Ford mondeo mk3 kupno, ocena do 11 tysiecy

04 Gru 2014, 18:38

Ale spalanie między twoim Civiciem a tym Leonem to grupa przesada.. :ok: Oczywiście po 2 tygodniach zatęskniłbyś za Civiciem
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 19:00

Kolego jeździsz po samym mieście? Jeśli nie to Twoje średnie spalanie może oscylować w ok. 8l benzyny. Samo miasto dla 1.6MPI to ok. 8.5-10l. Żeby spalić 12l to trzeba by się nie liczyć wogóle z przyspieszaniem. Zresztą wejdź sobie np. na motostat.pl i zobacz ile palą 1.6MPI, a ile Civiki i będziesz miał jakieś porównanie. U mnie jak na razie z małą ilością miasta Octavia II FL 1.6MPI spala 7.2l, ale teraz już widzę, że spalanie wzrośnie bo ze względu na ujemną temperaturę spali więcej. Niech to będzie nawet 8l więc dla mnie to i tak dobry wynik jak na takiej wielkości auto i taką masę. Nie mam jednak zapału do szybkiej jazdy jak nie trzeba i raczej jeżdżę w większości ok. 90 - 100km/h, ewentualnie mniej jak warunki nie pozwalają. 1.6MPI bardzo dobrze trawi gaz więc instalację jak najbardziej można do niego polecić.
elpolacco
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 12 12 1990
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

04 Gru 2014, 19:11

To co tu kupić w miarę dobrego z nieduzym spalaniem :/, ford mondeo mk3 też racze duzo pali bo to kawał auta.
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2014, 19:15

No nie ma co się oszukiwać. Może w swojej klasie nie ma tragedii ale jak myślisz o oszczędzaniu paliwa to zobacz na kolejnego Civica.
Mało palą kompakty ogólnie czyli Focus 1.6, Astra 1.4/1.6 ale 1.6 tylko 8v.
Zawsze można pomyśleć o LPG.
Z większych to mało pali Carisma 1.6 (9l w mieście jest osiągalne)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 19:20

Draters, jak chcesz coś co mało pali to kup sobie hatchback, a nie auto pokroju Mondeo.

Ja bym dorzucił mniej prestiżowe auto, ale znacznie lżejsze i mniejsze. Mam na myśli Opel Corsa, Skoda Fabia, Seat Ibiza. Miałem wcześniej Fabie II 1.4 16V 85KM i spalała mi na trasie 7-8l gazu przy oszczędnej jeździe. 10l gazu spalała mi przy prędkościach 130-140km/h. Możesz jeszcze poszukać 1.9SDI bez turba i dwumasy. Jeździłem taki autem 3lata jako auto na dojazd weekendami do szkoły. Spalaniem w 5l spokojnie się zmieścisz, a w aucie nie ma się co psuć. Chcesz więcej frajdy - poszukaj 1.9TDI 90KM lub 110KM. Auto znacznie lepiej się odpycha i spala podobnie jak SDI jeśli zbytnio nie nadużywasz turba :naughty: O Leona za tą kwotę może być ciężko. Chyba, że początkowe roczniki, ale czy aby stan był ok? Trzeba szukać.
elpolacco
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 12 12 1990
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

04 Gru 2014, 19:22

Leona spokojnie za 11k kupi..
SDI to jest dobre dla grzyba który budzi wszystkich rano.
A 5 l to jest oczywiście spalanie na trasie a nie w mieście.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 19:37

Koniu, a auto to się kupuje dla kogoś czy dla siebie? :naughty: Jakoś nikt przez 3lata nie zwrócił mi uwagi, że moje SDI za głośno pracuje i że budzę go z samego rana. Moi rodzice mieli SDI, sprzedali. Potem był Citroen C3 w benzynie, potem Corsa 1.2 z lpg i z powrotem wrócili do SDI tylko o 5 lat młodszego. Gdyby tak było źle to nie kupiliby tego auta po raz drugi. 5l to średnie spalanie . Na trasie możesz zejść nawet do 4.5-4.7l. Żaden to wyczyn. Miasto i krótkie odcinki to ok. 6-6.5l. Dla młodego gniewnego proponowałbym jednak 1.9TDI, żeby nie narzekał, że jeździ mułem, ale zawsze trzeba mieć jakiś fundusz na pakiet typu regeneracja turbo lub wymiana dwumasy jeśli nie zastąpił jej jeszcze nikt jednomasą. Czasami też nękają problemy z gruszką od turba i zaworki N75 lub N18. Kwestia dobrego przeglądu samochodu przez zakupem i jego oceny.
elpolacco
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 12 12 1990
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

04 Gru 2014, 19:49

A opel vectra gts w benzynie 1.8 lub 2.2 dużo spali ? Bo jazda jazdą ale komfort tez jest wazny nie chce zbyt ciasnego samochodu typu corsa kazdy ma inne wymagania takie moje minimum to wlasnie wymiary leona a tak to mondeo mk3/ vectra c
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2014, 19:51

Vectra 1.8 pali podobnie do Mondeo, może ciut mniej ale 2.2 już dużo.
Poza tym za 11k nie kupisz dobrej vectry C
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 19:53

Już mogę wydać te 14 to takie max ale pytanie bo gts ładniej się prezentuje czy vectra 1.8 w wersji gts pali więcej od zwykłej vectry c ? ; > Koniu poleć mi coś w tych pieniądzach co byś zakupił na moim miejscu bo chce być zadowolony a dość ciężko o dobre autko w tej cenie
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2014, 19:59

Czemu ma palić więcej? To ten sam silnik :wink:
Przykład oferty vectry GTS, żeby pokazać że nie ma różnicy w mocy :wink:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ja mając 14k wybierałbym między
-Mazda 6
-Mondziak Mk3
-Vectra C
-BMW e46
-Laguna II FL (no ta to tak za 15k, ale można coś targować a 500zł dotzucić to też nie taki majątek)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2014, 20:04

bmw to wysoka klasa to części drogie i spalanie też raczej większe od forda :/.
Mazda 6 cudowny samochód ale korozja mnie przeraża bo tam wszystko atakuje nie tylko nadkola ale cały spód auta wydech tp...
Vectra c gts jak najbardziej na tak ale czy za 14 k znajdę porządną ?
Hm Monde mk3 tez mi odpowiada i na pewno mniejszy problem ma z rdzą od mazdy 6 to już tu się jakoś mysle uporam.
Bo jeszcze myślałem nad audi a3 8l po Fl lub tym leonie co podesłałem chodzi o to ze czesci tez nie moga byc bardzo drogie i auto zbyt awaryjne bo to wszystko koszty a moja honda 6 generacji którą posiadam 6 lat nic się w niej nie dzieje poważnego tylko korozja a tak to autko na 5 + ! :) pozytywnie zadowolony ale teraz chce coś nowszego i najlepiej bez rudej kolezanki
Co myślisz, dzięki za porady bo bardzo mi pomagasz podjąć wybór bo sam nie wiem co będzie dobre w tej cenie
Pozdrawiam
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2014, 22:40

moze nie do konca na temat, ale skoro finiszuje z zakupem swojej nowki i to mlodszy syn dostanie w prezencie mojego Mondziaka a i starszy ma zamiar zamienic swojego rzecha to chcialbym mu dolozyc porownywalna kwote

Czyli w sumie moze cos za jakies 3-4 dychy mialby- obecnie jezdzi skromna Fiesta, lubi dynamiczna jazde, ale i tak glownie porusza sie po miescie.

A sam musial zrezygnowac z prawa pierwszenstwa do Mondka bo ma male miejsce garazowe

Macie jakas koncepcje ?
HalfPrisoner
Początkujący
 
Posty: 117
Prawo jazdy: 0- 6-1973
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS250 Mondeo III
Silnik: 2,5 l 207 2 l 145 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Gru 2014, 00:02

bmw to wysoka klasa to części drogie i spalanie też raczej większe od forda :/.


Z jakiej racji? :| BMW szybsze i mniej pali.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Gru 2014, 00:15

Bmw nie pali mniej :) Tylko więcej
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995