Hamulec nie chce się wcisnąć po zmianie biegu bez sprzęgła

18 Maj 2020, 00:02

Dziś chcąc wyjechać z parkingu zapatrzyłam się i zmieniłam bieg bez sprzęgła, coś za hałasowało a samochód zgasł (skoda fabia 2001), samochód odpalił nie było żadnego nieprzyjemnego zapachu jedynie hamulec nie chce się wcisnąć (jest tak jak na wyłączonym silniku) i moje pytanie, czy to może być od tego co zrobiłam, co mogę zrobić aby to naprawić?
olag19
Obserwowany
 
Posty: 1
 • 18 Maj 2020, 15:41

  Hamulec nie ma nic do skrzyni biegów.
  olag19 napisał(a):samochód odpalił nie było żadnego nieprzyjemnego zapachu jedynie hamulec nie chce się wcisnąć (jest tak jak na wyłączonym silniku)
  Wygląda to tak jak by nie działało serwo czyli wspomaganie hamulca. Trzeba sprawdzić podciśnienia i zobacz czy w zbiorniczku z płynem hamulcowym jest jego odpowiednia ilość.
  Rokiko
  Zaawansowany
   
  Posty: 608
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Elektryczny napęd 4x4 w hybrydach - 8 rzeczy, które warto wiedzieć
  Od niemal 20 lat Toyota i Lexus stosują w swoich samochodach hybrydowych elektryczny napęd 4x4. Wraz z globalnym wzrostem zainteresowania SUV-ami jego popularność tylko rośnie. Wkrótce układ AWD-i trafi do kolejnego ...
  Wysoka kara za brak rejestracji pojazdu/samochodu
  Od 1 stycznia 2020 roku nabywca który kupił pojazd będzie miał na zgłoszenie go do rejestracji 30 dni czyli tak jak to jest aktualnie stosowane. Jednak jeżeli nie zrobi tego w tym terminie dostanie karę która ...

 •  
  • Warto przeczytać