Rosjanie wybrali coupé roku

Rosjanie wybrali coupé roku

09 Sie 2019, 12:58

Lexus RC został ogłoszony najlepszym coupé w corocznym plebiscycie Car of the Year in Russia. W głosowaniu wzięło udział ponad milion osób.

W 20 segmentach
Internetowy plebiscyt trwał przez ponad trzy miesiące - od początku stycznia do połowy kwietnia. W zorganizowanym po raz 19. głosowaniu mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Respondenci wskazywali najlepsze auta w 20 segmentach, a na liście wyboru znajdowały się wszystkie oficjalnie sprzedawane modele wraz z krótkimi opisami i podstawową specyfikacją. Analizą wyników zajęła się firma Ipsos Comcon.
Rosjanie wybrali coupé roku Lexus RC jeszcze lepszy
Co skłoniło Rosjan do wyboru sportowego coupé Lexusa? Przysłużył się temu z pewnością facelifting, jaki auto przeszło pod koniec ubiegłego roku. Coupé zyskało bardziej elegancką stylistykę, nawiązującą do świetnego Lexusa LC, dodatkowe elementy aerodynamiczne, ulepszone wnętrze, a także udoskonalone zawieszenie. Zmiany dotknęły również 2-litrowego silnika, który zapewnia odtąd bardziej bezpośrednie wrażenia w czasie przyspieszania.
Rosjanie wybrali coupé roku Rosjanie cenią Lexusa
Japońska marka notuje coraz lepsze wyniki sprzedaży w Rosji. W ubiegłym roku Lexus zanotował prawdziwy rekord w historii obecności w tym kraju, sprzedając 24 312 nowych samochodów. W rezultacie Lexusowi przypada 15,7% rynku aut luksusowych w Rosji. A to z kolei oznacza, że po raz kolejny jest trzecim największym producentem aut klasy premium w kraju. Największym hitem Lexusa w Rosji jest model RX. W ubiegłym roku do rosyjskich klientów trafiło aż 9 781 egzemplarzy tego auta.
Rosjanie wybrali coupé roku źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3108
Zdjęcia: 11625
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku 7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku
    Rok 2019 był dla Toyoty rokiem siedmiu premier. Japońska marka wprowadziła na rynek nowe auta różnych segmentów - kompaktową Corollę w trzech wersjach nadwozia, sportowe coupé GR Supra, SUV-a RAV4, sporego ...
    Badaj auto i przeprowadzaj regularne badania techniczne Badaj auto i przeprowadzaj regularne badania techniczne
    Sprawność techniczna pojazdu jest kluczowym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najczęściej stwierdzane przez policję usterki w pojazdach, które uczestniczyły w wypadkach drogowych, to braki w oświetleniu (54%), ...

  •