GOLF/ASTRA/FOCUS DIESEL ZA 18 tysi

10 Sty 2008, 00:51

Witam, jestem na etapie poszukiwania samochodu, interesuja mnie te trzy marki i silnik diesla, GOLF 1.9 TDI 90km, FOCUS 1.8 TDDI 90km i ASTRA 2.0TID 100KM, oczywiscie astra II, golf IV i focus mkI, wersje nadwoziowe to 5d lub kombi, ktory wedlug was jest najlepszy biorac pod uwage awaryjnosc, koszty utrzymania, no i przyjemnosc z jazdy, dziekuje z gory za wszystkie opinie
buliking
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Sty 2008, 07:24

A wiec zacznijmy nod VW GOLFA, bo moim zdaniem to najlepszy wybór, i najbardziej racjonalny. Silnik VW to jednostka wręcz idealna, oparta na pompowtryskiwaczach technoligia sprawdza się idalnie. Silnik jest mocny, niewielki zużycie paliwa, i przedewszystkim niezawodny. Dynamika na przyzwoitym pozimoie. Blachy golfa są przeciątne,ale na tle konkurentów OK ;). Golfik jest Ok, Jeślu chodzi o OPELKA to to jest chyba najładiejsze autko z tych 3, do silniczka też nie mam zastrzeżeń, pracuje ładnie, podobno całkiem wytrzymały, i nie dużo pali ;), wszytsko inne też ok, tylko że to Opel, marka troszkę gorsza, ale jak dla mnie nie jest takie złe. Blacharka Opla to już gorsza sprawa, poniewarz opel poprostu koroduje bardzo szybko, i to widać. Forda odradzam, nie jest to dobry wybór, szczególnie jeśli chodzi o silniki diesla. Jest on słaby, mało dynamiczny, i co najważniejsze bardzo często bywa tak że ten silnik nie zapala zimą, są problemy z jego uruchomieniem kiedy jest zimno. Jest awaryjny. Blachy...nie wiem, z tego co słyszałem są Ok, ale słaby silnik....dyskwalifikuje go z walki z niemickimi konkurentami. Miłego wyboru.......;) ;PP
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

10 Sty 2008, 10:25

jezeli chodzi o osiagi to akurat golf zostaje w tyle za oplem i fordem, pozatym diesel forda ma lepsze opinie od tego w oplu, TDI wiadomo pewnie co trzecie auto w polsce jezdzi z tym silnikiem :lol: widze ze powyzszy post nie za bardzo opiera sie na faktach a tylko za takie bede wdzieczny
buliking
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Sty 2008, 16:18

skoro tak uważasz bardzo proszę, chcesz forda to sobie kup, a moje zdanie jest oparte na doświadczeniach :) wiec skoro tak uważasz to rób jak chcesz drogi kolego ;) POWoDZENIA MANIAKU FORDÓW
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

11 Sty 2008, 00:46

Ja bym sie zastanawiał nad golfem albo astrą;] chociaż bardziej w stronę golfa;] a z tego co mówią o fordach(ford g...o wort) to w stosunku do focusa bym sie nie zgodził, powiedział bym nawet że wyjątek potwierdza regułę, i focus jest tym wyjątkiem w fordach
mustanGT
Nowicjusz
 
Posty: 10

11 Sty 2008, 01:39

nie jestem maniakiem fordow chodzi mi tylko o to ze patrzac na dane katalogowe tych aut golf jest na koncu jezeli chodzi o osiagi, pozatym zawsze myslalem o golfie ale im bardziej zaglebialem sie w temat tym bardziej mnie odpychal stad zastanawiam sie teraz nad astra i focusem 8)
buliking
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW M1 Hommage 2008
    Koncept zbudowany w celu uczczenia dwóch protoplastów: BMW M1 (1978) oraz BMW Turbo (1972). BMW M1 Hommage potwierdza zatem przywiązanie marki do historii i demonstruje sposób, w jaki dziedzictwo BMW ...

14 Sty 2008, 07:21

Skoro opierac się na danych katalogowych to samochody wszystkie nsświecie paliły by o 1-2litrów mniej ;) Gdyby wieżyć to Nowy Ford Mustang powinein mieć 300KM a ma 240KM, i jak tu wieżyć katalogą?? Gdyby tak stanoł VW GOLF 1,9TDi z FOCUSEM na światłach, to zobaczył byś kolego.....tylnia klapę golfa......niestety nie wszystko co piszą w KATALOGACH jest takie oczywiste....ale miłego wyboru.
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

15 Sty 2008, 17:48

Golf samochód których jeździ bardzo dużo ale za to są dobre. Opel astra nie polecam siadają komputery a ford dlaczego nie tylko że nie diesel...
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 776
Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Sty 2008, 19:47

Właśnie może i ten ford z silniekim benzynowyjm by jakoś jeszcze mógł być,ale kolego DIESLE FORDA są do niczego. Patrzysz w te dane katalogowe i co tam widzisz...cyferki. A napisali tam że niezawsze zapala zimą??? I że po 200tys km zacznie kopcić?? NIE!! Nie napisali równierz o wielu innych mankamentach.

POLECAM GOLFA ;)[/url]
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

24 Mar 2009, 11:11

witam
czy mógłby mi ktos poradzić, chcę kupić golfa IV kombi diesla, 2000 lub 2001 rok, albo opla astrę II tez diesla kombi podobny rocznik, który z tych samochodów będzie lepszY? Chodzi mi głównie o to który z nich jest większy, ma wiekszy bagażnik i miejsca z tyłu, ponieważ mam dziecko i muszę zabierac sporo rzeczy jeśli wyjeżdżam. Ma m na oku golfa z silnikiem 1.9 SDI, czy lepszy jest TDI,
Prosze poradźcie, bo mam spory dylemat
pozdrawiam
monstr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: lublin

24 Mar 2009, 11:52

forda mialem jednego i juz nie kupie, astra jest tragiczna z tym silnikiem, wogole nie ma mocy, golf jest dla mnie mocno przereklamowanym autem pompowtryskiwacze wedlug mnie to jeden z wiekszych niewypalow VW. Pozytywne opinie slyszalem o focusie, silnik tddi podobno sa zywotne i dosyc dynamiczne. Dynamika golfow jest taka ze tylko kierowcy wydaje sie ze szybko jedzie ;) Kiedys to sprawdzilem jadac autem z silnikiem dci 120km proboujac swoich sil z paskiem 1.9 130km i ku mojemu zdziwieniu to on zostal w tyle. No a tak od siebie to polecam alfe 147, tak tak wiem zaraz golfiarze sie zleca :]
radzio000
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: ww

24 Mar 2009, 14:39

Czemu polecacie kupno golfa 1,9tdi na pompowtryskach, lepiej kupić zwykły na pompie przynajmniej będzie tańszy w serwisie szczególnie ten nieśmiertelny 90PS. Ogólnie to golfa bym jednak nie kupił bo sporo trzeba za niego zapłacić w porównaniu z konkurencją do tego trzeba doliczyć wykupienie autocasco bo to chodliwy model dla złodzieja. Za cenę golfa można kupić młodszy, lepiej wyposażony i nie koniecznie zajeżdżony model focusa czy astry. Co do silnika 1,8TDDi to nie słyszałem żadnych złych komentarzy a krótki czas sam taki użytkowałem w mondeo.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

24 Mar 2009, 18:58

Taa kto by został na światłach w porównaniu Focusa 1.8TDDI i Golfa 1.9 TDI o mocach 90 km to byś zobaczył...
Zakładam się że to golf zobaczyłby wydech Focusa a nie odwrotnie.
Poza tym TDDI są na zwykłej pompie i potrafią zrobić spore przebiegi, niewiele palą i są bardziej dynamiczne niż opinie o nich.
Ktoś tu trafnie stwierdził że kierowcom VW tylko wydaje się że szybko jadą.
Miałem Mondeo 1.8 TDI MkII i spod świateł niestety ale Passat 1.9 TDI został, o długość dwóch aut ale został.
Wg. Mnie Fordy są bardziej dynamiczne niż VW.
stasiowski121
 

05 Lut 2010, 01:15

stasiowski121 napisał(a):Taa kto by został na światłach w porównaniu Focusa 1.8TDDI i Golfa 1.9 TDI o mocach 90 km to byś zobaczył...
Zakładam się że to golf zobaczyłby wydech Focusa a nie odwrotnie.
Poza tym TDDI są na zwykłej pompie i potrafią zrobić spore przebiegi, niewiele palą i są bardziej dynamiczne niż opinie o nich.
Ktoś tu trafnie stwierdził że kierowcom VW tylko wydaje się że szybko jadą.
Miałem Mondeo 1.8 TDI MkII i spod świateł niestety ale Passat 1.9 TDI został, o długość dwóch aut ale został.
Wg. Mnie Fordy są bardziej dynamiczne niż VW.


Potwierdzam w 100% z doświadczenia . Miałem w swoim życiu 5 fordów , ten piąty mnie troszeczkę rozczarował więc postanowiłem zmienić markę na VW były to 3 golfy TDI w pierwszym poszedł mi blok silnika po 6 miesiącach , w drugim zaczęło coś klepać w głowicy ( głowica do reg. ) , w trzecim wymieniłem wszystko prócz silnika istny koszmar . Więc wróciłem do Forda a dokładnie Focusa TDDi i mam święty spokój :cool:
junior7914
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: ŚWIEBODZIN

05 Lut 2010, 07:54

Kolega na początku pytał również o przyjemośc z jazdy...a my tu panowie tylko o silnikach i silnikach...
Myślę,że kolega już wie,że TDDI jest prostszy w budowie od TDCI w Fordzie i jest dynamiczny.
Zapewne wie też,że TDI na pompowtryskiwaczach jest niekoniecznie lepszym rozwiązaniem od zwykłego TDI na pompie... Poza tym VW zrezygnował w końcu z pompowtrysków na rzecz CR...
Myślę też,że kolega wie że w 2,0 DTI u Astry z silnikiem nie ma większych problemów.



Za to na początku dowiedział się,że Astra G ma problem z korozją.. :shock: Nie wiem kto pisze takie bzdury ale z mojej wiedzy ten model (w odróżnieniu do poprzedniego modelu F) jest wzorowo zabezpieczony przed rdzą. :cool:

Bardziej obawiałbym się tego w Focusie,gdzie zdarzają się takie egzemplarze i to wcale nie stare,że wyłazi korozja. Natomiast nie jest to regułą,bo brat ma Focusa 2001 i nie ma najmniejszych śladów rudzizny.

Co do Golfa... Trochę nie pasuje mi to,że za znaczek trzeba płacic,bo za tę samą kasę mamy młodszego Focusa lub Astrę. Natomiast samo auto jest ok. :wink:


Jeśli chodzi o przyjemnośc z prowadzenia auta,to wszystkie te auta prowadzą się bardzo dobrze (o ile mają pełnosprawne zawieszenie i ukł. kierowniczy) .Oczywiście jezdziłem wszystkimi tymi autami więc mogę powiedziec,że najpewniej jezdziło mi się Golfem.Natomiast w kwestii precyzji prowadzenia najlepiej podchodzi mi Focus brata.
Jeśli ktoś po prostu chce jezdzi to Astra także się nada.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna