Fiat Punto - Przerejestrowanie samochodu.

Fiat Punto - Przerejestrowanie samochodu.

17 Lip 2013, 13:57

Witam !

Kupiłem auto w bardzo tanie w dobrym stanie. Dokładnie Fiat Punto w cenie złomu z 98r. Chciałbym sprzedać ten samochód, Teraz moje pytanie.

Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu ? i jeżeli kupiłem go w tym samym mieście w którym mieszkam ma te same tablice to muszę go przerejestrować go na siebie przed ponowną sprzedażą? Jak wygląda cała procedura ? Ponieważ zależy mi na tym żeby zaoszczędzić na przerejestrowaniu a samochód na pewno będę posiadał mniej niż miesiąc.

Jeżeli zły dział bardzo proszę o przeniesienie, ponieważ jest to mój pierwszy post. Pozdrawiam
norekkkkk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 09 2012
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Fiat Punto - Przerejestrowanie samochodu.

18 Lip 2013, 09:47

Właściwie przerejestrowywać go nie musisz, wystarczy że będzie ciągłość umów, które przekażesz kolejnemu właścicielowi.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

20 Lip 2013, 04:00

Dokładnie tak. Ten co od ciebie kupi musi go sobie zarejestrować mając 2 umowy i dowód rejestracyjny tego człowieka od którego Ty kupiłeś. Ważne jest abyś miał nadal ważne OC sprzedając kolejnej osobie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,

20 Lip 2013, 11:41

Oc jest ważne do 22 sierpnia jakoś tak. Oznacza to że osoba która go ode mnie kupi musi do 22 sierpnia go przerejestrować. Dodam że w sumie oc ważne jest do 22 lutego a opłacone do tego 22 sierpnia. Oraz co się stanie gdy osoba pójdzie go przerejestrować po 22 sierpnia ?
norekkkkk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 09 2012
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98 KM
Typ: Sedan/Limuzyna

21 Lip 2013, 11:57

Auto musisz sprzedać z ważnym OC i tym się powinieneś Ty martwić. Nabywca musi mieć świadomość ,że trzeba będzie opłacić kolejną ratę za OC jeśli będzie chciał kontynuować tę polisę. Oczywiście może w umowie zrzec się polisy OC którą mu dasz ale wtedy musi sam podpisać nową na siebie i to bezzwłocznie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa? Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa?
    Akumulator jest, w najprostszy sposób ujmując chemicznym źródłem i jednym z dwóch źródeł prądu w każdym samochodzie z silnikiem spalinowym. Drugim jest alternator lub prądnica (w wypadku starszych ...
    BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      GTP Light