Ford mondeo mk3 kupno, ocena do 11 tysiecy

03 Gru 2014, 15:24

Witam napaliłem się na ten samochód wszystko mi pasuje ocenicie go nie znam się za bardzo na fordach i moje pytanie czy mondeo mk3 po 2003 przeszedł lift i nie ma już problemów z korozją bo znajomy ma rocznik 2001 i pokazały się oznaki korozji, tu znalazłem za fajną cene bardzo ładny egzemplarz ocenicie widziałem że moderator Koniu ma dość dużą wiedzę na temat fordów wypowiesz się ? dzięki pozdrawiam.
[link do oferty na Olx wygasł]
Jeśli wasze opinie będą pozytywne na pierwszy rzut oka to jadę go oglądać i kupić jeśli na miejscu nic mnie nie zaskoczy w nim :)
DORZUCE JESZCZE TEGO [link do oferty na Olx wygasł]
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

03 Gru 2014, 15:40

Więc tak. Za 9 tysięcy nie kupisz żadnego dobrego Mk3 z początku produkcji :/
Min to 10k na dobre Mk3 w podstawie z początku produkcji.
Te 2 pewnie kiedyś jeździły po flocie i na 99,9 % będą potrzebować dużego/b. dużego wkładu finansowego.
po 2003 roku (lifting) poprawiono zabezpieczenie ale korozja po prostu była w mniejszym stopniu. 100% nie zlikwidowali tego problemu.
Silniki.
Do gazu 2.5 v6 ale za 11k nie kupisz.
Bez gazu odpuść - 1.8 16v 110KM ( za słaby) oraz 1.8 SCI- niewypał, wtrysk bezpośredni, dużo problemów, kłopotliwy serwis.
Diesle- TDDI okej, TDCI kiepskie, nie pakuj się w to. Poprawiony trochę był 2.2 TDCi ale raz że nie ten budżet a dwa że w jakimś znacznym stopniu też nie.
Przykładowy myślę że dobry Ford (przynajmniej oferta)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Gość sprowadza dużo Fordów, kiedyś oglądałem kilka to były ładne.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Gru 2014, 15:46

czyli odradzasz mi te co podałem w linku ? Bo bardzo mi pasują byłbym skłonny je kupić cena i wszystko gra rocznik fajny, kurczę nie warto się pokusić ? Flocie czyli co masz na myśli ?
Dorzucam ze pierwsze ogłoszenie to prywatna osoba nie handlarz czyli duzy plus myślę nie warto jechać go obejrzeć ?
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

03 Gru 2014, 15:52

Nie warto, stracisz czas i tyle..
Po flocie, czyli po firmie. Tak jeżdżą.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Gru 2014, 16:01

kurczę no dzięki no szkoda, a jeśli szukałbym z początku produkcji to jak zabezpieczenie antykoryzyjne wygląda drzwi mi rozbierają i wgl bo byłem u blacharza już pytać to mówił ze cienkiej blachy i tak nie zabezpieczy i ze za może mi zabezpieczyć tylko spód autka a co z drzwiami i tp jak to wygląda powiesz coś wiecej ? :) Bo ford mi pasuje duzy i wygodny i podoba mi sie akurat mk3
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

03 Gru 2014, 16:17

Spokojnie zabezpieczy, wystarczą chęci i normalny blacharz a nie ten co Golfy spawa. Tak samo z Mazdą 6 którą mógłbyś mieć w podstawi gdybyś dołożył chociaż ten 1-1.5k
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Reflektory z diodami LED (2007)
    W 2007 roku epokę reflektorów z emitującymi białe światło diodami LED zapoczątkował Lexus. Jako pierwszy producent zamontował je w światłach mijania auta produkowanego na szeroką skalę, a dokładnie w swoim flagowym ...

03 Gru 2014, 19:09

To jak wygląda takie zabezpieczenie możesz coś powiedzieć coś wiecej bo skłaniam się właśnie ku kupna forda tylko chodzi o te zabezpieczenia zawsze lepiej dmuchac na zimne
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

03 Gru 2014, 19:32

Zależy. Różne mazidła które nie zmywa woda. W progi jakieś idą, podłoga jakimś bitexem itd.
Generalnie niektórzy smarują sami starym olejem silnikowym i powiem Ci że działa. Trochę roboty z tym jest ale zabezpiecza. Sprawdzane na Tico i Maździe 323f. W zasadzie ranty drzwi od wewnątrz można zrobić barankiem, widziałem taki patent. Nie pamiętam jak jest w Mk3 ale u mnie w Mk2 jest kawałek metalu pod progami (nie wiem jak to nazwać). Ja to mam czyste ale po zimie zrobię to barankiem. Różnicy nie będzie z daleka, z bliska jak się przyjrzy to tak ale to jest pod spodem więc trzeba się schylić żeby zobaczyć. Także można zabezpieczać wszystkim :yes: Byle byłby efekt.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Gru 2014, 20:17

Po primo to duzo zalezy od egzemplarza , wersji i pochodzenia, a przede wszystkim wlasciciela

Ja mam swojego Mondka od urodzenia jako pierwszy wlasciciel, wypasionego (Ghia), sciaganego z salonu w Skandynawii, garazowanego i parkowanego pod budynkiem

Nie ma nawet 100 tys przebiegu

I jak takiego porownywac z flotowym z 7-10 wlascicielami/uzytkownikami, stojacym caly czas na dworze

Moj da wielu nie znajacych sie precyzyjnie jest oceniany na max polowe swojego wielu

i tak z zewnatrz nie wjezdzajac na kanal to rdzy nie zobaczysz !

Ale ten egzemplarz "is not for sale" !!! :D
HalfPrisoner
Początkujący
 
Posty: 117
Prawo jazdy: 0- 6-1973
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS250 Mondeo III
Silnik: 2,5 l 207 2 l 145 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

03 Gru 2014, 21:49

Słuchaj jeśli byś chciał to mam pewne Mondeo ale Mk2.

"Matematyka to suka. Moja żona po kilkudniowej jeździe 1.8TD stwierdziła, że co prawda asfaltu to nie zrywa, ale zupełnie inaczej się tankuje.
I tak chcąc, nie chcąc (bardziej nie chcąc) muszę zaproponować przekazanie V-ki w dobre ręce. Za drobną opłatą manipulacyjną.

Autko kupiłem w stanie marnym. Brak progów, silnik był w miarę.
Miał służyć jako transporter do przyczepy kempingowej, ale okazało się, że nie jest to kluczowy wydatek przy dwójce dzieci.

Na wiosnę okazało się, że silnik kocha ptaki i zaczął ćwierkać jak one. Wiadomo było co to znaczy.
Gdyby nie to, że fura miała zrobione całe blachy moment wcześniej, to bym go zezłomował. Postanowiłem zainwestować i dać mu drugie życie.
Efektem tego w tym roku dostał:
- nowe progi
- nowe nadkola
- bardzo dokładne i pedantyczne zabezpieczenie wewnętrzne progów - tam nie miało się już nic dziać
Oczywiście teraz pora na silnik. Skoro uszczelki, to najlepiej silnik wyjąć. Skoro wyjęty to wygodny dostęp - drugi raz nie będę się z tym babrał.
Lepiej zrobić raz a dobrze, niż się co chwila bawić.
- nowy komplet uszczelek - dekle, głowice, uszczelniacze zaworowe, simeringi wału korbowego (oba)
- splanowane, wyczyszczone głowice (w Łomiankach)
- wymyty, wypucowany cały układ dolotowy
- nowy alternator
- zregenerowany rozrusznik
- nowy bendiks rozrusznika
- nowe świece BOSCH
- nowa pompa wody
- nowe kable zapłonowe NGK
- nowe kompletne sprzęgło - tarcza, docisk, wysprzęglik
- nowe przeguby zewnętrzne
- nowe łożysko podpory wału
- nowe łożysko napinacza paska wielorowkowego
- wymienione ślizgi łańcucha na idealne
- wymieniona pompa wspomagania (ciekła)
- nowy akumulator
- nowy zawór bocznikowy
- oczywiście nowe śruby głowic i koła pasowego
- nowe przednie zawieszenie
- nowe sprężyny tył
- nowe amortyzatory tył
- zregenerowana sprężarka klimy
- nabita klima
- wszystkie filtry i płyny (hamulcowy też) nowe
- nowe opony letnie + felgi alu 16"
- dołożone czujniki parkowania tył
- dołożona blokada skrzyni bearlock

Auto zrobiło po tym remoncie jakieś 3000km. Nic nie odpadło
Na wyposażeniu jest podgrzewana przednia szyba (sprawna), elektryczne szyby przód, działająca klima manualna. Jeszcze parę tam drobiazgów - jest szuflada pod fotelem też. Mondziak nigdy nie widział LPG.

Mógłbym napisać, że ktoś płakał jak sprzedawał, ale łezkę żalu to chyba ja uronię. Mnóstwo roboty i serca w niego władowałem. Nie oszczędzałem na remoncie, więc niewiele tam jeszcze pozostało rzeczy, które można wymienić.

Auto stoi, jeździ, można się nim śmiało przejechać i zobaczyć jak śmiga silnik V6 w idealnym stanie
Letnie koła są nowe, zimowe gorzej - dwie nowe + dwie pamiętające lepsze czasy (ale jeszcze do jazdy).
Oba zestawy na felgach alu 16".

VIN: WF0NXXGBBNXC70886
Auto z 1999, ciemny granat, kombi.

Fotki dorzucę w tygodniu, jak tylko jakieś porobię. Dla zainteresowanych mam trochę pamiątkowych zdjęć z remontu, więc widać ile było przy nim robione.

Cena na powitanie 9500. Do negocjacji jak wszystko na tym świecie.

Link do galerii zdjęć:
https://onedrive.live.com/?cid=d0931551 ... zh8SRey9-Q
Są tam zarówno zdjęcia z remontu, jak również zdjęcia zrobione przed chwilą.
Niestety nocne ujęcia, więc jakość pozostawia trochę do życzenia, ale z drugiej strony każdy wie jak wygląda MK2.
Żeby go dobrze obejrzeć to i tak trzeba się pofatygować.
Jest na zimowych kołach, jest też fotka letnich - są cztery, żeby nie było wątpliwości
Opony nówki, widać jeszcze wąsy, jest też fotka bieżnika."
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 08:59

Podziękuje ale nie za takie pięniądze za mk2, stylicznie mi się nie podoba ten samochód :)
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2014, 10:36

[link do oferty na Olx wygasł] chyba się zapożycze o go kupie co myslicie urzekł mnie jego wygląd ! :D
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2014, 11:25

Nie czytałeś nigdy o autach z Gniezna? :) "8 litrów gazu", "dynamiczna jednostka", "z pewnością zadowoli najbardziej wymagającego klienta" :D :D A Ty biedny to wszystko łykasz? :)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

04 Gru 2014, 16:02

1.6 pali 10-12l benzyny w mieście i ma 15 sekund do setki. Chcesz za to dać 14k? :cry:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 18:35

Takie są ceny a alu są porządne widać, przynajmiej nie będę się martwił korozją jak w mojej civic 6 :/
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995