Hamulce A4 b6 - jak poprawić hamowanie

25 Lis 2019, 22:20

Posiadam audi a4 b6 avant 3.0 asn tip quattro, jestem dosyć mocno wymagającym kierowca i często moja audi osiągam duże prędkości po czym trzeba ta budę jakoś zatrzymać, często hamulce bardzo mocno się grzeją, chce kupić jakieś konkretne tarcze klocki i nie wiem czy zaciski tez zmieniać. Co możecie polecić ? Ogólnie sprawdzałem ofertę brembo na zaciski i klocki a tarcze 312mm nacinane nawiercane od zimmermanna. Macie może coś tańszego a tak samo dobrego ? Albo coś lepszego jakościowo w tej samej cenie ? I lepiej zmieniać tylko hamulce z przodu czy z tylu tez ? Dziękuje z góry i pozdrawiam
Nawrocjjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lis 2019, 23:32

A jakie masz teraz tarcze z przodu 288mm i z tyłu 255mm?

Jeżeli tak to może warto zrobić sobie swap z jakiejś mocniejsze wersji gdzie tarcze były z przodu 320mm, a z tyłu 288mm?

S4 miała chyba 345mm z przodu a 300mm z tyłu :)

Tak czy inaczej na pewno będziesz pogrzebował komplet czyli zacisk, jarzmo, klocki i tarcze. Przy tym pierwszym rozwiązaniu chyba pompa może zostać bo da radę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Gru 2019, 10:25

Nawrocjjusz napisał(a):Posiadam audi a4 b6 avant 3.0 asn tip quattro, jestem dosyć mocno wymagającym kierowca i często moja audi osiągam duże prędkości po czym trzeba ta budę jakoś zatrzymać, często hamulce bardzo mocno się grzeją,

Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania. Wydłuża się więc czas tarcia klocków o tarcze. A to powoduje grzanie się tych elementów. Co do wymiany wspomnianych elementów - zbyt dużo to nie da. Każdy samochód ma hamulce dobierane do swojego ciężaru i mocy. Choćbyś kupił nie wiem jakie tarcze i klocki, to tak czy inaczej, droga hamowania się nie skróci zbyt wiele, a czas hamowania zostanie podobny. Więc te elementy będą się dalej grzały. Tarcze i tak masz już wentylowane.
Jedynie można pomyśleć o układzie hamulcowym jaki stosuje sie w samochodach sportowych - tam często się hamuje, więc te elementy muszą być inne. Warto też pomyśleć o zmianie płynu hamulcowego.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000