Hundai santa fe - Silnik dławi się po dodaniu gazu

hundai santa fe - Silnik dławi się po dodaniu gazu

02 Paź 2016, 08:31

Witam na forum. Mam podobny problem ze swoim Santa Fe 2005 2,4 PB. Wszystko zaczyna się jak przekaraczam 3-3,5 tys obrotów. Nie ma mocy. spada z obrotów. Nie mogę przekroczyć 130km/h. dzieje się tak na 4 lub 5 biegu. Denerwujące jest to nawet przy wyprzedzaniu. Jak redukuję to automatycznuie spada moc i się dławi. Kupiłam go w PB i dałam założyć gaz. Problem jest i na PB i gazie. wymieniłam przepływonierz, jeździłam po elektromechanikach, Nikt nic nie widzi.
pati24
Nowicjusz

Auto: Hyundai Santa fe 2,4 benzyna
Silnik: 2,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: hundai santa fe - Silnik dławi się po dodaniu gazu

10 Paź 2016, 23:11

pati24 napisał(a):jak przekaraczam 3-3,5 tys obrotów. Nie ma mocy. spada z obrotów. Nie mogę przekroczyć 130km/h. dzieje się tak na 4 lub 5 biegu
Skoro wymieniłaś przepływomierz to do sprawdzenia czujnik położenia wałka rozrządu.

Czy jak auto traci moc to zapalają się jakieś kontrolki?
Miałaś sprawdzane błędy podpinając auto do interfejsu diagnostycznego?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3307
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

DS Automobiles - założenia firmy i krótka historia DS Automobiles - założenia firmy i krótka historia
    DS Automobiles oficjalnie powstała 1 czerwca 2014 roku. Nazwa najmłodszej i w zamyśle najbardziej ekskluzywnej francuskiej marki Grupy PSA wywodzi się z legendarnego modelu DS 19 z 1955 roku, który stanowił pod wieloma ...
    Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Alfa Romeo Giulia GTA, 1965 rok
      Moto Piknik Tychy 2007
      Łada Priora
      Mapy do Opla - sklep internetowy