Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..

30 Gru 2008, 17:12

Witam.. W najbliższej przyszłości planujemy kupić nowy samochód. Po wstępnej selekcji zostały właściwie tylko dwie opcje. Hyundai Getz z silnikiem 1.1 i Fiat Grande Punto z silnikiem 1.2. Moi rodzice są przekonani, że lepszym wyborem będzie Getz (m.in. dlatego, że kosztuje o 4 tys. mniej), ale ja jestem zdecydowanie za Grande Punto. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Miał ktoś może styczność z którymś z tych aut? Lub ewentualnie jaka byłaby ciekawa alternatywa dla tych samochodów (przy czym musi to być nówka, bo rodzice jakoś są uczuleni na używane no i cena nie może przekroczyć ceny Grande Punto- na teraz to jest 31.990.. także wybór niewielki :P)? Z góry dziękuje za opinie!
Pikus18
Nowicjusz
 
Posty: 2

30 Gru 2008, 17:26

Jeździłem jakimś takim grande punto 77 konnym i jedzie sie tak sobie(nawet komfortowo).Tyle że silnik ma za słaby według mnie.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

30 Gru 2008, 18:01

Ja bym bral Grande Punto. A co do Getz'a to nie radzil bym, teraz wychodza i20 a wiec getz'y duuzo straca na wartosci.
A co poweisz na to??:D
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Albo Twingo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A tutaj praktycznie nowe, na gwarancji przejachlo zaledwie 16tys:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Nad Clio II mysle ze nie ma co myslec, a III chyba za droga jak na zalozona kwote.W opcji jest taze Fabia
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
...i mysle ze Fabia lub w/w Twingo lub 500'ka byloby najlepsyzm wyborem.

ps.Szkoda ze jeszcze Ford Ka i Fiesta nie wyszedl na nasz rynek, ale oid czego sa imorterzy :D
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Chyba pierwsza w polsce :D
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

31 Gru 2008, 13:59

Grande Punto chyba mimo wszystko bedzie lepszym zakupem, chociaz hyundai getz to samochod co raz bardziej znany jako niezawdodne autko do ruchu miejskiego.
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

01 Sty 2009, 16:43

Grande Punto to nowsza konstrukcja za niedługo wejdzie następca Getza nie opłaca sie go kupować
Maniak
Automaniak91
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 56

25 Sty 2009, 19:22

Jestem bardzo ciekawy co kupil Autor tematu :wink:
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

10 Lut 2009, 17:56

Zakupiliśmy Skodę Fabię II :) Mamy ją już 3 tygodnie i pierwsze wrażenia są naprawdę bardzo pozytywne :) Także dziękuje użytkownikowi marcin94 za jak się okazało ciekawą propozycję :)
Pikus18
Nowicjusz
 
Posty: 2

10 Lut 2009, 18:35

Nie ma za co :p
Milo czytac takie komentarze :D :lol:
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005