Małe gniazdo z przodu. Gniazdo zapalniczki w baganizku. GolF V

11 Sty 2018, 15:04

Witam. Mam takie pytanie. Dlaczego w moim samochodzie z przodu mam małe gniazdo. Do czego ono służy? Kamerki czy ładowarki tam nie podlacze. Chyba że są jakieś przejściówki? To właściwe gniazdo 12v mam w bagażniku, jednak wolałbym żeby było z przodu. Jak to zrobić?

To małe z przodu

Duże z tyłu w bagażniku
kycek93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 02 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf V
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Sty 2018, 15:30

Jest to małe gniazdo zapalniczki, a właściwie gniazdo elektryczne ( tak to nazywają ). Masz dwie opcje - albo kupić duże gniazdo i wymienić, ale z tym wiąże się trochę roboty, albo kupić przejściówkę. Kosztuje coś koło 20 zł.
Takie małe gniazda są montowane też np. w BMW, niektórych Fiatach i w samochodach ciężarowych. Tak naprawdę nie wiem w jakim celu....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Q3 z silnikami 35 TFSI i 35 TDI
    Na polskim rynku dostępne są już nowe wersje kompaktowego SUV’ Audi Q3. Na początek oferowane jest w trzech wersjach silnikowych: 35 TFSI z manualną skrzynią biegów, 35 TFSI ze skrzynią automatyczną S tronic ...
    Toyota Yaris Hybrid-R concept
    Rok po rynkowej premierze Toyoty Yaris Hybrid, na targach we Frankfurcie 2013 zadebiutował 420-konny Yaris Hybrid-R concept z napędem 4x4. Był to kolejny po wyścigówce Toyota TS030 Hybrid samochód, który ...