Głośniki w drzwi 130-135MM do samochodu.

12 Gru 2021, 13:28

Witam. Chciałbym zapytać kogoś, kto jest bardziej obeznany w audio samochodowym jakie kupić głośniki w drzwi przód+ tył ( bez tweeterów, posiadam bardzo fajne ) ? Tylne głośniki fabryczne już wyzionęły ducha i muszę je zastąpić czymś. Prosiłbym tylko, aby nie podsyłać mi głośników 160-165mm - fakt, dałoby się je zamontować u mnie, ale nie chcę z uwagi przeróbki z tym związanej ( a wystarczy, że już muszę sam sobie rozwiercić nity, którymi są zamocowane fabryczne głośniki). Sam z tego, co na alledrogo wypatrzyłem to harman jbl STAGE2 524 byłyby niby dobre i HERTZ DSK 130.3. Wolałbym żeby były troszkę głośniejsze od fabryki. ;)
Astreuz
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Gru 2021, 19:27

Głośniki trzeba dobrać pod radio. Nie napisałeś jaki tam masz sprzęt.

Astreuz napisał(a):Wolałbym żeby były troszkę głośniejsze od fabryki.
Hm... to zależy bo mogą być głośniejsze ale będą gorzej grały lub będą osiągały mniejszą wartość w dB ale za to jakość dźwięku będzie dużo lepsza :)

Rozumiem że tweetery masz?
Głośniki w drzwi na przód i tył mają być takiej samej średnicy?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

12 Gru 2021, 23:30

Takie posiadam radio: RADIO CD FABRYCZNE RENAULT MEGANE III 281159389R [link do oferty na Allegro wygasł] Dokładnie tak, tej samej średnicy głośniki gdyż to jest nadal,, fabryka" jeśli chodzi o same głośniki. Bez twreeterów-kupiłem kiedyś sobie sam i one nadrabiają całym audio samochodowym. Fabryczne to żenada jakaś.
Astreuz
Nowicjusz
 
Posty: 6

13 Gru 2021, 09:27

Astreuz napisał(a):Bez twreeterów-kupiłem kiedyś sobie sam i one nadrabiają całym audio samochodowym
Ok, a masz do nich założone zwrotnice?
Astreuz napisał(a):Fabryczne to żenada jakaś.
Zestawy fabryczne w samochodach najczęściej całkiem nieźle grają, rzadko zdarza się żeby było bardzo kiepsko.

Astreuz napisał(a):Takie posiadam radio
Nie mogę znaleźć informacji o tym jaką ma moc ale przyjmuję że powinno mieć jakieś 4x40W. Ja bym poszedł w głośniki na tył JBL STAGE2 524 jednodrożne wooferty [link do oferty na Allegro wygasł], a na przód dałbym JBL STAGE2 524 ale dwudrożne [link do oferty na Allegro wygasł].
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Gru 2021, 14:48

No nie, to radio ma mniej mocy niż przypuszczasz bo aż 4x15W. Zwrotnice? Hmm, nie zakładałem nic, wpiąłem się po prostu w gotową instalację w desce rozdzielczej, włożyłem głośniki i tyle.
Astreuz
Nowicjusz
 
Posty: 6

13 Gru 2021, 15:01

Astreuz napisał(a):No nie, to radio ma mniej mocy niż przypuszczasz bo aż 4x15W
No to słabo, bez wzmacniacza będzie ciężko z głośniejszym posłuchaniem muzyki żeby utrzymać jej jakość.
Astreuz napisał(a):Zwrotnice? Hmm, nie zakładałem nic, wpiąłem się po prostu w gotową instalację w desce rozdzielczej, włożyłem głośniki i tyle.
Zawsze do tweeterów warto założyć zwrotnice czy wpinasz się nimi w oryginalny kabel do głośników a do niej podłączasz osobno zwykłe głośniki i osobno tweetery.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34