Horror Renault Scenic II

Horror Renault Scenic II

15 Paź 2011, 14:19

Cześć

mam następujący problem, jestem właścicielem Renault Scenic II 1,9 DCI 119 KM 2004 rocznik, w ostatnim czasie jego silnik bardzo często przerywał, skakał, tak jakby miał czkawkę, działo się to zazwyczaj przez kilka-kilkanaście sekund po czym był spokój i znowu czkawka, później szarpania zaczęły być co raz mocniejsze, (zaznaczam ze nie pojawił mi się ani razu żaden komunikat na pulpicie o możliwych problemach). Po pewnym czasie samochodem tak zaczęło szarpać ze zaczął gasnąc. Dopiero za n-tym udawało się go odpalić bo ciągle gasł, przejechałem kilka kilometrów i znowu gaśnie. Dramat, byłem u mechanika. Regeneracja wtrysków, kosztowała mnie 2,5 tys, nic to nie dało, mechanicy rozkładają bezradnie ręce, trzeci warsztat nie wie co zrobić, czy ktoś z was miał podobny problem w tym modelu samochodu albo w innym renault. Macie może jakiś pomysł co można byłoby z tym zrobić ??? Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam
Bartek
barczatka
Obserwowany

Auto: Renault Scenic II

Re: Horror Renault Scenic II

16 Paź 2011, 08:31

Te silniki miewają problemy z uszczelkami przelewowymi we wtryskiwaczach,tutaj to wykluczone,jeszcze bolączką są problemy z awariami elektroniki sterującej pracą jednostki,ja bym się zabrał za sprawdzenie tego.Na przyszłość,gdybyś udał się do ASO Renault tylko po diagnozę,w tym wypadku ,koszty byłyby niższe,takie wtryskiwacze mechanicznie wytrzymują nawet i 300 tyś km(na dobrym paliwie).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Horror Renault Scenic II

12 Lis 2011, 12:42

sprawdź czujnik ciśnienia powietrza, bo jak jest on uszkodzony to samochód nie podaje dokładniej dawki powietrza do silnika i obroty skaczą
lukaszk14
Nowicjusz

Auto: seat cordoba 1.4 60KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[F] A8 D3 4,2 TDI / 745d e65 / S 420 CDI w221 / Phaeton 5,0 TDI [F] A8 D3 4,2 TDI / 745d e65 / S 420 CDI w221 / Phaeton 5,0 TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik diesla o mocy ponad 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 TDI - 326KM - ...
    Wyróżnienie w plebiscycie Wyróżnienie w plebiscycie "Auto Lider" dla Audi S7
    Audi S7 zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Auto Lider, który jest organizowanych w Polsce przez redakcję tygodnika Motor i miesięcznika Auto Świat. To sportowe z coupe zwyciężyło głosami czytelników i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar