Focus 1.6B, usterka ESP, usterka ukł. silnika

24 Gru 2015, 13:58

Focus 1.6 mk2 Benzyna, 115 KM 140 tyś przebiegu

Sorry jeśli zły dział, nie widziałem gdzie umieścić, bo złożony problem.

2 tyg. temu pojawił mi się komunikat na desce rozdzielczej usterka układu ESP, usterka układu silnika, zmniejszone przyśpieszenie. Samochód reagował na gaz jakby z opóźnieniem, po sekundzie no i delikatnie wolniej przyśpieszał, problem znikał po ponownym odpaleniu samochodu. Tydzień był spokój, no i znów podjechałem do garażu samochód postał godzinę, wracam, odpalam i tym razem zapaliły mi się wszyskie kontrolki na desce rozdzielczej łacznie z np. hamulcem recznym który nie był zaciągnięty, problem zniknął po ponownym odpaleniu silnika. Dziś to samo usterka ESP i ukł silnika, zmniejszenie przyspieszenia, tylko ze tym razem problem nie zniknął po "zrestartowaniu silnika", ten sam problem, gaz reaguje po sekundzie i odczuwa sie slabsze przyspieszenie. Co to może być ?
SzpPsz
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 15 06 2010
Auto: Focus mk2

11 Gru 2017, 13:40

Witam,

Mi się pojawił ten sam problem teraz i chciałem się zapytać, czy udało się Tobie zdiagnozować problem?

Pozdrawiam
choody
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 05 04 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford focus
Silnik: 1.6.
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

11 Gru 2017, 14:51

Punkty masy do sprawdzenia w instalacji (oczyścić i dokręcić), sprawdzić masę na silniku, nstepnie podpiąć autko pod kompa i zczytac błędy. Podobne objawy są gdy ECU zaczyna wariować.
speedyrider
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

11 Gru 2017, 16:00

Dzięki za szybką odpowiedź :)
choody
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 05 04 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford focus
Silnik: 1.6.
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Sie 2021, 18:03

Co było przyczyną takie stanu rzeczy i czy jest możliwość abym mógł przejechać 400km ?
Szachir
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Sie 2021, 09:00

Mógł to być problem ze sterownikiem ABS-u. Trochę czasu upłynęło od czasu problemu, autor tematu nie odwdzięczył się i nie napisał czy problem usunął i co było powodem.
Ja bym nie radził jechać w trasę autem w takim stanie. Nigdy nie wiesz, czy pompa ABS ci zadziała jak będzie trzeba. Oczywiście nawet jak pompa ABS jest uszkodzona, to hamować się da, ale trzeba użyć do tego większej siły. Jednakże jak zdarzy się taka awaria w razie potrzeby zahamowania ( np. na światłach ), a ABS wtedy zastrajkuje, to może być niemiło.
Jedź do mechanika, odczytaj kody błędów i będzie wiadomo co dokładnie jest grane.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...
    Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL
    Przybywa nam dróg w ogólnopolskiej sieci dróg płatnych viaTOLL. Aktualnie viaTOLL powiększy się o kolejne 160 kilometrów. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 marca br. do mapy ...