FIAT TIPO - szarpanie

25 Maj 2011, 23:00

Otóz sprawa brzmi nastepująco.
Dzis kupiłem Fiata tipo od brata.. tak jak mi mowil nie kupuj go nie kupuj bo samochod czasami szarpie, ale pokusiłem sie bo nie mogłem doczekac sie pierwszego samochodu, nie wiedizałem ze az taki bedzie problem. Gdy sie nim jezdzi czasami jest w miare a czasami szarpie po prostu, traci obroty, nie zaleznie od biegu, nacjzesciej dziala dobrze na zimnym silniku, to jest tak jak by po prostu nie dochodzilo paliwo daje mu gazu a on szarpie jak by sekunda dochodzila paliwa i sekunda nie.. Bardzo mnie to denerwuje,pojechalem po dziewczyne wszystko bylo ok, chcialem ja odwieźć zgasł i cała droge mi strasznie szarpal nie mogłem dodac mu praktycznie gazu jechalem dodajac sprzegła, brat mowil ze silnik wszystko gra paliwo dochodzi, mowi ze wydaje mu sie ze to cos z przewodami, Co wy o tym myslicie?
BARDZO PROSZE O POMOC, bede bardzo wdzieczny, Dziekuje. Licze na wasza wiedze, Powodzenia z waszymi autami
DZIEKi ZA POMOC
shacun
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łuków

26 Maj 2011, 08:48

Należało by sprawdzić stan świec, przewodów a także ciśnienie paliwa. Silnik jak się domyślam już na wtrysku, więc za małe ciśnienie będzie powodowało za mała ilość paliwa a tym samym nierówne spalanie. Również zużyte świece lub przewody WN bedą "szarpać " silnik.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

28 Maj 2011, 15:00

Nadal nie wiem co w nim jest, swiece ok, przewody wymieniane nie dawno , paliwo pobiera jak trzeba, powietrze dochodzi.. wiec co jeszcze? zaczyna mnie to denerwowac
DZIEKi ZA POMOC
shacun
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łuków