Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ

27 Mar 2013, 04:51

Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, nadała tej inicjatywie oficjalny status projektu spełniającego założenia Planu. W ten sposób uhonorowała Fundację Audi dla Środowiska i jej partnerów za wzorowe działania na rzecz bioróżnorodności. Dzięki "Pracowni Natura", na 125 hektarach powierzchni można się przekonać jak wygląda tutejsza przyroda i gatunkowa bioróżnorodność. Centrum Ekologii zaczyna właśnie wdrażanie kolejnego projektu. Bezpiecznych siedlisk dla nietoperzy, urządzonych w dawnych bunkrach i w drzewach.

Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ

"Wyróżnienie jest bodźcem do kontynuowania naszych działań" – powiedział dr Dagobert Achatz, dyrektor Fundacji Audi dla Środowiska (Audi Stiftung für Umwelt GmbH). "Naszym celem jest wspieranie zrównoważonego współistnienia człowieka i przyrody. By w przyszłości było to możliwe, konieczne jest doświadczanie natury i jej zrozumienie przez człowieka.¬ Dzięki temu obudzimy gotowość do zrównoważonego działania".

Organizacja Narodów Zjednoczonych, na lata 2011-2020, przyjęła Plan Strategiczny "Dekada Bioróżnorodności". Jego celem jest zachowanie biologicznej różnorodności. W związku z tym, Organizacja wyszukuje i wyróżnia projekty, takie jak Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach, które w godny naśladowania sposób zmierzają do realizacji założeń Planu. Poza okolicznościowym dyplomem, Sekretarz Stanu Melanie Huml wręczyła Pracowni "Drzewo różnorodności", czyli kolorową, drewnianą rzeźbę, która symbolizuje barwną różnorodność i jedyne w swoim rodzaju piękno natury. Informacje o projekcie dostępne są na niemieckiej stronie internetowej poświęconej Planowi Strategicznemu Bioróżnorodność: un-dekade-biologische-vielfalt.de.

Podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia, Fundacja Audi dla Środowiska i jej partnerzy przedstawili także inny projekt, który stworzono na terenie Centrum Ekologii w Breitengüßbach. Dawne bunkry, drzewa oraz założone specjalnie w tym celu zbiorniki wodne, oferują bezpieczne schronienie dla różnych gatunków nietoperzy, np. dla gacka brunatnego i borowca olbrzymiego. Poglądowe tablice informacyjne umożliwiają gościom zapoznanie się z życiem tych fascynujących ssaków. Każdy zwiedzający może także na swoim smartfonie otworzyć stronę aif-map.de i z jej pomocą korzystać z nawigacji po całym terenie Centrum.

POLECAMY Zielony Pociąg Audi, napędzany energią z odzysku

Fundacja Audi dla Środowiska zainicjowała swą działalność rok temu, tworząc w Centrum Ekologii w Breitengüßbach "Pracownię Natura". Na 125 hektarach terenu należącego do Centrum, zwiedzający przez cały rok mają możliwość poznawania bogactwa przyrody. Urządzone tu leśne przedszkole, przez zabawę propaguje wiedzę i wyrabia w młodym pokoleniu właściwe podejście do natury i środowiska.

W kolejnych latach realizowane będą nowe inicjatywy. Partnerami projektu są organizacje ekologiczne i instytucje: Initiative Artenschutz z Frankonii, organizacja działająca na rzecz ochrony gatunków, gmina Breitengüßbach i towarzystwo zajmujące się rozwojem ustawicznym Entwicklungsgesellschaft Breitengüßbach.

źródło: Audi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3487
Zdjęcia: 12612
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Opel Insignia z instalacją gazową LPG
    Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, ...

  •