Focus 1.6B, usterka ESP, usterka ukł. silnika

Focus 1.6B, usterka ESP, usterka ukł. silnika

24 Gru 2015, 13:58

Focus 1.6 mk2 Benzyna, 115 KM 140 tyś przebiegu

Sorry jeśli zły dział, nie widziałem gdzie umieścić, bo złożony problem.

2 tyg. temu pojawił mi się komunikat na desce rozdzielczej usterka układu ESP, usterka układu silnika, zmniejszone przyśpieszenie. Samochód reagował na gaz jakby z opóźnieniem, po sekundzie no i delikatnie wolniej przyśpieszał, problem znikał po ponownym odpaleniu samochodu. Tydzień był spokój, no i znów podjechałem do garażu samochód postał godzinę, wracam, odpalam i tym razem zapaliły mi się wszyskie kontrolki na desce rozdzielczej łacznie z np. hamulcem recznym który nie był zaciągnięty, problem zniknął po ponownym odpaleniu silnika. Dziś to samo usterka ESP i ukł silnika, zmniejszenie przyspieszenia, tylko ze tym razem problem nie zniknął po "zrestartowaniu silnika", ten sam problem, gaz reaguje po sekundzie i odczuwa sie slabsze przyspieszenie. Co to może być ?
SzpPsz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 06 2010
Auto: Focus mk2

Re: Focus 1.6B, usterka ESP, usterka ukł. silnika

11 Gru 2017, 13:40

Witam,

Mi się pojawił ten sam problem teraz i chciałem się zapytać, czy udało się Tobie zdiagnozować problem?

Pozdrawiam
choody
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 04 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford focus
Silnik: 1.6.
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

11 Gru 2017, 14:51

Punkty masy do sprawdzenia w instalacji (oczyścić i dokręcić), sprawdzić masę na silniku, nstepnie podpiąć autko pod kompa i zczytac błędy. Podobne objawy są gdy ECU zaczyna wariować.
Na mojej liście ignorowanych aktualnie biwakują: fate, bonifacy
speedyrider
Początkujący

Zdjęcia: 4
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy od: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Rok produkcji: 2017

11 Gru 2017, 16:00

Dzięki za szybką odpowiedź :)
choody
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 04 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford focus
Silnik: 1.6.
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro
    Z taśmy produkcyjnej w nowej fabryce Audi w San José Chiapa, zjechało ośmiomilionowe Audi z napędem na cztery koła quattro. Technika ta zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz ogromną radość z prowadzenia samochodu, ...
    Skoda Roomster Fresh - seria limitowana Skoda Roomster Fresh - seria limitowana
    Dzięki nowej wersji, Skoda Roomster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rodzin czy osób poszukujących funkcjonalnego i pakownego auta. Skoda Roomster ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność jest z natury ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11