Ford focus 1.8 TDCI

ford focus 1.8 TDCI

28 Wrz 2016, 12:53

Witam,
   Piszę odnośnie nieuczciwego sprzedawcy, który kupił ode mnie auto. 
Przedmiotem zakupu był ford focus z 2006r. . Autem jeździła moja dziewczyna przez rok. Niestety wystąpiły kłopoty z pojazdem i była zmuszona sprzedać.
Handlarz kupujący auto był poinformowany o zepsutych wtryskach w pojeździe, niesprawnym czujniku EGR, a także o pękniętej rurze EGR.Wiedział także o tym ze przednie tarcze kwalifikują  się do wymiany. 
Z racji takiego stanu auta pojazd sprzedany był za cenę poniżej wartości rynkowej tj. 8500zł
Kupujący był także poinformowany o powypadkowej przeszłości auta. w jednej z poprzednich umów mamy zawarte w uwagach, że auto było rozbite ( uszkodzona maska, lewe i prawe nadkole oraz tylny zderzak pojazdu).
Dodam także ze auto nigdy nie było garażowane.
Oczywiście handlarz dzwonił i wypisywał do nas trzy tygodnie po zakupie , że został oszukany . Bo naprawa pojazdu wyniesie wiecej niż on przewidywał. Oczywiście został on wyprowadzony przez nas z błędu.
Ostatnio zauważyłem , ze w/w handlarz wystawił auto na sprzedaż. Jako w pełni sprawne. dodam także, o tym że wspomina on ze auto było od nowości garażowane.
Postanowiliśmy zadzwonić z innego numeru i dopytać o szczegóły tego pojazdu , obecnego właściciela. 
Sprzedający mówi, że auto jest bezwypadkowe, nie posiada rdzy(a posiada przy tylnych kołach). Mówi także, że pojazd jest w pełni sprawny. W momencie gdy zapytaliśmy o wtryski oraz czujnik EGR  sprzedający miał pretenscje , jak mogliśmy o to zapytać. Ponadto zaczął sie jąkać. Mówił takze ze był robiony rozrząd przy przebiegu 180 tys. km tylko nie wiem dlaczego tak twierdzi... skoro nit go nie robił.
Prosiłbym o zwrócenie uwagi na tego sprzedającego.Ponieważ on został poinformowany o wszystkich wadach auta, a teraz próbuje je ukryć . nie po to uczciwie sprzedaliśmy auto aby mógł on kogos oszukać. Tym bardziej ze prowadzi on działalność gospodarczą sprzedaży aut, gdzie pojazd kupił na żone i tak też go sprzedaje. załączam link z ogłoszeniem  [link wygasł]
Dodam , że handlarz ma też inne auta w swojej ofercie. W oparciu o kłamstwa jakich dokonuje przestrzegam przed tą osobą
Ciekawy92
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: hyundai atos
Typ: Hatchback

Re: ford focus 1.8 TDCI

04 Lis 2016, 11:59

Niestety ale nieuczciwych sprzedawców jest coraz więcej, co ogromnie smuci. Ja, gdy kupowałem swojego forda fiestę z 2006 oddałem go przed zakupem, podczas jazdy testowej na przegląd do autoryzowanego serwisu Forda. Na szczęście sprzedawca okazał się uczciwy i samochód był okej :ok:
dmowsky
Obserwowany

Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Legalizacja butli LPG Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...
    Nagroda Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback
    W plebiscycie "Auto Trophy 2013", dwa modele marki Audi bezkonkurencyjnie pokonały rywali. Prawie 31 procent, spośród ponad 24 tysięcy biorących w nim udział czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung, w ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 1329411233-honda-gl1500-gold-wing-6
      Rolls-Royce Ghost, kolor róża kwarcowa
      Renault ALASKAN, wnętrze, deska rozdzielcza
      Lexus LFA, tył