Fiat grande punto 1.3 multijet - brak mocy gdy jest zimno na zewnątrz

Fiat grande punto 1.3 multijet - brak mocy gdy jest zimno na zewnątrz

18 Wrz 2017, 06:45

Witam wszystkich :)
Mam bardzo nietypowy problem z moim samochodem - auto traci moc gdy na zewnątrz jest zimno :O
Trwa to już drugi rok, tamtej zimy był ten sam problem a gdy temperatura wzrosła przeszło i od kilku dni jest to samo.
Auto nie przyspiesza dynamicznie, jest zamulone i traci moc
Czasami po rozgrzaniu auto znów jest dynamiczne ale potem znów wraca problem.
Czasami przy przyspieszaniu gdy auto starci moc czuć szarpanie i wtedy wyskakuje błąd p0238 i przeszukałem cały internet lecz nic nie znalazłem.
Dodam jeszcze że podczas przyspieszania silnik ma inny dźwięk niż wtedy gdy jeździ jak trzeba ( lato)
Dabek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 2005
Auto: Fiat grande punto

Re: Fiat grande punto 1.3 multijet - brak mocy gdy jest zimno na zewnątrz

18 Wrz 2017, 09:25

Problem może leżeć w czujniku temperatury cieczy chłodzącej - podaje do sterownika silnika wyższą temperaturę niż jest faktyczna i sterownik nie podaje takiej mieszanki jaka powinna być.
Co do błędu P0238, to jest to typowy błąd turbosprężarki w tych Fiatach - powodem jest zapieczona ośka zaworu upustowego. Może też być uszkodzona membrana w siłowniku tego zaworu. Ewentualnie jakiś problem z podciśnieniem, zabrudzony czujnik ciśnienia.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Fiat grande punto 1.3 multijet - brak mocy gdy jest zimno na zewnątrz

18 Wrz 2017, 09:34

W tamtym roku w zimie miałem identyczny problem i oddałem turbo do regeneracji - nie pomogło.

ja stawiam na egr lub czujnik ciśnienia doładowania - myślicie, że to to?
Dabek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 2005
Auto: Fiat grande punto
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...
    Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie
    Kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni zapewnił sobie najwyższe wyróżnienie w kategorii "Excellent Product Design – Transportation". "Audi Q2 zaskakuje niezależną stylistyką. To nie jest tylko mniejsza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      GTP Light