Gdzie zrobić Chiptuning ??

13 Lut 2015, 13:49

ostatnio byłem na chipowaniu u chłopaków z czosnowa w dr tuning. Ładnie mi tam 26% w górę poszło na km :) wykresik wrzucę jak będę na swoi kompie bo teraz nie mam :/ ale ogólnie wyszło ładnie – auto zbiera się prawidłowo. Czuję jakby było takie odświeżone ;)
jogorek
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Auto: bmw e46 320d

20 Mar 2015, 20:01

Ja też się zdecydowałem na Vtech Wrocław s-performance i jestem zadowolony, zrobili mi ze 143 km w audi 185 i prawie 410 nm !!!

Godni polecenia, obsługa , podejście itp.
łukSoon
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 16 06 1983
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi a4 b8
Silnik: 2.0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Paź 2015, 13:33

No muszę potwierdzić, że wrocławski vtech s-performance robi dobrą robotę. Słyszałem różne opinie na temat firmy vtech i tutaj wiele zależy od oddziału. Tutaj we wrocławiu faktycznie podejście na duży ++++, panowie wysłuchali czego oczekuję, był pierwszy soft, chciałem trochę więcej , poprawili , mierzyli dużo razy, sprawdzali potem czy temperatury czegoś tam się zgadzają itp. Teraz śmigam z mocą 240 KM i 530 niuta momentu :D :ok:

Robiłem w kwietniu , przejechałem od tego czasu prawie 40 000 i wszystko ok.
Ceny trochę wysokie, ale warto upominać się o promocję śniadaniową albo negocjować na miejscu , zawsze można coś tam urwać. :)
tomaszka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 09 2000
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Paź 2015, 15:53

pytanie o mozliwosci podniesienia mocy fabia I 1.9TDI (silnik ATD 101KM ,przebieg 150tys.)
- o ile bezpiecznie podniesc mozna moc i moment w tym silniku
- koszt
- gdzie na zachodzie Polski?

dzięki !
infoVIN
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Auto: VW

17 Sie 2016, 11:25

Jak tam koledze poszło w górę o 26% na używanym aucie, to gratulujj. Ja myślę, że najważniejsze jest zachowanie dobrego stanu technicznego auta, znalazłem mechnika, który też tak uważa ( chojnacki.com.pl ) i teraz razem kombinujemy. Bede informował o przebiegu ;)
Tomas44
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

15 Gru 2016, 11:37

Zachowanie dobrego stanu technicznego oraz dobrej kondycji silnika jest kluczowym elementem od którego należy zacząć, bardziej chodzi tutaj o wyszukanie firmy co do której mamy zaufanie oraz która nas nie zawiedzie pod względem tuningu.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moc zamknięta w żelu
    Pierwsze powstały jeszcze w połowie ubiegłego wieku. Obecnie znajdują coraz szersze zastosowanie także jako akumulatory samochodowe. Choć po dziś dzień niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić elektrolitu w innej postaci ...

23 Gru 2016, 23:53

Chiptuning w m. Warszawa wykonuje na pewno ta firma /hamownia/ Szwagrowi auto robili i polecał, musi, że teraz super ma osiągi.
Arowana14
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi A5

11 Sty 2017, 10:20

Jeśli ktoś jest z okolic Białegostoku to bardzo polecam firmę CARTRONIC. Wykonali super pracę z moim autem jeśli chodzi o chiptuning i mogę śmiało Was tam skierować. Profesjonalnie podeszli do tematu, wszystko wytłumaczyli bo nie znałem tematu tak dobrze.
am1985
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 13 07 2005
Auto: Ford Focus

20 Lut 2017, 08:57

Potwierdzam przedmówcę :D Cartronic kozaki w swoim fachu :ok:
perlik
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Hyundai i30

05 Lis 2018, 16:54

Chiptuning w profesjonalnej wersji do V-max :)
JędrzejGra
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Sty 2019, 14:11

Ja też polecam V-max chłopaki w warsztacie robią robotę i do każdego projektu podchodzą z mega zajawką.
Kazikdobry
Nowicjusz
 
Posty: 10

08 Mar 2019, 11:10

EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.

Cześć,

Zostawiam post o firmie EMSetup z Grodziska Mazowieckiego dla potomnych.

Pacjent Audi S3 8V. Samochód po zrobieniu programu i przejeździe na rolkach przestał odpalać. Pojawiła się choinka na zegarach i masa błędów w vcdsie po wgraniu mapy od nich. Okazało się, że podczas hamowania auta rozerwało turbinę. Firma nie poczuwa się do odpowiedzialności za uszkodzenie auta. Auto przyjechało na program przy przebiegu 45 tys km. Auto przyjechało na kołach wyjechało na lawecie! Nigdy wcześniej nie jeździł na programie. Podejście firmy żenujące i nie czują się winni. Chcieli jak najszybciej pozbyć się auta i umywają ręce. Sprawa trafia do sądu ponieważ podejście firmy i nie zasługuje na lepsze traktowanie. Przy wyborze firmy tuninowej zapoznajcie się koniecznie z historią projektów.

Panowie znają się dobrze z Perunem który na ich korzyść wystawił opinię o uszkodzeniach turbiny! Opinia z PZMotu sporządzona na taką okoliczność jest sprzeczna z opinią Peruna. Z opinii Peruna wynika, że "turbo nie zostało przegrzane" oraz wygięte jest cięgno sterujące pracą klapy WG, które mogło powodować nieprawidłową jego pracę." Cięgno faktycznie zostało wygięte przy demontażu ponieważ z turbiną nikt się nie pieścił, a z opinii PZMotu wynika, że turbo zostało przegrzane co doprowadziło do uszkodzenia...

Szczerze odradzam i zastanówcie się dwa razy gdzie oddajecie auto.
mattuniversel
Obserwowany
 
Posty: 3

28 Kwi 2019, 12:17

Z tymi warsztatami to różnie bywa. Jednemu zrobią tak, że auto śmiga, a innemu zrobią na szybko i wszystko jest do kitu. Ale lepiej uważać na warsztaty, w których naprawiając robią gorzej niż było.
Emil222
Początkujący
 
Posty: 50

06 Maj 2019, 08:15

Oczywiście, że nie ma żadnego warsztatu, z którego każdy będzie zadowolony. Każdy warsztat ma negatywne opinie, ponieważ każda osoba ma inne wymagania.
Anton682
Nowicjusz
 
Posty: 20

22 Maj 2019, 12:57

Czasami mechanik popełni jakiś błąd i od razu piszą negatywną opinie. Dlatego też nie ma sensu sugerować się opiniami tylko oddać gdzie mamy najbliżej, bo nam mogą zrobić to bardzo dobrze pomimo, że piszą w sieci o nich same najgorsze słowa.
Kauczuk6734
Nowicjusz
 
Posty: 9