Fiat Bravo 1.9 JTD czy 1.4 T-Jet

Fiat Bravo 1.9 JTD czy 1.4 T-Jet

16 Lut 2017, 00:07

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem Fiata Bravy (jedna z możliwości i w zasadzie jedyny fiat jakiego mogę kupić).
Wersja 1.4 90 km odpada zdecydowanie - nie chce kolejnego muła.
Wersja 1.4 120 km benzyna ponoć dużo pali, a jak jest z LPG ? Daje się założyć normalna instalacja ? czy tam jest już bezpośredni wtrysk ? Czy LPG sprawdza się na tym silniku czy lepiej sobie dać z tym spokój ?
Słyszałem pozytywne opinie o dieselu tego modelu 1.9 JTD 120 km. A jaka jest rzeczywistość ? Podobno dużo mniej pali niż benzyna.
A jak z dynamiką obu opcji ? Która lepsza ? Czy w ogóle auta te jeżdzą w miarę dynamicznie, czy jest wciśnięcie pedała gazu do dechy a auto wyje przyspieszając w miejscu ?
Kordyt
Nowicjusz

Auto: Volkswagen Golf V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Fiat Bravo 1.9 JTD czy 1.4 T-Jet

16 Lut 2017, 01:00

T-Jet iM-Jet fajnie jadą. Wybór pomiędzy nimi ogranicza się do tego, jakie robisz przebiegi (diesel nie sprawdzi się na krótkich dystansach)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

16 Lut 2017, 11:55

Ja jeżdżę ok 70-80 km dziennie. Nie wiem czy to duzo czy nie. I więcej mam jazdy poza miejskiej z tego. Pytanie odnosnie wersji benzynowej. Jak z LPG ?
No i porownujac ten motor do np takiego Opla astry z motorem 1.6 benzyna 115 km to jak ten fiat wypada pod wzgledem przyspieszenia ?
Kordyt
Nowicjusz

Auto: Volkswagen Golf V
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lut 2017, 21:22

Kordyt napisał(a):No i porownujac ten motor do np takiego Opla astry z motorem 1.6 benzyna 115 km to jak ten fiat wypada pod wzgledem przyspieszenia ?

Fiat będzie bardziej dynamiczny. A przy twoich przebiegach można spokojnie już myśleć i dieslu. Jtd jest dynamiczny zaczyna ciągnąć bardzo wcześnie coś chyba koło 1500 obr (nie pamietam dokladnie).
Auto powinno służyć do użytkowania a nie do pokazywania.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 05 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw E60
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...

•  
    • Prawidłowa pozycja trzymania kierownicy
      IMG 0121
      Honda Civic by mishamykhaylov
      Honda Civic, wnętrze