Fiat Brava vs VW Golf 3

21 Sty 2010, 13:11

Witam.
Niedawno zdalem prawo jazdy i zastanawiam sie nad kupnem mojego pierwszego samochodu. Nie wie na co mam sie zdecydowac Brava czy Golf 3.
Zamierzam kupić to auto z silnikiem benzynowym i instalacja gazowa.
Proszę o mądre opnie urzytkownikow na temat dostepnosci czesci i awaryjnosci tych aut... najlepszych silników...

Pozdrawiam
Stas1989
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Radzyń

21 Sty 2010, 13:18

Szczerze? Jeśli lubisz stukanie plastików to polecam Fiata :D Dla siebie bym zdecydowanie wybrał Golfa 3 a silnik? Nie chcesz diesla? Według mnie to w Golfie najlepszy silnik jaki montowali to poczciwe 1.9TD. Kolega miał z takim silnikiem i zrobił nim wiele tysięcy kilometrów bez problemów. Jeżeli chcesz w benzynie to mam akurat takiego Golfa III 1,6 b+g
VW Passat B4 1,6 b+g
Seat Toledo 1.6 benzyna
VW T5 Multivan 2.5 TDI

moje maleństwa
SzymasJ86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Miejscowość: Łobez

21 Sty 2010, 15:22

golf zdecydowanie lepszy, mialem okazje jeździć golfem, jeździlem golfem 2.0 GTI +LPG 244tys przebiegu, jednak ciezko znaleźć bezawaryjny egzemplarz bo z takimi przebiegami wszystko moze sie zdarzyć
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

21 Sty 2010, 15:46

Zależy ile masz kaski odłożone,ale Bravy 1.4 nie polecam,zbyt awaryjny silnik a Golf III również z silnikiem 1.4 odpada bo to jedna wielka pomyłka w tym aucie
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sty 2010, 15:50

Ja bym wolał Bravo niż Brava bo jest ładniejszy dla mnie.
A co do golfa to jest ich pełno w Polsce ale jak trafisz na dobrego to bedziesz z niego zadowolony. Do golfa silnik minimum 1.6 bo 1.4 to za słaby do tego samochodu.
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie