Fiat Brava czy Opel Astra I ?

29 Gru 2008, 17:48

zgadzam się :) Auto w ocynku całe tylko maska nie jest ocynkowana :P
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

29 Gru 2008, 18:46

ja jako użytkownik 11letniej Bravy mogę tylko ją polecić. Na karoserii nie ma śladu jakiegos pęcherzyka! Wszystko OK, wygodne, ladne, nie psuje sie, a gdyby nie drogi nie widziałbym co to naprawa, tzn wymiana (wymiana wahacza lewego). Po 80km astra nie mogłem juz sobie znależć miejsca, bolały plecy i "siedzenie", w bravie po trasie wakacyjnej z nad morza (520km) miałem ochote na dalszą jazde po przybyciu pod dom.
premier00
Początkujący
 
Posty: 89

29 Gru 2008, 19:06

Jezeli chodzi o astre z silnikiem 1.6/1.4 16V pali do 10L/9L na 100km, moze przejechac bez remontu ładne 350tys. km (wiem bo szef ojca przejechal 400tys. na 1.6 z LPG:)) .Przy zakupie sprawdz zawieszenie, oraz stan nadwozia czy np. po jednej stronie maski jest wieksza szczelina miedzy swiatlami niz po drugiej stronie(stan powypadkowy), astry lubia rdzewiec a wiec jak znajdziesz ladny okaz bez rdzy to wiadomo ze nie byla duzo jezdzona.

Fiat Bravo/Brava,dosc czesto sie psuje(choc zalezy na jaki egzemplarz trafisz), ale czesci sa tanie, rdzy raczej nie spotkasz , zawieszenie jest twardsze, bardziej sportowe ale bardziej awaryjne od tego w astrze, wizualnie mysle ze obydwa auta sa na takim samym poziomie (astra produkowana 1991-2002 a bravo/brava 1994-2001)

Kupujac astre wiesz ze raczej ci sie nie zepsuje,bedzie niestety korodowac ale bedziesz jezdzil baaardzo dlugo,kupujac brave troche mozna sie przejechac, warto pojechac do ASO i sprawdzic ja (przede wszyskim zawieszenie).
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 19:06

premier00 napisał(a):ja jako użytkownik 11letniej Bravy


premier00 napisał(a):Po 80km astra nie mogłem juz sobie znależć miejsca, bolały plecy i "siedzenie", w bravie po trasie wakacyjnej z nad morza (520km) miałem ochote na dalszą jazde po przybyciu pod dom.

Widzisz, jeździsz 11 lat jednym samochodem a ja prawie 10 też jednym.
Tak samo Ty i ja jesteśmy przyzwyczajeni do naszych pojazdów. Ja podczasz podróży do Holadnii i spowrotem też nie odczówałem większego przemęczenia.
Sullivan
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Gru 2008, 19:19

Sullivan napisał(a):
premier00 napisał(a):ja jako użytkownik 11letniej Bravy


premier00 napisał(a):Po 80km astra nie mogłem juz sobie znależć miejsca, bolały plecy i "siedzenie", w bravie po trasie wakacyjnej z nad morza (520km) miałem ochote na dalszą jazde po przybyciu pod dom.

Widzisz, jeździsz 11 lat jednym samochodem a ja prawie 10 też jednym.
Tak samo Ty i ja jesteśmy przyzwyczajeni do naszych pojazdów. Ja podczasz podróży do Holadnii i spowrotem też nie odczówałem większego przemęczenia.


Kazdy chwali swoje :)
Ja mysle ze astra pod wzgledem zawieszenia jest jednak lepsza.
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 19:37

Nie no jasne. Każdy zawsze pochwali swój. Jak już wcześniej napisałem, nie namawiam, tylko piszę swoje odczucia na temat tych aut. Kolega wyżej pisał, że Brava/Bravo sie psuje. To jest powszechna i błędna opinia na temat fiatów, fordów itp. Nie koniecznie tak jest. Ja naprawdę jeżdzę beż problemowo, nic sie nie psuje i nie mam powodów do narzekań. Astra też jest dobrym autem (polecam silnik 1.7 w dieslu). Kwestia gustów. Brava nie przyciąga do siebie lizaków policyjnych:)
premier00
Początkujący
 
Posty: 89

29 Gru 2008, 20:24

Jest taka opinia poniewaz tak jest, zobacz na raport DEKRA z 2004r.(w grupie wiekowej 0-3 lat bravo zajelo 120poz. na 126 sklasyfikowanych, w gr. wiekowej4-5 lat 102/119 a w grupie 6-7lat 97 pozycje na 103).Nie sa to dobre wyniki :? .To ze kolega ma egzęplarz ktory sie nie psuje to nie znaczy ze kazdy egzemplarz taki jest,masz szczescie ze dobrze trafiles.Jak wczesniej pisalem w przypadku Fiata Bravy lepiej pojechac do ASO i wszystko sprawdzic.
Nastepnym argumetem moze byc to ze Fiat bravo byl produkowany niecale 7 lat(przepraszam za moj blad w pierwszym poscie-1995-2001) a Astra az 12. Poprostu jest to dobra konstrukcja(tak samo jak Astry nastepnej gen.) :)
Taka jest moja skromna opinia.
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 20:38

marcin psują się fiaty najczęściej z silnikami 1.4 i dlatego taką opinię sobie one wyrobiły... diesel, 1.6 czy 1.2 to już inna bajka z awaryjnością.... zauważ że fiat w silnikach jtd pierwszy założył comon raila(czy jakoś tak) a teraz i vw montuje jego w swoich silnikach :P co do wyglądu to bym się kłócił... zero porównania do astry... nawet teraz ich stylizacja wygląda młodo nie tak jak astry no i nie jeździ tego dużo po naszych polskich bezdrożach.... ja miałem do wyboru albo golf III 1.9 TDI albo bravo jtd albo astra I 1.7... wybrałem bravo bo golf w Polsce czy astra to tak jak kiedyś maluch... za dużo tego... no i bravo ma jeszcze jak na "stare" auto jakiś inny wygląd...
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

29 Gru 2008, 20:52

aha ale to fiaty czyżby brtava byla lespza od golfa 3?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

29 Gru 2008, 20:57

JTD pierwszy raz zostal zastosowany w Alfie 156
I nie jest to produkcja fiata, ale Boscha, ale rzeczywiscie sa to dobre silniki.

Ale niestey inne silniki Fiata (benzyniaki) to juz jest lekka klapa, bo w dieslach sa wspaniali(multijet) :D . Kolega mial od nowosci Sienne (bodajze 1.6 16V) i do 2003 nic sie nie psulo. Az wreszcie poszedl rozrzad i komputer,naprawil, pojezdzil pol roku, chial sprzedac a tu nagle siadl wtrysk... NA naprawe wylozyl tyle za ile sprzedal sienke...dlatego nie polecam fiatowskich silnikow.
Jak juz brac benzyne to tylko i wylacznie mocne z turbosprezarka 1.4/1.3 (uno,bravo,punto) 2.0 Turbo(coupe).To prawdziwa pretardy :D

I jeszcze cos, :) golf i astra wyszly 4 lata wczesniej niz Brava/bravo wiec to takie nijakie to porownywanie wygladu. Porownaj sobie Golfa IV,(ktory wyszedl 2 lata pozniej), lub Honde Civic VI gen. i Mazde 323f II(starsza od Fiata !) z Brava. Ja mysle ze Fiat nie z nim szans w kwesti wygladu.
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 22:20

Interesuje mnie bardziej szczegółowe info o silniku 1.4 12v w Fiacie Bravo. Czy prawdą jest, że jest to najgorszy możliwy silnik? Jeżeli tak to dlaczego i jakiego można się spodziewać spalania? Powiedzmy, że normą na taką jednostkę byłoby 7 litrów. Spotkałem się z opinią, że ten silnik spala w LPG nawet 12 litrów!
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Gru 2008, 22:21

możecie cos napisac na temat spalania w poszczegulnych silnikach, albo umieścić link do tanych technicznych fiata??
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

29 Gru 2008, 22:33

Moj fiat jest wlasnie tym o ktorym mowi sie jako ten FATALNY. 1.4 12V LPG . Nie jest tak do konca bo jeżdzac tym autem nic w silniku sie nie dzieje zlego, daje sobie rade jesli chodzi o przyspieszenie, nie naprawialem nic, a spalanie benzyny oscyluje ok 7 litrow (choc na samej benzynie jezdze rzadko dlugie trasy). Jesli chodzi o gaz to spalanie jest na poziomie 8-10 litrów, a jesli ktos otrzymal spalanie 12 litrow to niech zglosi sie na sprawdzenie instalacji gazowej lub przestanie katowac silnik. Moj samochód potrafi sprawic bardzo miłą niespodzienkę i zamiast tankować za 75zl tankuję za 20zł do pełna bo tyle gazu zostaje. Dzieje sie tak bo nie mam wskaznika w srodku, znajduje sie on w butli i nie zagladam tam poprostu. Jezdze na oko, na kilometry.
premier00
Początkujący
 
Posty: 89

29 Gru 2008, 22:47

scrolll napisał(a):możecie cos napisac na temat spalania w poszczegulnych silnikach, albo umieścić link do tanych technicznych fiata??


Tutaj masz dane techniczne bravo/brava:
http://www.moto-portal.pl/glowna/Techniczne/Fiat/Bravo_Brava/
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

29 Gru 2008, 23:01

https://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/fiat/brava/

Tu jest wiecej modeli to przejrzenia ich technicznej strony
premier00
Początkujący
 
Posty: 89