Ford Mustang V / 13-14 / V6

16 Mar 2021, 19:34

Hej!

Na wiosnę chciałbym zakupić nowy samochód.
Zastanawiam się nad Fordem Mustangiem V6 ( tylko roczniki 13-14).

Mój budżet to około 60-65 tys.

Z racji, że jestem z woj. Pomorskiego, ciężko tutaj trafić na taki samochód - nawet u handlarza, aby przyjść się przymierzyć, pojeździć i posprawdzać taki samochód.

Ze wstępnego reserachu wyszło mi ,że to bardzo fajny samochód, z charakterem. Ma swoje wady, ale nie wiem czy nie są przypadkiem wyolbrzymiane.

1. Nie skręca, złe prowadzenie - czy ktoś może był użytownikiem takiego samochodu i mógłby to potwierdzić? Wydaje mi się,że taka opinia pochodzi z tego, że mustang często jest porówynywany do znacznie bardziej sportowych modeli niż chciałby być - stąd ta opinia,że np.: w porównaniu do M3, C klasy itp prowadzi się inaczej / gorzej.
Ale zastanawia mnie czy np.: porównując samochód do Octavii / Audi A4 / BMW e90 / AR 159 prowadzi się gorzej? Czy jest to porównywalny komfort?

2. Jakość wykończenia - tutaj ponownie, wydaje mi się,że wiele osób tak narzeka ze względu, że porównuje ten sam samochód do premium - jak wypada jego jakość wykończenia np.: ze skodą octavią?


Konkurencyjnie interesuje mnie jeszcze :
- Infinity G37 - ale jego podaż to masakra, śledze od kilku miesięcy otomoto / olx i przewineło się może z 5 nowych ogłoszeń od pół roku.

- Camaro - czy jest w czymś lepszy niż mustang?


Dodam,że samochód głownie jako weekendowy, ale będzie też wykorzystywany na codzień - choć jako drugie auto.

Nie będzie wykorzystywany na torze, do wyścigów i tym podobnym - ma po prostu dawać fun.

Dodam,że jeździłem nowszą generacją i byłem mega zachwycony - zarówno prowadzeniem jak i jakością wykonania. Może nie zachwycony - ale bardziej "nie rozczarowany" :)
krzysztof92
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Mar 2021, 20:57

Zapytam trochę z innej strony - weryfikowałeś czy taki mustang za 65k jest naprawiony zgodnie ze sztuką i nie stwarza zagrożenia?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Mar 2021, 21:01

Dzięki Invi za odpowiedź - nie mam póki co wypatrzone konkretnego egzepmplarza, ale kwota 65k to jedna z tych wyższych jeśli chodzi o V generacje z silnikiem 3.7. Raczej ciężko ustrzelić coś "droższego".

W cenie 15 tysięcy wyższej zaczynają już pojawiać się "biedniejsze" mustangi w generacji VI.

Przynajmniej patrząc na otomoto.
krzysztof92
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Mar 2021, 21:11

Zanim to napisałem sprawdziłem kilka losowych sztuk w okolicach 64-65. Po takich uszkodzeniach naprawdę trzeba się przyłożyć do weryfikacji
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Mar 2021, 21:18

Jasne, rozumiem. Tym bardziej, że V generacja nie szła na europe.
Sam osobiście i tak nie będę weryfikował samochodu, bo się po prostu na tym nie znam, także samochód pójdzie na weryfikacje do warsztatu.

Jesteś może w stanie coś więcej powiedzieć o tym samochodzie? Zwałszcza w tematyce prowadzenia i jakości wykonania?
krzysztof92
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Mar 2021, 23:14

Wybitnego prowadzenia bym się nie spodziewał, bo z tyłu jest sztywny most :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Mar 2021, 08:11

Fajne auto pomimo swoich małych wad ale kto ich nie ma.
Przy wymianie tarcz hamulcowych pomyślałbym o czymś żeby je trochę usprawnić bo są strasznie słabe. Trzeba by wydać dobry kawał grosza i dać coś lepszego, może jakieś większe da się zeswapowac.... Wnętrze dość tandetne ale z urokiem a o tandetę jedynie chodzi o plastiki, wszędzie jest twardy plastik ale na szczęście siedzisz na fotelu nie na plastikach więc olać to tym bardziej nie w niczym to nie przeszkadza bo nie hałasują.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4