Grand Picasso 4 , Reno Espace 5 , S-max II, Seat , VW?

09 Sty 2023, 07:10

Witam, szukam rodzinnego Vana zeby z tylu bylo sporo miejsca (foteliki itd.).
W rodzinie zawsze byly VW czy Audi. Tourana kiedys mialem, kuzyn alhambre.

Powiem tak, nie zastanawialbym sie nad niczym innym gdyby nie ceny. Nie moge zrozumiec kto tak ceni np. VW Sharana (plastikowe auto) , bez gadzetow, proste jak budowa cepa powiedzmy 2018r za 130 tys złotych jak mozna kupic Espace V za 75 tys czy 80 tys na full wypasie z tego samego roku. Zakochalem sie w jego miejscu z tylu z zona no i wygoda oczywiscie.

Przejde do sedna nie wiem co robic , czy isc sprawdzona droga i kupic Alhambre czy Sharana , ewentualnie S-max :D (prosze o rady, nie mialem z nim nigdy do czynienia a bardzo mnie ciekawi to autko) czy jednak kombinowac z Francuska motoryzacja gdzie taki Grand Picasso 4 czy Espace 5 wydaje sie ciekawy hmm....
Oczywiscie wiekszosci funkcji nie bedziemy uzywac , trasy lokalne , 10km w jedna i 10 w druga. czasami wakacje.

Prosze o Wasze porady celem komfortu , uzytecznosci, przestronnosci, ogolne uzywania samochodu z 3 dzieci , opinii na temat automatycznej skrzyni itp. Celuje tylko w diesle z przyczyn osobistych.

Pogubilem sie troche z powodu tych francuzow......
Myslalem tez nad suvem ale dla mnie za duze auto z zewnatrz za male w srodu , mam okazje odkupic od znajomego X3 3.0 diesel M-pakiet (1 wlasciciel ) 95 000 km przebieg. :D

Bardzo dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
lukas92
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Sty 2023, 07:58

lukas92 napisał(a):Przejde do sedna nie wiem co robic , czy isc sprawdzona droga i kupic Alhambre czy Sharana , ewentualnie S-max

Dokładnie tak. Biorąc pod uwagę Twoje "dobre" motoryzacyjne pomysły zostań przy w/w autach :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Sty 2023, 08:04

lukas92 napisał(a):Powiem tak, nie zastanawialbym sie nad niczym innym gdyby nie ceny. Nie moge zrozumiec kto tak ceni np. VW Sharana (plastikowe auto) , bez gadzetow, proste jak budowa cepa powiedzmy 2018r za 130 tys złotych jak mozna kupic Espace V za 75 tys czy 80 tys na full wypasie z tego samego roku.


Cena prestiżu :mrgreen:

lukas92 napisał(a):ewentualnie S-max


s-max jest generalnie bardzo fajny ale jednak masz mniej miejsca niż sharan/alhambra

lukas92 napisał(a):(prosze o rady, nie mialem z nim nigdy do czynienia a bardzo mnie ciekawi to autko) czy jednak kombinowac z Francuska motoryzacja gdzie taki Grand Picasso 4 czy Espace 5 wydaje sie ciekawy hmm....


Kupujesz van'a bo chcesz mieć praktyczne auto a chcąc nie chcąc to właśnie francuskie minivany od zawsze wypadają pod tym względem najlepiej. Przestrzeń, ustawność, schowki itd. Oczywiście wady mają ale imo dopłacanie do niemieckich aut średni ma sens

lukas92 napisał(a):Myslalem tez nad suvem ale dla mnie za duze auto z zewnatrz za male w srodu , mam okazje odkupic od znajomego X3 3.0 diesel M-pakiet (1 wlasciciel ) 95 000 km przebieg. :D


Żeby mieć suv'a przestronnego w środku to potrzebujesz naprawdę auta z wysokiej półki X5, Q7, XC90 itd. a to już wysokie ceny zakupu a przede wszystkim wysokie koszty utrzymania.
Ciekawą opcją jeśli chodzi o "suv" (a przynajmniej coś co wygląda mniej tatusiowo od vana) może być fiat freemont. Kawał auta, dobre ceny tylko był robiony do 2015
np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2412
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Sty 2023, 08:39

Dzieki za odpowiedzi , jesli chodzi o suvy to wiem , chociaz X5 w srodku max jak VW touran wiec z placem wewnatrz troche cienko jak na takie auto, ale suva nie kupuje wiec szkoda gadki.

Poszukam chyba jakies Alhambry/Sharana mysle ze jak kupie dobre auto to bedzie sluzyc , ewentualnie jeszcze patrze na Tourana no ale to jest to samo tylko rozmiarowo inny. S-max hmmm... jakos tak srednio do mnie trafia , ta konsola Sony , zaokraglone ksztalty z zewnatrz, siedzialem w wersji Vignale i nie wiem sam.... jakos tak dziwnie porownojac VW.
lukas92
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Sty 2023, 15:05

Na pewno VW będzie najbardziej funkcjonalny. Z SUV-ów myślałeś może nad Skodą Kodiaq? Co do Grand Picasso, to jest komfortowe i stylowe, ale zawsze to będzie tylko Francuz ze wszystkimi tego zaletami i wadami - z pewnością ma dobrego diesla 2.0.

Z alternatywnych opcji myślałeś może nad jakimś kombivanem? Np. VW Caddy 2.0 TDI o mocy 122 KM jest dość ciekawą opcją.
DavidBracki
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX
    Opel poszerza i udoskonala swoją ofertę modeli z napędem LPG. Teraz można złożyć zamówienie na pięciodrzwiową Astrę w wersji hatchback, Astrę Sports Tourer i Merivę, wyposażone w nowy, mocny, a zarazem ekonomiczny ...