Fiat punto Woda w baku. Dziwne świece... co to??

02 Lis 2006, 19:45

Cześć. Otóż wczoraj moje auto (fiat punto) nie chciało zapalić. Dziś zorientowałem się, że miałem wodę w paliwie (cholerna stacja benzynowa lub jakiś "życzliwy" człowiek). Co prawda teraz już nie mam tej wody ale samochód albo wogóle nie zapalał albo gaśnie po krótkim czasie. Zauważyłem, żę ŚWIECE sa dziwnie brudne, w jakiejś lepkiej substancji (jakby klej). Po oczyszczeniu świec i próbie odpalenia świece znowu są brudne!!! W czym tkwi problem?? Co to za substancja?? Jak naprawić ten problem?? Proszę o rady...
Grey Human
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • 02 Lis 2006, 21:30

    oj chyba nieobędzie się bez czyszczenia układu paliwowego.
    brunatne świece wskazują jednak na wodę
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    07 Lis 2006, 21:30

    Kiedyś słyszałem od jednego starego mechanika ( czasy maluchów i 125p) że wlewa się denaturat do zbiornika i to pomaga. Czy jest to prawdą to nie wiem.
    oliwer
    Początkujący
     
    Posty: 70
    Miejscowość: dolnośląskie

    08 Lis 2006, 14:47

    Grey Human napisał(a): Dziś zorientowałem się, że miałem wodę w paliwie (cholerna stacja benzynowa lub jakiś "życzliwy" człowiek).

    Jest jeszcze jedna możliwosć. Ponad poziomem paliwa w baku znajduje się powietrze, a w nim para wodna. Ulega ona skraplaniu, czego powodem jest "woda w baku"
    Co do świec winne może być mocno "chrzczone"(podrabiane)paliwo.
    Czasami mam problemy, ale zawsze je rozwiązuję.
    motomaniaczek
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 89
    Miejscowość: Końskie

    08 Lis 2006, 19:43

    W off-roadzie takie przypadki się zdarzają gdy silnik "łyknie" wodę. Sprawdź stan filtra powietrza - ostatnio sporo padało i może gdy przejeżdżałeś przez kałużę silnik zassał trochę wody. :wink:
    Wyczyść układ wtryskowy, zmień filtr paliwa i powietrza (jeśli będzie tego wymagał) i sprawdź zbiornik paliwa. Obyś nie musiał go czyścić... przekichana robota. :wink:
    SCARAB TEAM
    Karson
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2335
    Zdjęcia: 20
    Miejscowość: Kielce
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Rambler Marlin
      Rambler Marlin - samochód osobowy klasy średniej produkowany pod marką AMC (American Motors Corporation) w latach 1965–1967. Jedyną dostępną opcją nadwoziowa był 2-drzwiowy fastback, napęd przenoszony był na ...