Honda Civic TYPE S czy R?

07 Mar 2010, 21:25

Wie ktoś który z modeli jest szybszy, a także w ile sekund dochodzą do setki? No i oczywiście który ma lepsze dojebanie na starcie. Tak jak np. Fiat Punto ma dużo gorsze dojebanie od Citroena AX-a. Interesuje mnie także możliwość tuningowania tejże Hondy. Z góry dzięki.
A także czy warto ją kupić, ewentualnie jaki inny za te pieniądze.
Keybas
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Mogilno

07 Mar 2010, 21:54

 www.honda.pl - na tej stronie znajdziesz czasy dojebania do setki i wiele innych rzeczy. Type S to bardziej pakiet stylizacyjny do Civica, Type R już coś więcej. Konkurencja to np. Seat Leon Cupra albo VW Golf GTI
Ostatnio edytowany przez ACSznycel, 08 Mar 2010, 23:00, edytowano w sumie 1 raz
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

07 Mar 2010, 22:03

Czyli lepiej eRkę czy eSkę? Chodzi mi żeby był bardziej sportowy, dobry do tuningowej etc.
Keybas
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Mogilno

07 Mar 2010, 22:05

R!
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

07 Mar 2010, 22:12

Bo?
Keybas
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Mogilno

08 Mar 2010, 08:29

Bo S jak sama nazwa mówi to pakiet stylizacyjny czyli zwykły dupowóz, a Type R to prawie sportowy wózek.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

08 Mar 2010, 14:13

Chcesz R to mój wujek sprzedaje Type R, stan idealny, tylko ciotka nim na zakupy jeździła :] Jeśli jesteś realnie zainteresowany mogę się spytać ile za niego chcą, ma już chyba 3 czy 4 lata, nie wiem za dokładnie. Kolor srebrny, coupe, wiem, niezbyt udany kolor jak dla sportowego TypeRa, mógłby być czerwony albo biały od biedy niebieski, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi... :P
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

08 Mar 2010, 19:21

ACSznycel napisał(a):Chcesz R to mój wujek sprzedaje Type R, stan idealny, tylko ciotka nim na zakupy jeździła :] Jeśli jesteś realnie zainteresowany mogę się spytać ile za niego chcą, ma już chyba 3 czy 4 lata, nie wiem za dokładnie. Kolor srebrny, coupe, wiem, niezbyt udany kolor jak dla sportowego TypeRa, mógłby być czerwony albo biały od biedy niebieski, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi... :P

Type R Coupejka to US, duzo gorszy od EU zwykłego Type-Ra, wogole to są inne samochody.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

09 Mar 2010, 00:51

A jakie są różnice? Silnik chyba ten sam (2.0 200KM, manual, wygląd w środku praktycznie taki sam tylko pedał gazu trochę inny niż w modelu UE)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

09 Mar 2010, 10:28

Auto na rynek US ma duzo gorsze zawieszenie ( inne niz to w EU ) i gorszy układ kierowniczy. pozatym dla mnie jest zdecydowanie brzydsze coupe bo nawiązuje do Civica sedana, który natomiast nawiązuje do poprzedniej generacji civica.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

09 Mar 2010, 18:11

Dużo gorsze czyli jakie? Z tego co wiem oba mają takie same, tzn. ich wadą jest belka skrętna z tyłu, co w sumie podczas normalnej, nierajdowej jazdy na granicy, mało czuć Bogiem a prawdą... Ten US ma maksymalnie twarde zawieszenie, a na układ kierowniczy hmm nie mam porównania z wersją UE bo nie prowadziłem, ale jak na auto z napędem na przód był precyzyjny i komunikatywny, nie było na nim czuć aż tak bardzo tych 200koni podczas np. dodawania gazu na zakrętach albo przechodzenia przez zmianę faz rozrządu (w Lancerze mimo mniejszej mocy czuć w podobnym stopniu ten moment na kierownicy)

[ Dodano: Wto Mar 09, 2010 18:12 ]
PS: nie pytam by cię zagiąć, tylko jestem po prostu ciekaw jak i czym się te zawieszenia różnią od strony technicznej
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

09 Mar 2010, 18:47

Dokładnie nie wiem bo Honda to nie moja broszka, ja ogarniam troche subaraki, wiem natomiast ze koledzy ostatnio na servisie nadawali na Honde Type-R US, że prowadzi się duzo gorzej od EU i jest zdecydowanie mniej precyzyjna. Nie zmienia to faktu, że do momentu kiedy nie wsiądziesz do EU to będziesz zachwycony US. Ogolnie samochody na rynek amerykański są "gorsze" od tych EU.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków