Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość

Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość

20 Sty 2013, 13:28

Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce awarii, prowadzonym online barometrze zadowolenia kierowców oraz na wynikach rozpisanej przez automobilklub ankiety dotyczącej zadowolenia klientów z usług serwisowych. Drugie miejsce w kategorii "jakość" zajęło Audi A6.

Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość

Werner Zimmermann, szef służb odpowiadających za jakość w Audi, odebrał wczoraj to wyróżnienie w dawnym dworskim kościele, w rezydencji królewskiej w Monachium. Przy tej okazji powiedział: "W 1996 roku, model A3 przetarł szlaki dla segmentu samochodów kompaktowych premium i do dziś wyznacza kryteria w dziedzinie jakości i niezawodności. Ta nagroda to potwierdzenie, że także trzecia generacja modelu spełnia najwyższe wymogi jakości."

Również inne modele Audi zajęły świetne miejsca w rankingu. W tej samej kategorii "jakość", Audi A6 zajęło drugie miejsce, a Audi A4 – piąte.

POLECAMY Audi A3 zdobywa cztery nagrody - Euro NCAP advanced

To już dziewiąta edycja nagród "Gelber Engel", jednej z ważniejszych nagród w przemyśle motoryzacyjnym. Przyznawana jest w pięciu kategoriach: jakość, samochód, innowacja, środowisko, przyszłość i osobowość.

źródło: Audi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3108
Zdjęcia: 11625
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Tonale - hybrid? Alfa Romeo Tonale - hybrid?
    Włoski producent przedstawił to auto na targach w 2019 roku i było ono nawet w Poznaniu na Motor Show. SUV ma bardzo ciekawy design i jak na razie jest to wersja koncepcyjna ale nie widać przeszkód żeby w niedalekiej ...
    Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...

  •