Honda Accord VIII - czy warto sprawdzić ten egzemplarz?

12 Cze 2023, 21:24

Cześć, znalazłem takie ogłoszenie. Pasuje mi lokalizacja i rozważam czy podjechać sprawdzić. Na razie samemu, a jak się na pierwszy rzut oka spodoba to pewnie do jakiegoś serwisu na sprawdzenie przed zakupem.

Czy poradzicie na co zwrócić uwagę przy pierwszych oględzinach? O co wypytać? Czy w ogóle coś mnie powinno niepokoić czy ogłoszenie wydaje się sensowne?

[link do oferty na Olx wygasł]

Numer VIN: JHMCU1500AC200038
manzanas
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Cze 2023, 08:15

Jak to pierwszy właściciel to warto się zainteresować. Obejrzyj auto, a wcześniej sprawdź sobie jeszcze historię pojazdu na historiapojazdu.gov.pl tam będziesz potrzebował jeszcze datę pierwszej rejestracji. Jak będziesz oglądał auto zerknij na podwozie w tylnej części pod względem korozji, przy silniku popatrz czy nie widać wycieków itd. Posprawdzaj czy z elektryki wszystko pozostałe działa bo w hondach czasem potrafiła ona szwankować, czy na wyświetlaczu środkowym wszystko ładnie świeci itd.

Zapytaj jakim olejem zalany jest silnik, czy go ubywa od wymiany do wymiany, co ile km był wymieniany olej. Czy w skrzyni biegów był zmieniany olej?

Wymiana szyby od kamienia to dzisiaj bardzo częsty przypadek, a szkoda parkingowa również każdemu może się przydarzyć. Warto obejrzeć te wskazane miejsca i popatrzeć na inne czy tam faktycznie wszystko jest ok.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Cze 2023, 09:08

Hej, dzięki za odpowiedz zapisuje sobie i Jadę dzisiaj obejrzeć.

Tez mi się te szkody wydają rozsądne i przynajmniej nie są ukryte. Wykupiłem raport na autobaza i są takie informacje:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Zastanawia mnie najbardziej kwestia rdzy chociaz to pewnie dopiero wyjdzie na ewentualnym przeglądzie w serwisie/stacji diag.

Rysy na karoserii to chyba nie do uniknięcia w tym modelu i do przeżycia przeze mnie, chce głównie jeździć a nie wystawiać na pokazy :)
manzanas
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Cze 2023, 09:31

Zanim pojedziesz na stacje pochyl się pod autem i poświeć latarką :ok: może dalsze oglądanie nie będzie miało sensu. WG - ciężkie tematy
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

13 Cze 2023, 09:39

Dzięki. Na pewno pochyle sie i poswiece. W jakim sensie WG - ciężkie tematy?
manzanas
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Cze 2023, 13:06

Daj znać co wyszło i czy kupiłeś.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

13 Cze 2023, 13:28

Niestety muszę przełożyć oględziny na przyszły tydzień bo wpadły nagłe sprawy służbowe :(

Jeśli będzie nadal dostępny to planuję obejrzeć za tydzień. Jak się uda to dam tu znać. Dzięki za pomoc
manzanas
Nowicjusz
 
Posty: 10