jeździsz, dlaczego aż tak Ci zależy?

Kolorem się jeździ własnie :mrgreen:
Po prostu srebrny GS mi się kompletnie nie podoba choć doceniam zaletę niebrudzenia się. Mój IS jest srebrny i przez to jest nijaki.
W sumie to się tyczy tylko srebrnego - każdy inny wchodzi w grę.

Szare wnętrze jest dla mnie paskudne, a jasna tapicerka wymaga nieustannego czyszczenia. Czerń jest praktyczna i pasuje do auta tej klasy.
Podsumowując - wydając dużo kaski ma być tip top :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Mar 2018, 15:42

dzida napisał(a):Po prostu srebrny GS mi się kompletnie nie podoba choć doceniam zaletę niebrudzenia się. Mój IS jest srebrny i przez to jest nijaki.


Mam podobne odczucia. Też mam srebrną Megane, na parkingu się nie wyróżnia, ale za to brudu nie widać, ani kamienia z wody, nie trzeba latać ze ścierką i wycierać.
Chociaż jak zrobisz dobrą polerkę, to jednak w słońcu ten kolor ma jakiś urok, ale może to kwestia tego że Renault nie ma typowej srebrnej farby, w zależności od światła i kąta przechodzi w jakby kremowy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Mar 2018, 20:37

Mam pytanie do autora tematu, bo widzę, że ciągnie się to już od początku marca. Czy byłeś oglądać już jakieś samochody?
Do wydanie masz zaledwie 30k, a rozwodzisz się nad tym jakby to były miliony :D Na każdym samochodzie stracisz podobnie, do tego nigdy tak naprawdę nie wiesz co padnie w takim aucie używanym i jaka będzie cena naprawy, a w przypadku marek premium zawsze będzie to więcej.
Zamiast zastanawiać się jaki model, silnik, kolor... wybrać to zdecyduj się na kilka modeli i zacznij szukać dobrego egzemplarza, bo inaczej to niczego nie kupisz. Rynek aut używanych w PL to jest tragedia i kupić coś w dobrym stanie to naprawdę nie jest łatwo, a przez te wymagania może zejść Ci to naprawdę długo.
kogi
Początkujący
 
Posty: 84
Prawo jazdy: 7- 0- 0
Auto: KIA SPORTAGE
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

21 Mar 2018, 21:00

kogi napisał(a):Mam pytanie do autora tematu, bo widzę, że ciągnie się to już od początku marca. Czy byłeś oglądać już jakieś samochody?
Do wydanie masz zaledwie 30k, a rozwodzisz się nad tym jakby to były miliony :D Na każdym samochodzie stracisz podobnie, do tego nigdy tak naprawdę nie wiesz co padnie w takim aucie używanym i jaka będzie cena naprawy, a w przypadku marek premium zawsze będzie to więcej.
Zamiast zastanawiać się jaki model, silnik, kolor... wybrać to zdecyduj się na kilka modeli i zacznij szukać dobrego egzemplarza, bo inaczej to niczego nie kupisz. Rynek aut używanych w PL to jest tragedia i kupić coś w dobrym stanie to naprawdę nie jest łatwo, a przez te wymagania może zejść Ci to naprawdę długo.


kogi niby masz rację ale jej nie masz bo ... faktycznie dobór tapicerki względem koloru auta jest fanaberią która może wydłużyć czas zakupu jak go nie przełożyć na przyszłe stulecie :D ale rozpracowanie auta od strony technicznej/ekonomicznej jest jak najbardziej ok.
Idąc Twoim tropem to lepiej kupić hankę accorda bo jest szybciej do zdobycia albo focusa st bo ma turbo tylko jest jedno małe ale gs430 będzie w użytkowaniu kosztował podobnie jak accord a duże szanse że taniej od focusa st bo jednak nie jest do końca taka bajka z silnikiem jak nam się wydaje. Co ciekawe pod względem przyśpieszeń i komfortu oba te auta są miażdżone przez GSa.
Co do napraw to tu tez jest prosta sprawa i w zależności od przebiegu praktycznie można [przewidzieć 80% usterek na następne 100tyś.km.
Zresztą jednemu z naszych forumowiczów pomagałem duchowo przy zakupie 430ki i dokładnie wymieniłem na co ma zwracać uwagę i co ciekawe trafiłem... i nie dla tego że jestem kula zgadula tylko dlatego że "tak ten typ ma" ba nawet ze spalaniem trafiłem z czego wszyscy się śmieli no bo to V8 a szybki pimpuje GSy prawda łysy :naughty:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Mar 2018, 21:02

Ja mam odpowiedź. Nawet 7. :)

1. Znalezienie dobrego GS-a to kwestia wielu miesięcy, a nie dni. Od początku marca nie pojawiło się żadne nowe ogłoszenie. Swojego IS-a szukałem kilka miesięcy, a jest w porównaniu do tego bardzo popularny. Mój egzemplarz był wystawiony w ogłoszeniu przez 24h.

2. Nic kompletnie mnie nie pogania z zakupem auta. IS, którego posiadam jest w bardzo dobrym stanie i jak coś się zepsuje (tak jak w tym miesiącu sonda lambda) to wymieniam i nie dziaduję jak polaczek "i tak zaraz sprzedam". Jakbym potrzebował auta na już to olałbym szukanie "kolorów". Zakup nowego auta to jest po prostu mój kaprys, a nie konieczność :)

3. Dałem sobie okres zimowy na analizę z racji sporej ilości czasu. Okres wiosenny to poszukiwania.

4. 30tys. zł to jest kwota mojego kredytu studenckiego. Kupując mieszkanie mogę sprzedać auto i pokryć w całości z nawiązką zaciągnięte zobowiązanie. Z racji śmiesznego oprocentowania 1,5% nie opłaca mi się go spłacać od razu.

5. Nie każde auto traci na wartości jak Ci się wydaje. 3 lata temu ceny tych aut były identyczne. Teraz jest boom na Lexusy. Żeby Ci rozjaśnić mój ojciec ma Hyundaia ix20. Stracił na wartości jakieś 20tys. zł + serwis eksploatacyjny. Ja włożyłem w swoje auto 6tys. (licząc nawet wycieraczki i żarówki!), a spadek wartości to jakiś 1tys. zł. Kto na tym lepiej wyszedł?

6. Jeżdżąc za każdą igłą "aby się przejechać" straciłbym w ciągu miesiąca ok. 5tys. zł. Tak się składa, że mam 16 różnych modeli zapisanych na otomoto i codziennie na pocztę przychodzą mi nowe ogłoszenia nawet popularnych aut jak Audi A4 B7. Żadne z tych aut mnie nie zainteresowało do tej pory, bo moim hobby są samochody i nie będę jeździł byle nudnym zlepem.

7. Część z tych aut znam już.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Mar 2018, 09:00

Ja bym brał GS-a. To jeden z ostatnich momentów, żeby poobcować z tak dużym silnikiem.
Dzisiaj rano stałem w korku za pięknym Dodge'm Ram 1500 5.7 HEMI - dźwięk silnika po prostu powalający na kolana (swoją drogą trzeba mieć jaja, żeby używać takie auto jako daily w dużym mieście), za takim bulgotkiem mógłbym jechać pół dnia do pracy :D
V8 to jednak V8, nie do podrobienia. Ucz się na cudzych błędach, żadnych nudnych czterocylindrówek jak jesteś młody i niedzieciaty :ok:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rajdowe Mitsubishi L200
    Pojazd za kierownicą którego ściga się w tym roku załoga Adam Małysz/Rafał Marton został przygotowany przez zespół fabryczny Mitsubishi Ralliart w klasie T1.1 - samochody prototypowe napędzane silnikiem benzynowym. ...

22 Mar 2018, 09:40

Osobiście też bym brał GS'a. Takich aut już się nie produkuje, a przynajmniej nie w cenie dostępnej dla przeciętnego człowieka, bo owszem V8 to sobie kupisz ale wiadomo...

Jedyny minus tego auta to gabaryty. U mnie np. nie byłoby opcji zaparkować pod blokiem jeśli nie ma 2 wolnych miejsc, nawet zwykłym kompaktem jest problem i trzeba nawijać na trzy razy. Parkingi pod galeriami itp to inna sprawa bo zawsze na końcu wolne miejsce jest. O ile nie masz problemów typu "gdzie zaparkować auto pod domem" to śmiało.

Małe kompakty z turbo to dopiero zaczynają wychodzić, więc ich zasmakujesz czy tego chcesz czy nie, bo innych nie będzie :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Mar 2018, 12:07

Skoro hobby to może pobaw się, potestuj.
Na długo chcesz ten samochód? Kup GS'a, pojeździj ze dwa lata, zamień potem na Focusa 2.5T, ewentualnie wrócisz z powrotem do limuzyny.

Btw. argument z wiekiem jest taki se, skoro widuję dzisiaj seniorów 60+ latających bokiem MX5 czy innym Z4 :D :D
WChimera
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

22 Mar 2018, 12:18

WChimera napisał(a):Btw. argument z wiekiem jest taki se, skoro widuję dzisiaj seniorów 60+ latających bokiem MX5 czy innym Z4


Nie masz dzieci - masz czas
Masz dzieci - nie masz czasu
Kryzys wieku średniego + dzieci idą na swoje - masz czas o ile zdrowie dopisuje.

Tak to wygląda.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Mar 2018, 12:48

galakty napisał(a):Nie masz dzieci - masz czas
Masz dzieci - nie masz czasu
Kryzys wieku średniego + dzieci idą na swoje - masz czas o ile zdrowie dopisuje.

Tak to wygląda.


Dokładnie tak.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

22 Mar 2018, 13:41

Łysy napisał "Żadne nudne czterocylindrowce segmentu C i D, po miesiącu będziesz żałował takiego zakupu.
Czytaj więcej: dzida-szuka-auta-konkretna-analiza-aut-za-30-tys-zl-vt106636-30.htm#postingbox"

I ja to potwierdzam. Wszedłem tu dzisiaj żeby sprawdzić koszty utrzymania LS430 swoją drogą ;-)

Jeszcze jedno. Zmieniając Accorda na Golfa chciałem mieć "świeże" auto, szczególnie jeśli chodzi o wygląd. To błąd i nieźle się na tym przejechałem. Co z tego, że auto wygląda nowocześnie skoro jadąc nim słyszę jak beznadziejnie jest spasowane? Myślałem, że w Accordzie trzeszczały mi plastiki - teraz rozumiem, że Accord to był kawał świetnie wykonanego auta, pomijam już, że babeczka która ode mnie co kupiła jeździ od roku bezawaryjnie...
Gdybym mógł cofnąć czas kupiłbym pewnie E90 albo GSa właśnie :)
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

22 Mar 2018, 17:03

Killaz napisał(a):Jeszcze jedno. Zmieniając Accorda na Golfa chciałem mieć "świeże" auto, szczególnie jeśli chodzi o wygląd. To błąd i nieźle się na tym przejechałem. Co z tego, że auto wygląda nowocześnie skoro jadąc nim słyszę jak beznadziejnie jest spasowane? Myślałem, że w Accordzie trzeszczały mi plastiki - teraz rozumiem, że Accord to był kawał świetnie wykonanego auta, pomijam już, że babeczka która ode mnie co kupiła jeździ od roku bezawaryjnie...


Zaraz, zaraz... Czyżby Golfik nie był tak cudowny jak się wydawało na początku? ;)
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

22 Mar 2018, 17:45

Tez mnie szokuje ten post :ok:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Mar 2018, 18:06

Killaz wyjaśnił ostatnio w swoim temacie co go irytuje w Golfie i w sumie potwierdził moje mniemanie o autach VAG. Coś czuje, że u mnie byłoby to samo, dlatego A3 8P czy A4 B7 niby chce, ale nie chce.

U mnie jest coś takiego, że jak kupiłem IS-a to wiem do tej pory, że zrobiłem najlepszy deal za te pieniądze. Nawet na tą chwilę mając 15-20k 2 raz kupiłbym IS-a. Auto dalej się sprawdza u mnie i daje sporo przyjemności z posiadania. Największe wrażenie na ludziach nie robi znaczek ale stan lakieru, który się błyszczy jakby był mokry cały czas - nie ma żadnych rys i odprysków. Ludzie nie wierzą, że auto ma 18 i odejmują 10 z tego powodu. Na prawdę będzie mnie bolało jak go sprzedam.
Niestety ja jestem z tych, co użytkuje 1,5 roku telefon i już zmienia, bo chcę coś nowego. :D
Teraz obawiam się, że jak wydam 30k na auto i po miesiącu stwierdzę, że tańszy IS był fajniejszy, to będę żałował sprzedaży jak Killaz Accorda.

Takie przekleństwo miłośnika motoryzacji. :(

P.S.
Pany jest IS 200 z kompresorkiem TTE na sell - brać póki jest:
[link wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Mar 2018, 18:10

dzida napisał(a):Pany jest IS 200 z kompresorkiem TTE na sell - brać póki jest:


Ehhhh, piękny i z kompresorem... Gdybym miał fundusze wolne to bym jechał jutro :|
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007