Ekonomiczny samochód za ok. 9tyś

08 Paź 2012, 17:38

Witam.

Co prawda temat nie mówi wszystkiego, ale chciałem krótko. Najbardziej chodzi mi o ekonomiczny i nadający się do gazu silnik w pojemności ok. 2.0l, ale istotne są też nadwozie, zawieszenie itp. auta. Ja waham się nad Audi A4 b5, Skodą Octavią I i VW Passatem b5. Wszystkie oczywiście w wersji sedan, Skoda octavia hatchback. Ważnym aspektem jest pakowność bagażnika, zależy mi na opiniach użytkowników który z tych samochodów ma najbardziej pakowny bagażnik, nie chodzi mi o pojemność z danych technicznych pojazdu, a rzeczywiste miejsce, bo niby audi ma mniejszy bagażnik od octavi, ale wchodzi w niego więcej...
Jestem też otwarty na propozycje innych aut, tylko nie kombi...

Podsumowując, podajcie model wg was najlepszy wraz z wersją silnika oraz wasze doświadczenia ładowności bagażnika.

Proszę o szybką odpowiedz,
pozdrawiam.
Kamil
Gream
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 05 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW e46
Silnik: 330i (231KM)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

08 Paź 2012, 20:17

Octavia,ponieważ je znajdziesz w najlepszym stanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Paź 2012, 20:50

Również głos na Octavie a jeżeli wersja hatchback to najlepiej zapakować ponieważ klapa podnoszona z szybą i zawsze można zdjąć półke
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Paź 2012, 21:39

A jaki silniczek w Octaviach nadaje się bardziej do gazu i jest żywszy, 1.8, czy 2.0?
Gream
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 05 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW e46
Silnik: 330i (231KM)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

08 Paź 2012, 21:41

1.8 do gazu, tylko uważaj, bo Octavia za 9 tys. może być nieco walnięta, musisz uważnie obejrzeć auto, niby Octavia nie jest warta więcej niż 10 tys. zł z początków produkcji moim zdaniem, ale w Polsce nadal wysoko ceniona.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

08 Paź 2012, 22:12

Dziękuję za odpowiedzi, myślę, że uda mi się znaleźć jakąś dobrą ekonomiczną Octavię, bo wzrost cen paliw zmusił mnie do zmiany auta po paliwożernych BMW i Lagunie 3.0.
Gream
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 05 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW e46
Silnik: 330i (231KM)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    10 używanych funcarów za nieduże pieniądze
    Samochody sportowe kojarzą się zwykle z drogimi konstrukcjami z Włoch, Niemiec i Japonii. Ale wcale nie trzeba mieć pękającego w szwach portfela, żeby móc cieszyć się przyjemnymi emocjami za kierownicą. Oto 10 używanych ...