Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców

Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców

25 Kwi 2019, 10:48

Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł.

Dlaczego tak się dzieje i po co te małe tablice rejestracyjne?
Tablice te są krótsze od normalnych i posiadają mniej znaków, wszystko po to aby założyć ją bez problemu do samochodów które mają mniejsze miejsce na taką tablicę (najczęściej samochody sprowadzane z USA czy Japonii). jeżeli samochód posiada normalne miejsce i wejdzie tam standardowa tablica rejestracyjna to taką powinien założyć ponieważ założenie w tym miejscu mniejszej jest wykroczeniem za które Policja karze mandatem i zabiera dowód do czasu wymiany tablic na normalne.
Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców Zdjęcie złożone z kilku wybranych z forumowej galerii

Posiadanie małych tablic rejestracyjnych jest legalne tylko w samochodach w których nie można założyć i nie ma miejsca na normalną tablicę rejestracyjną.

W sumie ostatnio widziałem dwa samochody z takimi tablicami z czego w jednym z nich spokojnie z tyłu i z przodu zmieściłaby się normalna tablica. Ciekawe czy to chęć wyróżnienia się z tłumu czy jakieś inne przesłanki są powodem wyboru takiej tablicy? Swoją drogą Wydział Komunikacji nie sprawdza tego czy faktycznie nie mamy miejsca na dużą tablicę wystarczy jedynie złożenie odpowiedniego oświadczenia. Tu jest jednak ciekawostka bo za złożenie go niezgodnego ze stanem faktycznym może grozić kara pozbawienia wolności :) więc nie rozumiem po co kombinować?

Małe tablice rejestracyjne mają miejsce na cztery znaki i takie wymiary aby zmieściły się w miejsce tablic z rynku amerykańskiego (315 x 114 mm) i japońskiego (330 mm x 165 mm).
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 2330
Zdjęcia: 11
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam

Re: Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców

23 Maj 2019, 16:00

Bardzo ciekawe spostrzeżenie. przy tablicach rejestracyjnych duże znaczenie mają też ramki dlatego warto się zaopatrzyć u dobrego producenta.
emilt
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Kwi 2019, 12:54
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kręcony licznik - auto sprzedawane w Niemczech... Kręcony licznik - auto sprzedawane w Niemczech...
    Opiszemy Wam historie która ostatnio nas spotkała. Zgłosił się do nas z klient z prośba o kontakt w Niemczech w sprawie jednego auta - chodzi dokładnie o Golfa VI. Napisaliśmy do niemieckiego właściciela z prośbą o ...
    Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu
    Targi motoryzacyjne w Poznaniu "Motor Show" to największe targi tego tupu w Polsce które odbywają się zawsze wczesną wiosną. W tym roku mogliśmy oglądać sporą ilość premierowych modeli samochodów. W nowych autach ...

  •