Gniazdo zapalniczki Opel Corsa C

11 Sie 2023, 06:29

Witam wszystkich
W gnieździe zapalniczki w Oplu Corsa C z 2003 roku ładowarka samochodowa jest jakby luźna przy wpięciu i się wypina sama. Tak jakby brakowało jakieś obramówki jeszcze pierścienia. Szukam części albo całej konsoli cokolwiek co rozwiązało by problem. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję
mordfustang
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
  • 11 Sie 2023, 08:10

    A jesteś pewny że to gniazdo zapalniczki, a nie wina samej wtyczki ładowarki? Najczęściej to wtyczka ma taki element rozprężny który po wpięciu jej w gniazdo utrzymuje ją w nim.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    18 Sie 2023, 07:18

    Tak, bo z każdą wtyczką tak jest. Wygląda jakby wypadł jakiś oring, coś jakiś element
    mordfustang
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Auto: Nie mam

    18 Sie 2023, 19:33

    mordfustang napisał(a):W gnieździe zapalniczki w Oplu Corsa C z 2003 roku ładowarka samochodowa jest jakby luźna przy wpięciu i się wypina sama. Tak jakby brakowało jakieś obramówki jeszcze pierścienia. Szukam części albo całej konsoli cokolwiek co rozwiązało by problem.
    Wymień to gniazdo na pochodzące z jakiegoś wieśwagena . Można przeczytać na internetach że owe gniazda w starszych oplach są za duże na średnicy otworu i za płytkie . Stąd problem z wypadającymi ładowarkami. Ja mam skodę czyli wieśwagen . Tutaj ładowarka wchodzi ciasno i trzyma . Córka ma hopla i d..a . Ładowarka się huśta i nie kontaktuje . Wysuwa się ....Rozwiązałem ten problem u niej w inny sposób . Zamontowałem na stałe ładowarkę z gniazdem USB zasilaną po włączeniu zapłonu.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    19 Sie 2023, 13:54

    Dzięki za pomoc :D
    mordfustang
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Auto: Nie mam
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Deska windsurfingowa na dachu
      Jak przewieźć deskę windsurfingową lub kajak? Sprzęt pływający jest szczególnie trudny do przewożenia. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie go na dachu i odpowiednie przymocowanie do belek mocujących. ...