Ekonomicznie nie koniecznie małe ciekawe do 6-7 tys

17 Maj 2011, 14:39

Witam ostatnio zdarzył mi się wypadek i z mojej omegi mało co zostało i trzeba kupić coś nowego.

Auto nie musi być pokroju polo corsy czy innych małych ważne by było ekonomicznie w swojej historii miałem Polo i Omege i wyszło na to że Omega była ekonomiczniejsza więc małe nie zawsze jest tanie.

A szukam też czegoś ciekawszego od nudnego Golfa III dobrze by było jak by można było na czym oko zawiesić.

Najlepiej diesel potem lpg+benzyna na końcu sama benzyna dobrze by było jak w mieście bym się mieścił 50zł=100km.
Moje propozycje to:
Alfa 156 1.9jtd
Audi 80 b4 z gazem
Honda accord tu nie wiem na co wybrać

Tylko czy za 7tyś znajdę coś z tych modeli czy może rozglądać się za czymś innym.
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

17 Maj 2011, 14:50

od alfy bym uciekał :D z twoich okolic od 1 wlasciciela

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] <--- na zalozenie lpg ci zostanie

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kwestia gustu i posprawdzania, ktory mnie wytluczony ;]
s1ash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 130
Miejscowość: Ze wsząd

17 Maj 2011, 16:07

Alfe 156 w tych pieniądzach bym sobie odpuścił.

Od siebie dodam:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Maj 2011, 16:46

Czy napewno rover jest ekonomiczny pod względem części?
Bo jeżeli chodzi o wnętrze to wymiata o wyposażenie również tylko lekka gleba nowe koło i super wóz.

[ Dodano: 17 Maj 2011, 20:33 ]
A co powiecie o Accordzie V generacji w lpg?
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

17 Maj 2011, 21:26

Zarówno Rover jak i Alfa nie będą ekonomiczne,zarówno pod względem dostępu i ceny części jak i same wydatki na benzyne. Tym bardziej do 7 tyś zł. Może lepiej byłoby pomyśleć nad czymś mniejszym jak Polo czy Peugeot 206? To napewno będa ekonomiczne auta.
AutoSol Sklep
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Warszawa

18 Maj 2011, 11:40

Rover akurat dużo nie pali.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Maj 2011, 16:52

Miałem Polo 6N 1.6 w benzynie paliło 10l więc podziękuje:D ekonomiczniej mi się jeździło Omegą w gazie i po tym Polo mam uraz do małych aut, cenie sobie w aucie dość sporo miejsca a w Polo czy w corsie np nie jest mi wygodnie.

I coraz bardziej się zastanawiam nad roverem w dieslu czy accord V gen w gazie.
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

18 Maj 2011, 22:45

za 8 bys jakiegos dlugowiecznego accorda upolował bez wypasu
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

19 Maj 2011, 09:41

A to jest co znajomy sprzedaje

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
s1ash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 130
Miejscowość: Ze wsząd

19 Maj 2011, 16:26

ja myślałem nad audi a4 ale za 7-8 tys tyle miałem to bym kupił takiego z turbina do wymiany:)
Kupiłem civica VI w sedanie 4d (japońca) super auto myślałem ze bedzie palił mniej na miescie wychodzi mi 9l/100 bo jezdze na niedogrzanym silniku krotkie odcinki. Na trasie mysle ok. 6-7 ale nie mialem okazji wyjezdzic zalego baku. Silnik 1.4 ubezpieczenie tanie, auto zrywne 90km (na 2 można ciagnac do prawie 100km/h można ładnie spod swiateł startować) Polecałbym jednak silnik 1.5 ekonomiczniejszy - a wiecej koni o Vti nie mamy co gadać. Brak mi w Civicu ABS i Klimy (wybrałem alusy, nowsze radio sony i skóre) pozatym 4 szyby w elektryce, domykanie szyb, el lusterka podgrzewane, reg. świateł, centralny z pilota itd Jeżdze poł roku (5tys km) nic nie wymieniałem poki co oprocz kopułki na starcie. Moga rdzewiec nadkola, tanie egzemplarze dobrze wyposażone mogą popijać olej.
Możesz też pomyśleć nad zadbaną V albo Accordem jak najbardziej (ja nie chciałem accorda z/w na wyższe ubezpieczenie głównie) Anglik 5d może być ale to praktycznie rover
Honda świetna marka byłem na kanale mechanik mówił mi że zawieszenie seryjne(od 12 lat) ale nie ma luzów i nie musze wymieniać póki co - co prawda jezdziło to niemczech pewien czas. SIlnik 200 k km na dotarciu:)
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

19 Maj 2011, 17:48

Za cordobe dziękuje to to samo co Polo tylko w większej budzie mój kumpel ma i wcale mi się nie podoba.

I chyba zostanę przy accordzie a jak nie to civic jakiś, strasznie dużo czytam właśnie o Hondzie i z tego co wiem części mechanicznie jak na japońca w przyzwoitej cenie a auta dość niezawodne tylko nie wiem jak ich silniki gaz znoszą;/
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

19 Maj 2011, 21:43

tylko wtrysk i bedziesz zadowolony
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

19 Maj 2011, 21:51

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
srednio pali 6-6.5L/100km.
czesci nie sa drogie
malo kto wie ale w rankingu bezawaryjnosci aut 12-13sto letnich jest w czolowej 15stce! na glowe bije golfy czy passaty(jako ciekawostka podam ze pierwsze miejsce w tym rankingu zajelo porshe)
W moich żyłach płynie benzyna a zamiast serca pracuje turbina
Marcin0116
Początkujący
 
Posty: 199
Miejscowość: WLS
Prawo jazdy: 19 12 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A4 B5, Ford Mondeo MKIII
Silnik: 1.9TDI, 2.0 TDDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Wrz 2011, 12:23

Masz może jakiś link do takiego rankingu? Googlałem, ale znalazłem tylko rankingi młodszych aut.
superkolo
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Opel Corsa-A

29 Wrz 2011, 22:54

Polece ci Vw Golfa III. W 1.9 TDI masz 90 lub 110KM. przy 90KM pali ci przy oszczednej jezdzie koło 5l/100km w trasie a w mieśćie koło 6-6.2l/100km. Byłem do niedawna w posiadaniu takiego gofla i bardzo fajny samochodzik. Trasę 140km w tym z 20-30km w mieście (korki) przejechałem za 45zł i zostało jeszcze troche paliwa. Polecam autko. Jak potrzebne by ci było coś wiekszego to wydaje mi sie że w Vento i w Passacie masz też takie silniki.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991