Ford Mondeo Mk3 ocena ogłoszenia

20 Maj 2019, 17:28

Prosiłbym o ocenę, bo mam zamiar się wybrać po ten samochód.

[link do oferty na Olx wygasł]
Ergonix
Nowicjusz
 
Posty: 25

20 Maj 2019, 18:09

Patrząc na zdjęcia to powiem Ci że nie ma raczej się do czego przyczepić. Jak by były w większej rozdzielczości to by można było coś więcej powiedzieć, ale ten egzemplarz wydaje się być warty obejrzenia z bliska.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Maj 2019, 18:30

posiada tablice rejestracyjne oraz OC. Można wracać autem na kołach.
no na pewno :mrgreen:

Tak czy inaczej ogłoszenie od handlarza jakich wiele. Z treści oczywiście nie wynika nic, bo tak trudno napisać dwa zdania o samochodzie (chociaż chyba lepszy taki opis, niż wzdychanie caps lokiem jaka to igła i rarytasik). Na foto nie widać nic podejrzanego
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2019, 09:44

mike napisał(a):posiada tablice rejestracyjne oraz OC. Można wracać autem na kołach.
no na pewno


Gadałem przez telefon, mówił, że jest wykupione ubezpieczenie, żeby kupujący mógł zjechać do domu. Natomiast jeszcze jest do opłat, niecały tysiąc złotych, tłumaczenia papierów, ale raczej się po niego przejadę. :)

Dziękuję za odpowiedzi Panowie. :)
Ergonix
Nowicjusz
 
Posty: 25

21 Maj 2019, 09:59

Ergonix napisał(a):Gadałem przez telefon, mówił, że jest wykupione ubezpieczenie, żeby kupujący mógł zjechać do domu.
OC na fejkowe tablice na 100% dużo daje :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2019, 10:10

Najprawdopodobniej to nie jest oc wypisane na tablice tylko na VIN, które nie ma zadnej mocy prawnej, coś jakby oferta ubezpieczenia. Spotkanie policji po drodze to mandat do 500pln i wniosek do funduszu gwarancyjnego, ktory zasądzi niecałe 900 pln za wprowadzenie do ruchu nieubezpieczonego pojazdu. No i oczywiscie w razie wypadku po drodze wszystkie szkody płaci sie z własnej kieszeni...
txxc
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 01 01 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW E46/Daewoo Lanos
Silnik: 2,2 170KM/1,6 106KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...

21 Maj 2019, 10:24

Obojętnie, czy na VIN czy fejkowe szyldy - kara taka sama
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2019, 17:25

A powiedzcie mi jak wygląda bezpieczeństwo kupna takiego samochodu? Czy jest to całkiem bezpieczne, nie będzie żadnych problemów np. z zarejestrowaniem auta? Wszystkie opłaty muszę zrobić ja, gościu nie ma przetłumaczonej umowy z niemcem itp.
Ergonix
Nowicjusz
 
Posty: 25

21 Maj 2019, 19:17

Ergonix napisał(a):gościu nie ma przetłumaczonej umowy z niemcem
z Niemcem fikcyjnym, pewnie in blanco :ok: jeśli nie ma niczego przetłumaczonego, to musisz to zrobić we własnym zakresie (tzn u tłumacza). Jeśli in blanco (99,9% takich drobnych handlarzy), to w sumie nie ma co zbytnio mówić o jakimś bezpieczeństwie - pojedziesz po kupnie z roszczeniami, to wszystkiego się wyprze, bo nie masz z nim umowy.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2019, 20:09

Samochodów o takiej wartości nie kupuje się świeżo sprowadzonych, bo z 50% ceny tego auta to koszty sprowadzenia i zarobku handlarza, czyli de facto płacisz +-8700zł za coś, co ma wartość +-4000zł.
Kup samochód, którym ktoś jeździ od kilku lat i kupił go za wiele więcej a obecna cena jest dostosowana do cen rynkowych po spadku wartości.
A dodatkowo ominą Cię kwestie bycia oszukanym / oszukiwania poprzez "umowę na Niemca".
tomekdk
 

22 Maj 2019, 09:27

mike napisał(a):Ergonix napisał(a):
gościu nie ma przetłumaczonej umowy z niemcem
z Niemcem fikcyjnym, pewnie in blanco jeśli nie ma niczego przetłumaczonego, to musisz to zrobić we własnym zakresie (tzn u tłumacza). Jeśli in blanco (99,9% takich drobnych handlarzy), to w sumie nie ma co zbytnio mówić o jakimś bezpieczeństwie - pojedziesz po kupnie z roszczeniami, to wszystkiego się wyprze, bo nie masz z nim umowy.


Trochę poczytałem o tej umowie i faktycznie się w coś takiego nie wpieprzać.
Ergonix
Nowicjusz
 
Posty: 25

22 Maj 2019, 11:11

Jak według Was wygląda to auto? Godne uwagi?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ergonix
Nowicjusz
 
Posty: 25

22 Maj 2019, 19:01

Handlarz trochę bajkopisarz, szczególnie te wywody o silniku, a i tak polega na najprostszej rzeczy, czyli jakim cudem wychodzi mu "Pierwszy właściciel"?
Pierwszy właściciel = ktoś kupuje auto od nowości i nim jeździ = tego są pewne plusy, a tutaj mamy naginanie tej teorii pod siebie :D
Plus za to, że dał rok produkcji zgodnie z r.p. a nie datą 1-j rejestracji.

Ale auto sprowadzone do Polski jako 2-letnie powinno podlegać szczególnym oględzinom jeśli chodzi o wypadkowość ... z drugiej strony ... to było 11 lat temu ...
tomekdk
 

22 Maj 2019, 19:37

Praktycznie to już nie mam pojęcia, zapędziłem się w kozi róg. Mondeo MK3, Vectra C, A4 B6 czy jeszcze coś innego. Może jednak diesel? Chociaż przy moich krótkich odcinkach (około 10 tys rocznie) chyba diesel odpada. Nie mam pojęcia już w który samochód celować.
Ergonix
Nowicjusz
 
Posty: 25

22 Maj 2019, 20:48

Diesel przy tym budżecie jest ryzykowny.

Nie nastawiaj się na konkretny model, szukaj w okolicy, najlepiej od osoby prywatnej, która kilka lat tym autem jeździ.
tomekdk