Honda FRV 2004 półoś prawa stuki po wymianie

Honda FRV 2004 półoś prawa stuki po wymianie

14 Gru 2018, 22:22

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Honda FRV 2004, silnik benzynowy 2.0, przebieg 215 000 km.
Problem rozpoczął się od stwierdzenia nadmiernych luzów poprzecznych na przegubie wewnętrznym prawej półosi. Nadmieniam że auto na tą chwilę nie wykazywało żadnych wadliwych zachowań lub niepokojących dźwięków.
W celu wymiany przegubu układ został rozebrany, ale ponieważ stwierdzono że wieloklin półosi od strony przegubu jest w średnim stanie oraz założenie nowego przegubu (zamiennik) nie zniwelowało luzów poprzecznych złożono go z powrotem z tych samych elementów wymieniając jedynie łącznik poprzeczny - i tu pojawia się przykra niespodzianka przy ruszaniu na wstecznym przy skręconych kołach stuk, trzask bliżej nieokreślonego pochodzenia(nie było tego wcześniej).
Zakupiłem cały nowy kompletny układ: wałek półosi, podpora z łożyskiem, półoś z przegubem wewnętrznym i zewnętrznym. Całość po skonsultowaniu liczby zębów, średnic od strony skrzyni i piasty oraz długości półwałka - firmy BRV (oryginał cenowo powala)
Na obecną chwilę wymieniono cały w/w zestaw, tuleje wahacza oraz wcześniej wspomniany łącznik poprzeczny oraz ustawiono zbieżność.
Efekt: w dalszym powtarzalny stuk ale tylko na wstecznym i tylko ze skręconymi kołami!!!
Może ktoś miał podobny problem i wie co należy zrobić.
anax1
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Gru 2018, 22:14

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR
    Crossover Toyoty oparty na C-HR Concept to najnowszy produkt japońskiego koncernu. Auto trafi na rynek w połowie tego roku, jednak jego historia sięga 15 lat wstecz, kiedy zadebiutował koncept R-SC. Wciąż nie wiemy, jak będzie ...
    Idzie wiosna - uwaga na biegaczy i rowerzystów Idzie wiosna - uwaga na biegaczy i rowerzystów
    W marcu dla wielu osób rozpoczyna się sezon aktywności na świeżym powietrzu. Biegacze zaczynają intensywne treningi do wiosennych imprez biegowych, a do wielu miast po zimowej przerwie wracają rowery miejskie. Na te ...

  •