Hamulec nie chce się wcisnąć po zmianie biegu bez sprzęgła

17 Maj 2020, 23:02

Dziś chcąc wyjechać z parkingu zapatrzyłam się i zmieniłam bieg bez sprzęgła, coś za hałasowało a samochód zgasł (skoda fabia 2001), samochód odpalił nie było żadnego nieprzyjemnego zapachu jedynie hamulec nie chce się wcisnąć (jest tak jak na wyłączonym silniku) i moje pytanie, czy to może być od tego co zrobiłam, co mogę zrobić aby to naprawić?
olag19
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 18 Maj 2020, 14:41

    Hamulec nie ma nic do skrzyni biegów.
    olag19 napisał(a):samochód odpalił nie było żadnego nieprzyjemnego zapachu jedynie hamulec nie chce się wcisnąć (jest tak jak na wyłączonym silniku)
    Wygląda to tak jak by nie działało serwo czyli wspomaganie hamulca. Trzeba sprawdzić podciśnienia i zobacz czy w zbiorniczku z płynem hamulcowym jest jego odpowiednia ilość.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Zimowe podjazdy - czy są one trudne do pokonania?
      Zimą nie trzeba wyjeżdżać w góry, by doświadczyć problemów z pokonaniem stromego wzniesienia. Już oblodzony czy zaśnieżony wyjazd z garażu podziemnego może okazać się wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Intensywne ...
      Alfa Romeo Giulia
      Sedan Alfy Romeo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. A z najcieplejszym oczywiście jego sportowa wersja Quadrifoglio z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM, który opracowano razem z Ferrari. ...